Tulokset 20.06.2017



A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

A-rata naiset 6.7 km

  (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Vuopio Aino                 PelPo             1.05.56
   2. Komonen Inka                                  1.17.28    +11.32
   3. Yrjänheikki Johanna         LKS               1.20.29    +14.33
   4. Oikkonen Mirka              Opet              1.33.00    +27.04
   5. Oikkonen Sanni              OH                1.33.40    +27.44
   6. Keskinarkaus Raili          LKS               1.49.55    +43.59
   7. Pahkala Helena                                1.52.35    +46.39

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

A-rata miehet 6.7 km

  (Lähti: 29, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Juopperi Sami-Petteri       PelPo               47.37
   2. Vanhanen Konsta             Nouski              48.13       +36
   3. Uusimäki Tommi              PelPo               55.44     +8.07
   4. Pylväs Mika                                     56.50     +9.13
   5. Mäkikyrö Jukka              ALLTIME             57.26     +9.49
   6. Ylimartimo Antti                              1.00.34    +12.57
   7. Kuusela Teppo               Opet              1.01.37    +14.00
   8. Rapo Mikko                  RoLa              1.02.41    +15.04
   9. Pekkala Esa                 OH                1.02.47    +15.10
  10. Tompuri Tanu                OH                1.04.11    +16.34
  11. Tuura Juha                  RoVvu             1.06.06    +18.29
  12. Huhtalo Pasi                LKS               1.08.28    +20.51
  13. Lantto Juha                 LKS               1.09.05    +21.28
  14. Ikäläinen Erkki             OH                1.10.53    +23.16
  15. Nikumaa Juhani              OH                1.11.31    +23.54
  16. Tapio Jouko                                   1.13.20    +25.43
  17. Kilpamäki Petri                               1.15.31    +27.54
  18. Ahonen Mikko                Lapin Vasara      1.15.51    +28.14
  19. Heikkinen Esa               RPU               1.16.12    +28.35
  20. Pukema Vesa                 Isomuksen Etsijät   1.17.36    +29.59
  21. Hänninen Niko                                 1.19.28    +31.51
  22. Hirttiö Heikki              Ely               1.20.13    +32.36
  23. Toivanen Jani               RoVvu             1.20.45    +33.08
  24. Rantala Jussi               OH                1.22.47    +35.10
  25. Karsikas Ilkka              OPET              1.29.18    +41.41
  26. Kusmin Heikki               OH                1.32.48    +45.11
  27. Jokelainen Tapani           RPU               1.34.42    +47.05
  28. Ollilla Markku              Opet              1.41.58    +54.21
  29. Kotimäki Jari                                 1.50.55  +1.03.18

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

B-rata naiset 4.5 km

  (Lähti: 40, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Juopperi Suvi-Päivikki      LapVe               47.10
   2. Ojanaho Marja-Leena         Opet                52.32     +5.22
   3. Tervaskanto Ruusu           Srk                 54.03     +6.53
   4. Arkimaa Pirjo                                   59.18    +12.08
   5. Juujärvi Piia               OH                1.00.46    +13.36
   6. Pääkkönen Nea               OH                1.00.54    +13.44
   7. Reijonen Erika              Oukku             1.01.57    +14.47
   8. Reijonen Elisa                                1.01.53    +14.43
   9. Haataja Katri               OH                1.02.15    +15.05
  10. Hyrkäs Teija                LänRa             1.03.31    +16.21
  11. Maalismaa Lea                                 1.04.17    +17.07
  12. Määttä Annu                 OH                1.06.03    +18.53
  13. Torvela Tiina               KuoSu             1.07.49    +20.39
  14. Ahava Auli                  MML               1.09.02    +21.52
  15. Isojärvi Johanna            OH                1.10.27    +23.17
  16. Heikkilä Ulla                                 1.11.53    +24.43
  17. Juujärvi Marketta           OH                1.12.38    +25.28
  18. Airas Katri                                   1.12.50    +25.40
  19. Kaikkonen Maarit            Ely               1.14.24    +27.14
  20. Lahtela Sari                LKS               1.16.37    +29.27
  21. Miettinen Tuulia                              1.16.48    +29.38
  22. Kämäräinen Outi             OH                1.18.41    +31.31
  23. Haataja Anna-Leena          LKS               1.19.28    +32.18
  24. Barsk Anne                  OH                1.19.32    +32.22
  25. Uurtamo Noora                                 1.20.57    +33.47
  26. Välitalo Maaret             LKS               1.21.13    +34.03
  27. Haase Tuula                 OH                1.25.57    +38.47
  28. Kangas Sanna                                  1.26.42    +39.32
  29. Karanta Elina               Lääkärit metsässä   1.26.48    +39.38
  30. Varis Tuula                 Opet              1.33.25    +46.15
  31. Hiltunen Lilja              LKS               1.33.47    +46.37
  32. Latvala Tuula               OH                1.33.32    +46.22
  33. Härkönen Ringa                                1.36.04    +48.54
  34. Palosaari Noora             Opet              1.40.22    +53.12
  35. Rossi Eeva                  LapYO             1.47.19  +1.00.09
  36. Bergman Heidi               LKS               1.50.36  +1.03.26
  37. Konu Pirkko                 LKS               1.50.46  +1.03.36
  38. Tompuri Helena                                2.14.31  +1.27.21
  39. Kellokumpu Henna            LKS                 50.17     +3.07
  40. Saraniemi Iida              OH                  56.13     +9.03

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

B-rata miehet 4.5 km

  (Lähti: 48, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Rahkola Mikko               Oukku               41.20
   2. Virkkala Tero               Isommuksen etsijät     42.08       +48
   3. Maijala Veikko              LapinAMK            42.41     +1.21
   4. Kämä Janne                  MHY                 43.24     +2.04
   5. Jurvansuu Mikko             Opet                44.14     +2.54
   6. Kiviniemi Marko             Ely                 45.30     +4.10
   7. Ollikainen Lasse-Pekka                          47.08     +5.48
   8. Juujärvi Timo               OH                  47.10     +5.50
   9. Leinonen Pasi               Lapin Safarit       47.25     +6.05
  10. Lauri Hannu                 OH                  48.20     +7.00
  11. Tervaskanto Jukka           Srk                 48.44     +7.24
  12. Nousiainen Tapani                               51.26    +10.06
  13. Oikarinen Tuomas            OH                  51.32    +10.12
  14. Seurujärvi Markku           Lapin Safarit       52.24    +11.04
  15. Ollila Juuso                                    52.30    +11.10
  16. Petrelius Eetu              OH                  53.15    +11.55
  17. Välitalo Urpo               Lapin Safarit       54.49    +13.29
  18. Karhu Jukka                                     56.45    +15.25
  19. Aula Jukka                  MHY                 57.00    +15.40
  20. Holster Paavo               OH                  57.30    +16.10
  21. Kaikkonen Taisto            Hirvenhiihtäjät     57.36    +16.16
  22. Keskinarkaus Seppo          KoS                 58.30    +17.10
  23. Ekström Markus                                  58.47    +17.27
  24. Harjula Veijo                                   59.09    +17.49
  25. Reijonen Mika               OH                  59.19    +17.59
  26. Kivelä Teuvo                                    59.23    +18.03
  27. Virtanen Ismo               Opet                59.53    +18.33
  28. Mäkinen Janne               Nouski            1.01.04    +19.44
  29. Palovaara Markku            RPU               1.02.30    +21.10
  30. Kulmala Reijo                                 1.03.26    +22.06
  31. Savolainen Petteri          OH                1.04.17    +22.57
  32. Jokelainen Jari             BRP               1.04.22    +23.02
  33. Pekkala Matti               Lapin sudet       1.04.31    +23.11
  34. Niskala Timo                                  1.05.30    +24.10
  35. Oikkonen Pasi               RHO               1.07.26    +26.06
  36. Ahola Markku                Opet              1.09.47    +28.27
  37. Ronkainen Jyrki             MKV               1.10.14    +28.54
  38. Wuolijoki Kari                                1.11.43    +30.23
  39. Lappeteläinen Juha                            1.13.07    +31.47
  40. Takalo Tapani               LapYO             1.13.30    +32.10
  41. Keihäskoski Veikko                            1.14.09    +32.49
  42. Kämäräinen Erkki            OH                1.16.17    +34.57
  43. Vuorentausta Ari            Lapland Hotels    1.23.02    +41.42
  44. Merkkiniemi Pentti                            1.28.34    +47.14
  45. Marttila Matti                                1.29.12    +47.52
  46. Tasola Erkki                                  1.34.19    +52.59
  47. Kuistio Lari                                  1.47.14  +1.05.54
    - Pesola Tapani                                Ei aikaa

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

C-rata naiset 2.0 km

  (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Petrelius Enni              OH                  29.38
   2. Ruotsala Kristiina          Opet                31.59     +2.21
   3. Kietäväinen Asta            OH                  33.16     +3.38
   4. Mauno Elisa                 Opet                34.32     +4.54
   5. Inkeröinen Essi                                 34.47     +5.09
   6. Lönnström Leena                                 36.44     +7.06
   7. Hietala Aino-Helena                             41.49    +12.11
   8. Korhonen Suvi                                   44.19    +14.41
   9. Vierelä Teija               BRP                 45.02    +15.24
  10. Seppänen Sinikka                                45.16    +15.38
  11. Pitkäniemi Marja-Leena      RHO                 47.27    +17.49
  12. Korhonen Laura              RHO                 47.28    +17.50
  13. Mustonen Reetta             BRP                 57.26    +27.48
  14. Jurvansuu Riikka                              1.08.14    +38.36
  15. Bergman Anne                S-2000            1.17.33    +47.55
  16. Karjalainen Laura                             1.33.02  +1.03.24
  17. Lokka Taina                                   1.33.04  +1.03.26

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

C-rata miehet 2.0 km

  (Lähti: 24, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Pöyry Aaro                                      25.24
   2. Korteniemi Tuomo            Srk                 28.10     +2.46
   3. Aspegren Ari                Esikko              29.07     +3.43
   4. Välikangas Antti                                29.30     +4.06
   5. Kerätär Mauri                                   29.38     +4.14
   6. Harvala Asko                OH                  34.27     +9.03
   7. Rauhala Jouni               Ely                 38.28    +13.04
   8. Niva Jyrki                  Lapin Safarit       39.30    +14.06
   9. Koivuranta Vesa-Pekka       Srk                 40.35    +15.11
  10. Ruotsalainen Reino                              42.25    +17.01
  11. Pelkonen Lauri                                  43.09    +17.45
  12. Puro Samuli                 OH                  43.15    +17.51
  13. Isojärvi Joonas             OH                  44.11    +18.47
  14. Seppänen Martti                                 44.15    +18.51
  15. Alamommo Pekka              RPU                 50.58    +25.34
  16. Pylväs Jaakko                                   51.48    +26.24
  17. Kainulainen Veikko                              52.17    +26.53
  18. Mustonen Ismo               BRP                 57.18    +31.54
  19. Autto Juho                  Aino ja Heikki      00.00
  20. Kontiosalo Lauri                              1.01.18    +35.54
  21. Miroda                                        1.04.33    +39.09
  22. Liimatta Janne                                1.07.09    +41.45
  23. Vanhatapio Juhani                             1.07.24    +42.00
  24. Alapeteri Antti                               1.19.59    +54.35

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

D-rata naiset 1.4 km

  (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Palovaara Mira              LKS                 42.04
   2. Liikanen Lyydia                                 46.43     +4.39
   3. Saarenpää Noora             OH                  48.56     +6.52
   4. Korhonen Roosa                                  52.15    +10.11
   5. Kilpamäki Inka              OH                1.15.45    +33.41

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

D-rata miehet 1.4 km

  (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kokkonen Jouko              OH                  33.07
   2. Brännare Aarni              LaSu                45.11    +12.04
   3. Nurmela Lumi                OH                  55.46    +22.39
   4. Lehtoniemi Luukas           OH                1.05.10    +32.03

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

Rata 1

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Holm Maria                  LKS                 05.08

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

Rata 2

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ruotsala Ilkka              MHY                 51.39
   2. Immonen Erkki               OH                1.39.43    +48.04

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

Rata 3

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lehtoniemi Paulus                               33.10

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

Rata 5

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    - Leppänen Helena                              Ei aikaa

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

Rata 6

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Sääskilahti Sakari          RPU                 25.55
   2. Laukkanen Taija                                 42.32    +16.37

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

Rata 7

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    - Keskinarkaus Jouni          OH               Ei aikaa

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

Rata 8

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Halttu Ville                                    38.49

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

Rata 9

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Hiltunen Kari                                 1.27.43

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

Rata 10

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Hyvärinen Mikko                               1.13.39

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

Rata 11

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    - Anttalainen Risto           Lapin Safarit    Ei aikaa

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

Rata 12

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Rantajääskö Samueli                             58.23

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

Rata 13

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Nattestad Siriliina                           1.45.13
   2. Nattestad Marni                               1.45.20        +7

A-rata naiset 6.7 km A-rata miehet 6.7 km B-rata naiset 4.5 km B-rata miehet 4.5 km C-rata naiset 2.0 km
C-rata miehet 2.0 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km Rata 1 Rata 2
Rata 3 Rata 5 Rata 6 Rata 7 Rata 8 Rata 9 Rata 10 Rata 11 Rata 12 Rata 13 Rata 14

Rata 14

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Maijala Arttu               OH                  57.15
   2. Maijala Annika              OH                  57.32       +17