Tulokset 30.05.2017



A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

A-rata naiset 6.1 km

  (Lähti: 25, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Sirpa Torvinen              LapinAMK            49.19
   2. Sirke Piirainen             OH                  50.19     +1.00
   3. Noora Rajamäki              LKS                 55.18     +5.59
   4. Lumimaria Ojala             OH                  55.21     +6.02
   5. Ansa-Lotta Ojanaho          OH                  56.05     +6.46
   6. Aino Rantala                                    59.00     +9.41
   7. Tuija Hyvönen               Lapin AMK         1.02.26    +13.07
   8. Marita Väärälä              Lääkärit metsässä   1.03.07    +13.48
   9. Minttu Rahkola                                1.03.53    +14.34
  10. Saana Portimojärvi          OH                1.04.13    +14.54
  11. Henna Kellokumpu            LKS               1.04.30    +15.11
  12. Mervi Maijala               Lapin AMK         1.04.57    +15.38
  13. Mirka Oikkonen              Opet              1.05.25    +16.06
  14. Erika Reijonen                                1.06.31    +17.12
  15. Maarit Oikarinen            Opet              1.06.53    +17.34
  16. Kirsi Viitanen              Lääkärit metsässä   1.07.29    +18.10
  17. Laura Tölli                 LKS               1.11.10    +21.51
  18. Kaarina Salonpää            LKS               1.11.11    +21.52
  19. Tarja Haahti                LKS               1.11.38    +22.19
  20. Maarit Kaikkonen            Ely               1.11.56    +22.37
  21. Anne Barsk                  OH                1.13.16    +23.57
  22. Marjo Mäkitalo              MML               1.14.32    +25.13
  23. Johanna Isojärvi            OH                1.17.47    +28.28
  24. Tarja Kujala & Anne Punnonen                  1.34.47    +45.28
  25. Helena Tompuri              Lapin YO          2.05.16  +1.15.57

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

A-rata miehet 6.1 km

  (Lähti: 66, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Antti Ojansivu              JäJä                39.02
   2. Ilkka Ruotsala              MHY                 39.36       +34
   3. Kimmo Määttä                Lääkärit metsässä     40.43     +1.41
   4. Janne Kämä                  MHY                 41.54     +2.52
   5. Jukka Mäkikyrö              ALLTIME             42.20     +3.18
   6. Vesa-Pekka Jurvelin                             42.22     +3.20
   7. Hannu Lauri                                     42.33     +3.31
   8. Juha Martikainen            KeuKi               42.50     +3.48
   9. Lauri Lappalainen           RoVvu               43.17     +4.15
  10. Tarmo Oikarinen             Ely                 44.08     +5.06
  11. Eero Haapsalmi                                  44.36     +5.34
  11. Kyösti Haataja              LKS                 44.36     +5.34
  13. Tero Virkkala               Isommuksen etsijät     45.52     +6.50
  14. Mikko Rapo                  RoLa                46.32     +7.30
  15. Teppo Kuusela               Opet                47.01     +7.59
  16. Petri Kilpamäki                                 48.08     +9.06
  17. Juho Määttä                 Oukku               48.13     +9.11
  18. Reino Kurkela               Ely                 48.53     +9.51
  19. Jukka Ruha                  RoVvu               49.24    +10.22
  20. Janne Määttä                RPU                 49.35    +10.33
  21. Esa Kunnari                 OH                  49.42    +10.40
  22. Mikko Koutaniemi            Intersport Rovaniemi     49.44    +10.42
  23. Mika Pylväs                                     49.54    +10.52
  24. Timo Autto                  Crossfit            50.31    +11.29
  25. Jaakko Jokela               RoVvu               50.46    +11.44
  26. Niko Hänninen                                   51.16    +12.14
  27. Lauri Vuorinen              Rasti Perniö        51.26    +12.24
  28. Pasi Leinonen               Lapin Safarit       51.57    +12.55
  29. Juha Tuura                  RoVvu               52.15    +13.13
  30. Eetu Petrelius              OH                  52.24    +13.22
  31. Jussi Rantala               OH                  52.29    +13.27
  32. Toni Karjalainen            PBM                 53.09    +14.07
  33. Jukka Koistinen             OH                  53.22    +14.20
  34. Jyrki Syväniemi             RoVvu               53.23    +14.21
  35. Petteri Saario              Opet                53.35    +14.33
  36. Tuomo Poutiainen                                54.17    +15.15
  37. Ari Tukala                  MLL                 54.19    +15.17
  38. Jani Toivanen               RoVvu               54.50    +15.48
  39. Jouko Tapio                                     55.13    +16.11
  40. Ilkka Kotala                                    55.26    +16.24
  41. Juha Tolppi                 LäRa                55.48    +16.46
  42. Matti Pekkala                                   56.27    +17.25
  43. Severi Oikkonen                                 56.37    +17.35
  44. Petteri Savolainen          OH                  57.00    +17.58
  45. Juhani Nikumaa              OH                  57.44    +18.42
  46. Jarmo Asell                                     58.17    +19.15
  46. Mikko Pääkkönen             OH                  58.17    +19.15
  48. Mauri Määttä                                    58.46    +19.44
  49. Mikko Ahonen                                    59.02    +20.00
  50. Martti Anttila              OH                1.00.07    +21.05
  51. Juho Hiltunen               BRP               1.00.08    +21.06
  52. Heikki Hirttiö              Ely               1.00.49    +21.47
  53. Kuutti Heikkilä                               1.02.47    +23.45
  54.  Juuso Ollila & Suvi-Päivikki Juopperi                  1.04.02    +25.00
  55. Markku Ollila               Opet              1.04.14    +25.12
  56. Urpo Välitalo               Lapin Safarit     1.04.29    +25.27
  57. Vesa Pukema                 Isommuksen Etsijät   1.04.51    +25.49
  58. Teemu Härkönen                                1.04.59    +25.57
  59. Markku Seurujärvi           Lapin Safarit     1.05.13    +26.11
  60. Janne Mäkinen                                 1.06.01    +26.59
  61. Juha Suomalainen            OH                1.07.34    +28.32
  62. Eero Marski                 MML               1.14.39    +35.37
  63. Aleksanteri Järvinen                          1.15.21    +36.19
  64. Antti Välikangas                              1.16.16    +37.14
  65. Janne Latvala                                 1.19.39    +40.37
  66. Eetu Pulju                                    1.23.25    +44.23

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

B-rata naiset 3.8 km

  (Lähti: 61, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Johanna Yrjänheikki         LKS                 30.35
   2. Anna Kurkela                Ely                 30.46       +11
   3. Emma-Leena Portimojärvi                         31.42     +1.07
   4. Marja-Leena Ojanaho         Opet                32.24     +1.49
   5. Iida Saraniemi              OH                  32.57     +2.22
   6. Kirsti Kunnari                                  34.49     +4.14
   7. Anna-Leena Haataja          LKS                 35.45     +5.10
   8. Iida Haataja                                    36.08     +5.33
   9. Elina Runtti                MML                 36.18     +5.43
  10. Auli Ahava                  MML                 36.27     +5.52
  11. Ruusu Tervaskanto           Srk                 36.38     +6.03
  12. Henna Takala                                    37.05     +6.30
  13. Elisa Reijonen                                  38.18     +7.43
  14. Aino Loimu                  Lääkärit metsässä     38.44     +8.09
  15. Ulla Heikkilä                                   39.40     +9.05
  16. Teija Hyrkäs                LäRa                39.44     +9.09
  17. Sari Lahtela                LKS                 40.28     +9.53
  18. Enni Petrelius                                  40.50    +10.15
  19. Metsämarja Ojala                                41.01    +10.26
  20. Kristiina Ruotsala          Opet                41.26    +10.51
  21. Eeva-Kaisa Hänninen                             41.32    +10.57
  22. Sonja Uusihonko                                 41.51    +11.16
  23. Essi Inkeröinen             Opet                42.04    +11.29
  24. Anu Lautamo                 LKS                 42.30    +11.55
  25. Katri Haataja               OH                  43.55    +13.20
  26. Leena Lönnström             LKS                 43.59    +13.24
  27. Noora Palosaari             Opet                44.29    +13.54
  28. Anna-Maija Pylväs                               45.30    +14.55
  29. Satu Väihkönen              LKS                 46.07    +15.32
  30. Eija Rantala                OH                  46.12    +15.37
  31. Anne Taivalkoski            GTK                 47.17    +16.42
  32. Lea Maalismaa                                   47.24    +16.49
  33. Elina Karanta               Lääkärit metsässä     48.01    +17.26
  34. Maaret Välitalo             LKS                 48.34    +17.59
  35. Henriikka Simola                                48.54    +18.19
  36. Tuula Haase                                     50.01    +19.26
  37. Paula Muranen                                   50.10    +19.35
  38. Katri Sarpola               Opet                50.35    +20.00
  39. Johanna Inkeröinen          MML                 50.38    +20.03
  40. Mervi Pyrrö                 OH                  50.44    +20.09
  40. Sirja Manninen              MML                 50.44    +20.09
  42. Reetta Lehtiranta                               50.49    +20.14
  43. Heta Poikolainen            Intersport Rovaniemi     51.14    +20.39
  44. Lilja Hiltunen              LKS                 51.22    +20.47
  45. Tuula Latvala                                   51.28    +20.53
  45. Päivi Alaoja                                    51.28    +20.53
  47. Tuulia Miettinen                                52.18    +21.43
  48. Minna Karvinen              RPU                 55.03    +24.28
  49. Heli Jokelainen                                 55.28    +24.53
  50. Maria Gullsten                                  56.58    +26.23
  51. Niina Konttaniemi           OH                  57.30    +26.55
  52. Sirpa Suominen              LKS                 57.43    +27.08
  53. Eeva Rossi                  LapYO             1.00.18    +29.43
  54. Emilia Pietiläinen                            1.00.56    +30.21
  55. Helena Leppänen             Opet              1.01.06    +30.31
  56. Heidi Bergman               LKS               1.01.21    +30.46
  57. Tuija Kärki                 LKS               1.01.30    +30.55
  58. Riitta Merkkiniemi          AVI               1.04.37    +34.02
  59. Tanja Pitkänen                                1.13.04    +42.29
  60. Marju Keränen                                 1.29.54    +59.19
  61. Merja Valle                                   1.30.01    +59.26

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

B-rata miehet 3.8 km

  (Lähti: 44, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Tapani Jokelainen           RPU                 32.08
   2. Erkki Ikäläinen                                 32.13        +5
   3. Jukka Tervaskanto           Srk                 32.17        +9
   4. Ismo Virtanen               Opet                32.55       +47
   5. Jan Niva                    YllRa               33.31     +1.23
   6. Ville Lumila                                    34.38     +2.30
   7. Jukka Aula                  MHY                 35.03     +2.55
   8. Johannes Jutila                                 35.36     +3.28
   9. Jukka Karhu                                     36.29     +4.21
  10. Mika Reijonen               OH                  36.58     +4.50
  11. Veijo Harjula                                   37.09     +5.01
  12. Yrjö Säkkinen                                   37.16     +5.08
  13. Taisto Kaikkonen            Hirvenhiihtäjät     37.31     +5.23
  14. Juhani Kostin                                   39.22     +7.14
  15. Risto Sainio                Roi kpki            39.41     +7.33
  16. Mikko Uimonen               RPU                 40.02     +7.54
  17. Ari Vuorentausta            Lapland Hotels      40.14     +8.06
  18. Ari Aspegren                                    41.11     +9.03
  19. Juho Kupila                 GTK                 41.37     +9.29
  20. Eero Hietanen               OH                  42.18    +10.10
  21. Erkki Kämäräinen            OH                  42.54    +10.46
  22. Roni Suomalainen            OH                  43.44    +11.36
  23. Markku Ahola                Opet                44.08    +12.00
  24. Mikael Sipola               LKS                 44.56    +12.48
  25. Tapio Vyörälä                                   44.57    +12.49
  26. Veikko Keihäskoski                              46.27    +14.19
  27. Juha Lappeteläinen                              46.49    +14.41
  28. Matti Honkala               Lapin YO            47.15    +15.07
  29. Risto Anttalainen           Lapin Safarit       47.29    +15.21
  30. Mauri Kerätär               OH                  47.32    +15.24
  31. Kari Hartikainen                                48.03    +15.55
  32. Hannu Nisula                                    51.10    +19.02
  33. Mika Raappana               Isomuksen Etsijät     51.50    +19.42
  34. Veikko Leivonniemi          OH                  51.54    +19.46
  35. Mikko Koivisto                                  53.07    +20.59
  36. Kari Kemppainen             Ely                 54.24    +22.16
  37. Jari Jokelainen             BRP                 55.22    +23.14
  38. Miika Muotka                OH                  58.17    +26.09
  39. Jaakko Pylväs                                 1.00.13    +28.05
  40. Veli-Pekka Still            RPU               1.03.03    +30.55
  41. Sauli Sirkka                OH                1.27.20    +55.12
  42. Jukka-Pekka Valle                             1.30.01    +57.53
    - Hannu Haase                                  Ei aikaa
    - Esa Kemiläinen              Isommuksen etsijät  Ei aikaa

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

C-rata naiset 2.9 km

  (Lähti: 29, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Silja Lauri                 OH                  20.09
   2. Sissi Oikkonen              OH                  20.42       +33
   3. Elina Lauri                 OH                  24.12     +4.03
   4. Noora Saarenpää             OH                  28.14     +8.05
   5. Hilkka Sääskilahti                              29.22     +9.13
   6. Emma Nikkanen                                   33.21    +13.12
   7. Marjaliisa Seppänen                             36.44    +16.35
   8. Liisa Kurkela               Lääkärit metsässä     39.20    +19.11
   9. Sanna Kangas                                    39.25    +19.16
  10. Joanna Peltola                                  41.30    +21.21
  11. Aino Ervasti                KiimU               41.46    +21.37
  12. Tarja Huhtala               Isommuksen etsijät     42.20    +22.11
  13. Sari Semenoff               RHO                 42.50    +22.41
  14. Hanna Haurinen                                  43.40    +23.31
  15. Asta Kietäväinen            OH                  44.11    +24.02
  16. Annu Sieppi                 LKS                 45.54    +25.45
  17. Maria Holm                  LKS                 46.01    +25.52
  18. Marja-Leena Pitkäniemi      RHO                 46.08    +25.59
  19. Anni Jansson                                    47.24    +27.15
  20. Marja Kämä                  LKS                 53.37    +33.28
  21. Heli Saukko                 LKS                 56.18    +36.09
  22. Roosa Teppola                                   56.41    +36.32
  23. Raili Keskinarkaus          LKS               1.13.23    +53.14
  24. Kaisu Luukinen                                1.15.19    +55.10
  25. Kiia Perkaus                                  1.15.25    +55.16
  26. Selina Mattila                                1.18.46    +58.37
  27. Unna Lönnström                                1.18.55    +58.46
  28. Raija Pöyliö                LKS               1.29.18  +1.09.09
  29. Päivi Puolakka              LKS               1.29.19  +1.09.10

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

C-rata miehet 2.9 km

  (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Tuomo Korteniemi            Srk                 23.45
   2. Kyösti Kämä                 MHY                 25.05     +1.20
   3. Pentti Merkkiniemi                              30.31     +6.46
   4. Eetu Alamommo                                   31.53     +8.08
   5. Alpo Rajatalo               MKV                 32.47     +9.02
   6. Antero Karvinen             GTK                 32.54     +9.09
   7. Kari Yliräisänen            Srk                 34.19    +10.34
   8. Touko Putkonen                                  35.04    +11.19
   9. Juhani Vanhatapio                               37.39    +13.54
  10. Vesa-Pekka Koivuranta       Srk                 41.29    +17.44
  11. Oskari Mäkitalo             OH                  42.53    +19.08
  12. Risto Nyman                                     43.53    +20.08
  13. Jyrki Niva                  Lapin Safarit       52.10    +28.25
  14. Antti Alapeteri                               1.01.09    +37.24
  15. Veikko Kainulainen                            1.12.57    +49.12

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

D-rata naiset 1.4 km

  (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Maria-Sofia Länsman                             16.27
   2. Emma Nikkanen                                   17.07       +40
   3. Annika Maijala              OH                  21.28     +5.01
   4. Ida Pohjola                                     25.56     +9.29
   5. Milja Virkkala                                  27.50    +11.23
   6. Marjatta Merkkiniemi                            32.02    +15.35
   7. Anni Heikkilä                                   33.04    +16.37

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

D-rata miehet 1.4 km

  (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Joonas Isojärvi             OH                  14.09
   2. Arttu Maijala                                   18.56     +4.47
   3. Jouko Kokkonen              OH                  21.57     +7.48
   4. Eemil Koivisto                                  25.06    +10.57
   5. Jarmo Nikumaa               Lapin AMK           34.03    +19.54
   6. Pyry Peltola                OH                  37.16    +23.07

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

TR tytöt 1.8 km

  (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Hanna Rantala                                   16.38
   2. Anna Heikkilä                                   18.59     +2.21
   3. Venla Virkkala              OH                  20.17     +3.39
   4. Rosmariini Ojala                                23.24     +6.46
   5. Venla Portimojärvi          OH                  24.19     +7.41
   6. Ida Pohjola                                     28.37    +11.59
   7. Telma Aula                                      37.36    +20.58
   8. Julia Aula                                      37.43    +21.05

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

TR pojat 1.8 km

  (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Elias Mäkitalo              OH                  16.04
   2. Ahti Yrjänheikki                                26.28    +10.24
   3. Olli Seurujärvi                                 32.22    +16.18
   4. Kosti Tervo                                     34.51    +18.47

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

RR pojat

  (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Toivo Tervaskanto           Srk                 08.26
   2. Erkka Petrelius             OH                  11.54     +3.28
   3. Heikki Lauri                OH                  13.38     +5.12
   4. Juho Daavittila                                 18.19     +9.53
   5. Oiva Tervaskanto            Srk                 19.11    +10.45
   6. Konsta Muotka               OH                  19.38    +11.12
   7. Lauri Alatalo                                   26.06    +17.40
   8. Pyry Vuolli                                     26.29    +18.03
   9. Miro Vuontisvaara                               28.28    +20.02
  10. Asle Mäkitalo                                   31.10    +22.44

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

RR tytöt

  (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Hanna Rantala               OH                  12.55
   2. Milla Räsänen                                   14.41     +1.46
   3. Rosmariini Ojala                                17.15     +4.20
   4. Venla Virkkala              OH                  17.34     +4.39
   5. Lumia Nurmela               OH                  19.09     +6.14
   6. Siiri Moilanen                                  22.25     +9.30
   7. Lumi Raappana                                   22.27     +9.32
   8. Minni Saraniemi             OH                  23.15    +10.20
   9. Nette Savolainen                                31.03    +18.08
  10. Ellen Savolainen                                31.15    +18.20
  11. Saana Daavittila                                37.55    +25.00
  12. Iina Jurvelin                                   39.15    +26.20

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

Oma rata 1

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Reino Ruotsalainen                              07.35

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

Oma rata 2

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Heikki Huhta                LKS                 23.49
   2. Juha Lantto                 LKS                 23.51        +2

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

Oma rata 3

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Maria-Sofia Länsman                             36.16

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

Oma rata 4

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Leevi Ylijoki               OH                1.17.27

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

Oma rata 5

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Taija Laukkanen                                 41.36

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

Oma rata 6

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Pekka Alamommo                                1.01.08

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

Oma rata 7

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Paulus Lehtoniemi                               23.15

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

Oma rata 8

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lumi Raappana                                   33.06

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

Oma rata 9

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Teuvo Kivelä                                    46.21

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

Oma rata 10

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Elmo Tervo                                      47.23

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

Oma rata 11

  (Lähti: 1, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

 Kesk Marina Kostin                               Keskeytti

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

Oma rata 12

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    - Satu Niskala                                 Ei aikaa

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

Oma rata 13

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Mika Rahkola                Lapin AMK           29.58
   2. Erja Rahkola                Lapin AMK           52.03    +22.05

A-rata naiset 6.1 km A-rata miehet 6.1 km B-rata naiset 3.8 km B-rata miehet 3.8 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.4 km D-rata miehet 1.4 km TR tytöt 1.8 km
TR pojat 1.8 km RR pojat RR tytöt Oma rata 1 Oma rata 2 Oma rata 3 Oma rata 4 Oma rata 5
Oma rata 6 Oma rata 7 Oma rata 8 Oma rata 9 Oma rata 10 Oma rata 11 Oma rata 12 Oma rata 13
Ilman emittiä

Ilman emittiä

  (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   0. Sanna Sainio                                         
   0. Miika Sormunen                                       
   0. Reijo Parkkila                                       
   0. Emilia Irvankoski                                    
   0. Urho Ivola                                           
   0. Heidi Pelkonen                                       
   0. Seppo Perttilä                                       
   0. Hannu Salminen                                       
   0. Laura Väisänen                                       
   0. Heikki Vehkasalo                                     
   0. Tarja Ylijoutsijärvi        LKS                      
   0. Jouni Keskinarkaus                                   
   0. Paavo Holster                                        
   0. Marja Suopanki              Opet