Tulokset 18.07.2017



A-rata miehet 6.7km A-rata naiset 6.7km B-rata miehet 4.5km B-rata naiset 4.5km C-rata miehet 2.8 km
C-rata naiset 2.8 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5km Rata 6 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 15 Rata 16

A-rata miehet 6.7km

  (Lähti: 30, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Daniel Forsell              OK Raseborg         41.34
   2. Erkka Mehtälä               Hiidenkiertäjät     45.04     +3.30
   3. Hannu Lauri                 OH                  48.24     +6.50
   4. Jarmo Asell                                     49.47     +8.13
   5. Esa Kunnari                 OH                  50.55     +9.21
   6. Jukka Kaikkonen             JPR                 53.16    +11.42
   7. Janne Lämsä                 Team 1Life          53.24    +11.50
   8. Ari Tukala                  MML                 54.03    +12.29
   9. Jukka Koistinen             OH                  54.17    +12.43
  10. Jaakko Jokela               RovVU               54.22    +12.48
  11. Pasi Leinonen               Lapin Safarit       54.45    +13.11
  12. Petteri Saario              Opet                57.11    +15.37
  13. Tapani Jokelainen           RPU                 57.12    +15.38
  14. Urpo Välitalo               Lapin Safarit     1.00.32    +18.58
  15. Markku Seurujärvi           Lapin Safarit     1.01.34    +20.00
  16. Ilkka Välitalo              Läme              1.01.44    +20.10
  17. Mikko Koutaniemi            Intersport Roi    1.03.53    +22.19
  18. Janne Latvala                                 1.03.57    +22.23
  19. Severi Oikkonen             OH                1.05.16    +23.42
  20. Pasi Jurmu                  OH                1.05.21    +23.47
  21. Teemu Härkönen                                1.06.03    +24.29
  22. Heikki Hirttiö              OH                1.07.25    +25.51
  23. Jouni Keskinarkaus          OH                1.10.32    +28.58
  24. Juho Hiltunen                                 1.10.44    +29.10
  25. Jouko Tapio                                   1.11.34    +30.00
  26. Markus Isola                MKV               1.13.14    +31.40
  27. Tuomas Valmari                                1.14.57    +33.23
  28. Sebastian Changenot         BRP               1.19.24    +37.50
  29. Miika Muotka                OH                1.23.48    +42.14
  30. Mikko Hyvärinen             S-2000            1.31.44    +50.10

A-rata miehet 6.7km A-rata naiset 6.7km B-rata miehet 4.5km B-rata naiset 4.5km C-rata miehet 2.8 km
C-rata naiset 2.8 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5km Rata 6 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 15 Rata 16

A-rata naiset 6.7km

  (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Johanna Yrjänheikki         LKS                 53.20
   2. Mirka Haataja               YliKN               57.49     +4.29
   3. Suvi Oikarinen              OH                  59.35     +6.15
   4. Ulla Heikkilä                                 1.14.47    +21.27
   5. Essi Inkeröinen                               1.17.39    +24.19
   6. Tarja Haahti                LKS               1.19.12    +25.52
   7. Raili Keskinarkaus          OH                1.22.19    +28.59
   8. Maria Gullsten                                1.22.20    +29.00

A-rata miehet 6.7km A-rata naiset 6.7km B-rata miehet 4.5km B-rata naiset 4.5km C-rata miehet 2.8 km
C-rata naiset 2.8 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5km Rata 6 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 15 Rata 16

B-rata miehet 4.5km

  (Lähti: 34, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Mikko Rapo                  RoLa                31.08
   2. Marko Kiviniemi             OH                  33.19     +2.11
   3. Ismo Virtanen               Opet                34.18     +3.10
   4. Jukka Kaikkonen             JPR                 35.07     +3.59
   5. Seppo Daavittila                                36.27     +5.19
   6. Ville Halttu                                    36.53     +5.45
   7. Risto Takala                RovvU               37.06     +5.58
   8. Eetu Petrelius              OH                  37.54     +6.46
   9. Turo Jänkälä                MKV                 38.12     +7.04
  10. Reino Kurkela               Ely                 40.08     +9.00
  11. Pasi Oikkonen               RHO                 40.27     +9.19
  12. Miika Sormunen              Shaman Adventures     44.17    +13.09
  13. Reijonen Mika               OH                  44.36    +13.28
  14. Esa Kemiläinen              OH                  44.41    +13.33
  15. Markus Ekström              Eläkeläinen         45.06    +13.58
  16. Marko Määttä                BRP                 45.36    +14.28
  17. Eetu Pulju                  OH                  46.02    +14.54
  18. Marko Niska                 Lapin Safarit       46.10    +15.02
  19. Olli-Pekka Liimatta         LKS                 46.30    +15.22
  20. Janne Liimatta                                  46.32    +15.24
  21. Ari Vuorentausta            Lapland Hotels      46.42    +15.34
  22. Markus Kallatsa             Lapin Veikot        46.48    +15.40
  23. Juha Lappeteläinen                              48.35    +17.27
  24. Markku Ahola                OH                  50.26    +19.18
  25. Jyrki Ronkainen             MKV                 51.37    +20.29
  26. Risto Anttalainen                               51.40    +20.32
  27. Hannu Rautio                                    52.16    +21.08
  28. Kari Hartikainen                                54.54    +23.46
  29. Johannes & Lauri Kontiosalo                     57.46    +26.38
  30. Pertti Bergman                                  58.13    +27.05
  31. Jari Jokelainen             BRP                 59.26    +28.18
  32. Juhani Vanhatapio                             1.02.38    +31.30
  33. Juhani Korhonen             OH                1.19.34    +48.26
  34. Markku Torkko               OH                1.23.43    +52.35

A-rata miehet 6.7km A-rata naiset 6.7km B-rata miehet 4.5km B-rata naiset 4.5km C-rata miehet 2.8 km
C-rata naiset 2.8 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5km Rata 6 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 15 Rata 16

B-rata naiset 4.5km

  (Lähti: 29, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Nea Pääkkönen               OH                  38.40
   2. Elisa Reijonen              OH                  39.14       +34
   3. Henriikka Simola                                39.36       +56
   4. Silja Lauri                 OH                  40.36     +1.56
   5. Heli Haataja                Opet                40.45     +2.05
   6. Laura Lauri                 GTK                 41.31     +2.51
   7. Auli Ahava                  MML                 41.50     +3.10
   8. Pia Juujärvi                OH                  43.43     +5.03
   9. Sissi Oikkonen              OH                  46.36     +7.56
  10. Mirka Oikkonen              Opet                46.45     +8.05
  10. Kirsi Viitanen              Läme                46.45     +8.05
  12. Heta Poikolainen            Intersport Roi      46.57     +8.17
  13. Elina Lauri                 OH                  47.26     +8.46
  14. Anne Barsk                  Roi trk             49.25    +10.45
  15. Heidi Bergman               LKS                 50.40    +12.00
  16. Maria Holm                  LKS                 51.22    +12.42
  17. Johanna Inkeröinen          MML                 52.50    +14.10
  18. Sanna Sainio                                    53.35    +14.55
  19. Edla Stöckell                                   53.39    +14.59
  20. Katriina Valta                                  53.55    +15.15
  21. Sirpa Suominen              LKS                 56.02    +17.22
  22. Katri Sarpola               Opet                56.59    +18.19
  23. Aino Koistinen              LKS                 58.23    +19.43
  24. Heikki Makkonen             BRP               1.00.03    +21.23
  25. Riitta Niemi                Joku              1.00.36    +21.56
  26. Sanna Kangas                                  1.02.13    +23.33
  27. Anna-Leena Haataja          LKS               1.02.31    +23.51
  28. Niina Konttaniemi                             1.07.18    +28.38
  29. Tuula Latvala               OH                1.13.18    +34.38

A-rata miehet 6.7km A-rata naiset 6.7km B-rata miehet 4.5km B-rata naiset 4.5km C-rata miehet 2.8 km
C-rata naiset 2.8 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5km Rata 6 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 15 Rata 16

C-rata miehet 2.8 km

  (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Juhani Nikumaa              OH                  23.10
   2. Tuomo Korteniemi            Seurakunta          23.25       +15
   3. Aleksi Pirkonen             OH                  30.09     +6.59
   4. Matti Seppänen                                  36.38    +13.28
   5. Vesa-Pekka Koivuranta       Seurakunta          37.56    +14.46
   6. Rasmus Pääkkönen            OH                  37.58    +14.48
   7. Sauli Sirkka                OH                  40.27    +17.17
   8. Veikko Kainulainen          OH                  46.22    +23.12
   9. Matti Niemi                 RAPSU               47.27    +24.17
  10. Antti Alapeteri                                 59.47    +36.37
  11. Konsta Muotka               OH                1.05.13    +42.03
  12. Joel & Aikio Topi Kunnari                     1.11.01    +47.51

A-rata miehet 6.7km A-rata naiset 6.7km B-rata miehet 4.5km B-rata naiset 4.5km C-rata miehet 2.8 km
C-rata naiset 2.8 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5km Rata 6 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 15 Rata 16

C-rata naiset 2.8 km

  (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Sanna Martikkala            OK Raseborg         23.53
   2. Noora Palosaari             Opet                30.24     +6.31
   3. Sinikka Seppänen                                36.30    +12.37
   4. Emma Hokkila                                    36.50    +12.57
   5. Sari Semenoff               RHO                 39.44    +15.51
   6. Sinikka Herttua                                 40.03    +16.10
   7. Laura Kallatsa                                  43.08    +19.15
   8. Marja-Leena Pitkäniemi      RHO                 43.50    +19.57
   9. Jenni Izadi                                     45.27    +21.34
  10. Sanna Kakkuri                                   47.07    +23.14
  11. Hanna Haurinen                                  52.32    +28.39

A-rata miehet 6.7km A-rata naiset 6.7km B-rata miehet 4.5km B-rata naiset 4.5km C-rata miehet 2.8 km
C-rata naiset 2.8 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5km Rata 6 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 15 Rata 16

D-rata miehet 1.5 km

  (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lauri Westerholm            Vesaisten Pojat     16.21
   2. Erkka Petrelius             OH                  16.30        +9
   3. Elias Aalto                                     26.49    +10.28
   4. Tiitus Kemiläinen           OH                  29.40    +13.19
   5. Kasperi Jänkälä                                 37.40    +21.19
   6. ja Saana Juho                                   38.07    +21.46
   7. Lilli & Vili Haataja                            48.06    +31.45

A-rata miehet 6.7km A-rata naiset 6.7km B-rata miehet 4.5km B-rata naiset 4.5km C-rata miehet 2.8 km
C-rata naiset 2.8 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5km Rata 6 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 15 Rata 16

D-rata naiset 1.5km

  (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Virpi Alapeteri             Sotilaskoti         17.47
   2. Esteri Jänkälä                                  22.21     +4.34
   3. Sonja Kukkonen                                  23.20     +5.33
   4. Milja Joensuu                                   24.02     +6.15
   5. Tuuli Korhonen                                  44.39    +26.52

A-rata miehet 6.7km A-rata naiset 6.7km B-rata miehet 4.5km B-rata naiset 4.5km C-rata miehet 2.8 km
C-rata naiset 2.8 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5km Rata 6 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 15 Rata 16

Rata 6

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jani Toivanen               RovvU               52.44
   2. Jukka Ruha                  RovvU               56.28     +3.44

A-rata miehet 6.7km A-rata naiset 6.7km B-rata miehet 4.5km B-rata naiset 4.5km C-rata miehet 2.8 km
C-rata naiset 2.8 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5km Rata 6 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 15 Rata 16

Rata 10

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Anne Bergman                S-2000            1.14.49

A-rata miehet 6.7km A-rata naiset 6.7km B-rata miehet 4.5km B-rata naiset 4.5km C-rata miehet 2.8 km
C-rata naiset 2.8 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5km Rata 6 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 15 Rata 16

Rata 11

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jorma Ryynänen              Pihkaniskat         58.47

A-rata miehet 6.7km A-rata naiset 6.7km B-rata miehet 4.5km B-rata naiset 4.5km C-rata miehet 2.8 km
C-rata naiset 2.8 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5km Rata 6 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 15 Rata 16

Rata 13

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Juho Syväniemi                                1.12.41

A-rata miehet 6.7km A-rata naiset 6.7km B-rata miehet 4.5km B-rata naiset 4.5km C-rata miehet 2.8 km
C-rata naiset 2.8 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5km Rata 6 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 15 Rata 16

Rata 15

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Aleksi Takala                                 1.04.12

A-rata miehet 6.7km A-rata naiset 6.7km B-rata miehet 4.5km B-rata naiset 4.5km C-rata miehet 2.8 km
C-rata naiset 2.8 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5km Rata 6 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 15 Rata 16

Rata 16

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Sanni-Lotta Aaltonen                          1.08.11