Tulokset 10.08.2017



Rata A naiset 6.5 km Rata A miehet 6.5 km Rata B naiset 4.3 km Rata B miehet 4.3 km Rata C naiset 2.4 km
Rata C miehet 2.4 km Rata D naiset 1.2 km Rata D miehet 1.2 km Rata 9 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 17 Rata 18 Rata 19

Rata A naiset 6.5 km

  (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Johanna Yrjänheikki         LKS                 57.22
   2. Pirjo Arkimaa                                 1.11.44    +14.22
   3. Ojala Lumimaaria            OH                1.12.38    +15.16
   4. Essi Inkeröinen             Opet              1.17.32    +20.10
   5. Raili Keskinarkaus          OH                1.32.30    +35.08

Rata A naiset 6.5 km Rata A miehet 6.5 km Rata B naiset 4.3 km Rata B miehet 4.3 km Rata C naiset 2.4 km
Rata C miehet 2.4 km Rata D naiset 1.2 km Rata D miehet 1.2 km Rata 9 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 17 Rata 18 Rata 19

Rata A miehet 6.5 km

  (Lähti: 38, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Joni Haataja                Opet                41.19
   2. Sami-Petteri Juopperi                           41.32       +13
   3. Vesa-Pekka Jurvelin                             46.34     +5.15
   4. Markus Isola                                    47.43     +6.24
   5. Mika Pylväs                                     47.45     +6.26
   6. Mikko Rapo                                      48.55     +7.36
   7. Heikki Karjalainen                              49.06     +7.47
   8. Tero Virkkala               OH                  49.43     +8.24
   9. Mika Rahkola                Lapin AMK           50.03     +8.44
  10. Tuomas Säily                OH                  52.55    +11.36
  11. Seppo Konttajärvi                               53.12    +11.53
  12. Jani Toivanen               RovVU               53.39    +12.20
  13. Mikko Ahonen                                    54.46    +13.27
  14. Juhani Nikumaa              OH                  55.22    +14.03
  15. Niko Hänninen                                   56.40    +15.21
  16. Jukka Ruha                  RovVU               57.15    +15.56
  17. Juha Tuura                  RovVU               57.36    +16.17
  18. Kalle Häkkinen                                  57.37    +16.18
  19. Ari Tukala                                      58.05    +16.46
  20. Eetu Petrelius              OH                  58.50    +17.31
  21. Tuomo Poutiainen                                59.21    +18.02
  22. Mikko Koutaniemi                              1.00.36    +19.17
  23. Markku Seurujärvi           Lapin Safarit     1.01.26    +20.07
  24. Esa Heikkinen               RPU               1.02.28    +21.09
  25. Pekka Niva                                    1.02.55    +21.36
  26. Esko Udd                                      1.03.34    +22.15
  27. Urpo Välitalo               Lapin Safarit     1.04.54    +23.35
  28. Heikki Hirttiö              OH                1.06.12    +24.53
  29. Jouni Keskinarkaus          OH                1.06.13    +24.54
  30. Anssi Tuisku                                  1.07.23    +26.04
  31. Mikko Lönström                                1.07.30    +26.11
  32. Jari Jokelainen                               1.11.24    +30.05
  33. Veijo Harjula                                 1.12.08    +30.49
  34.  Mikko Hyvärinen            Suunta200         1.13.37    +32.18
  35. Ville Airas                                   1.14.16    +32.57
  36. Antti Kuusama               Lapinlennosto     1.21.11    +39.52
  37. Timo Niskala                                  1.28.19    +47.00
  38. Ilkka Välitalo                                1.32.20    +51.01

Rata A naiset 6.5 km Rata A miehet 6.5 km Rata B naiset 4.3 km Rata B miehet 4.3 km Rata C naiset 2.4 km
Rata C miehet 2.4 km Rata D naiset 1.2 km Rata D miehet 1.2 km Rata 9 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 17 Rata 18 Rata 19

Rata B naiset 4.3 km

  (Lähti: 27, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Enni Petrelius              OH                  39.52
   2. Iida Saraniemi              OH                  40.11       +19
   3. Emma-Leena Portimojärvi                         40.18       +26
   4. Silja Lauri                 OH                  42.02     +2.10
   5. Sari Lahtela                LKS                 44.26     +4.34
   6. Seija Laine                 Opet                44.36     +4.44
   7. Kati Vehmas                                     44.43     +4.51
   8. Ulla Heikkilä                                   44.48     +4.56
   9. Katri Haataja               OH                  45.31     +5.39
  10. Henna Takala                                    45.40     +5.48
  11. Sanna Sainio                                    48.51     +8.59
  12. Sissi Oikkonen              OH                  49.27     +9.35
  13. Mirka Oikkonen              Opet                49.49     +9.57
  14. Kristiina Ruotsala          Opet                50.22    +10.30
  15. Katri Airas                                     51.25    +11.33
  16. Heli Haataja                                    51.36    +11.44
  17. Terhi Tuorilainen                               52.19    +12.27
  18. Metsämaria Ojala            OH                  54.07    +14.15
  19. Maria Gulsten                                   59.36    +19.44
  20. Tuula Varis                 OH                1.05.23    +25.31
  21. Sirpa Suominen                                1.06.54    +27.02
  22. Tiia Kiiski                                   1.11.48    +31.56
  23. Riitta Merkkiniemi          OH                1.16.39    +36.47
  24. Sanna Paananen                                1.22.14    +42.22
  25. Sari Semenoff               RHO               1.27.13    +47.21
  26. Elina Karanta               Lääkärit            57.40    +17.48
  27. Liisa Niemelä               OH                1.14.51    +34.59

Rata A naiset 6.5 km Rata A miehet 6.5 km Rata B naiset 4.3 km Rata B miehet 4.3 km Rata C naiset 2.4 km
Rata C miehet 2.4 km Rata D naiset 1.2 km Rata D miehet 1.2 km Rata 9 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 17 Rata 18 Rata 19

Rata B miehet 4.3 km

  (Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jukka Kaikkonen             JPR                 30.59
   2. Janne Liimatta                                  34.07     +3.08
   3. Kristian Väänänen                               35.12     +4.13
   4. Sakari Sääskilahti          RPU                 35.29     +4.30
   5. Tarmo Oikarinen             OH                  36.06     +5.07
   6. Reima Vanhanen              OH                  36.41     +5.42
   7. Pasi Leinonen               Lapin Safarit       37.25     +6.26
   8. Toni Karjalainen            PBM                 38.32     +7.33
   9. Jani Ylisaukko-Oja                              41.39    +10.40
  10. Hannu Lauri                 OH                  42.16    +11.17
  11. Timo Lakkala                                    43.54    +12.55
  12. Jani Johanssen              Fladlight           47.24    +16.25
  13. Markku Ahola                Opet                47.48    +16.49
  14. Ari Vuorentausta                                49.55    +18.56
  15. Miika Muotka                OH                  51.00    +20.01
  16. Teemu Semenoff                                  52.30    +21.31
  17. Kari Hartikainen                                55.09    +24.10
  18. Antti Välikangas                                57.06    +26.07
  19. Ville Halttu                                  1.01.00    +30.01
  20. Tuomo Korteniemi            Seurakunta        1.01.48    +30.49
  21. Janne Latvala                                 1.04.44    +33.45
  22. Jyrki Niva                                    1.06.22    +35.23
  23. Arto Korkalo                JPR               1.09.47    +38.48
  24. Juha Torkko                                   1.15.41    +44.42
  25. Jaakko Domna Vaini                            1.19.11    +48.12
  26. Markku Torkko               OH                1.28.56    +57.57

Rata A naiset 6.5 km Rata A miehet 6.5 km Rata B naiset 4.3 km Rata B miehet 4.3 km Rata C naiset 2.4 km
Rata C miehet 2.4 km Rata D naiset 1.2 km Rata D miehet 1.2 km Rata 9 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 17 Rata 18 Rata 19

Rata C naiset 2.4 km

  (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Sanni-Lotta Aaltonen                            27.10
   2. Suvi Korhonen                                   28.57     +1.47
   3. Marjaleena Pitkäniemi                           29.09     +1.59
   4. Niina Konttaniemi                               29.17     +2.07
   5. Unna Lenström                                   34.28     +7.18
   6. Hanna Haurinen                                  34.50     +7.40
   7. Eeva Rossi                  LapYO               36.17     +9.07
   8. Marika Aalto                                    42.25    +15.15
   9. Marja Torkko                                    42.34    +15.24
  10. Jenna Suonvieri                                 46.23    +19.13
  11. Ella Mäki                                       46.28    +19.18
  12. Jaana Vuolukka                                  58.50    +31.40
  13. Hanna Nieminen                                  59.01    +31.51
  14. ja Ronja Yve                                    59.21    +32.11
    - Elina Piuva                                  Ei aikaa

Rata A naiset 6.5 km Rata A miehet 6.5 km Rata B naiset 4.3 km Rata B miehet 4.3 km Rata C naiset 2.4 km
Rata C miehet 2.4 km Rata D naiset 1.2 km Rata D miehet 1.2 km Rata 9 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 17 Rata 18 Rata 19

Rata C miehet 2.4 km

  (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jani Toivanen               RovVU               15.56
   2. Sebastian Changenot                             16.56     +1.00
   3. Tuomas Oikarinen            OH                  21.55     +5.59
   4. Kari Yliräisänen                                24.22     +8.26
   4. Pentti Merkkiniemi          OH                  24.22     +8.26
   6. Alpo Rajatalo               MKV                 26.42    +10.46
   7. Aleksi Pirkonen             OH                  27.00    +11.04
   8. Tuomo Nevala                                    31.10    +15.14
   8. Vesa-Pekka Koivuranta       Seurakunta          31.10    +15.14
  10. Pekka Alamommo              RPU                 32.11    +16.15
  11. Arto Korkalo                JPR                 37.59    +22.03
  12. Veikko Kainulainen          OH                  40.54    +24.58
  13. Antti Alapeteri                                 43.38    +27.42
  14. Konsta Muotka               OH                  53.19    +37.23

Rata A naiset 6.5 km Rata A miehet 6.5 km Rata B naiset 4.3 km Rata B miehet 4.3 km Rata C naiset 2.4 km
Rata C miehet 2.4 km Rata D naiset 1.2 km Rata D miehet 1.2 km Rata 9 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 17 Rata 18 Rata 19

Rata D naiset 1.2 km

  (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Venla Portimojärvi          OH                  14.32
   2. Annika Maijala              OH                  15.34     +1.02
   3. Milla Räsänen                                   18.14     +3.42
   4. Aada Konttaniemi                                25.25    +10.53
   5. Iina Jurvelin                                   41.36    +27.04
    - Hanna Haurinen                               Ei aikaa

Rata A naiset 6.5 km Rata A miehet 6.5 km Rata B naiset 4.3 km Rata B miehet 4.3 km Rata C naiset 2.4 km
Rata C miehet 2.4 km Rata D naiset 1.2 km Rata D miehet 1.2 km Rata 9 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 17 Rata 18 Rata 19

Rata D miehet 1.2 km

  (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Toivo Tervaskanto                               09.28
   2. Arttu Maijala               OH                  12.43     +3.15
   3. Erkka Petrelius             OH                  13.18     +3.50
   4. Jouko Kokkonen              OH                  19.21     +9.53
   5. Pyry Peltola                                    21.09    +11.41
   6. Oiva Tervaskanto            Seurakunta          23.24    +13.56
   7. Lilli Vili Haataja                              38.42    +29.14
   8. Aatto Aapo                                      58.57    +49.29

Rata A naiset 6.5 km Rata A miehet 6.5 km Rata B naiset 4.3 km Rata B miehet 4.3 km Rata C naiset 2.4 km
Rata C miehet 2.4 km Rata D naiset 1.2 km Rata D miehet 1.2 km Rata 9 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 17 Rata 18 Rata 19

Rata 9

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Auli Ahava                  MML                 45.38

Rata A naiset 6.5 km Rata A miehet 6.5 km Rata B naiset 4.3 km Rata B miehet 4.3 km Rata C naiset 2.4 km
Rata C miehet 2.4 km Rata D naiset 1.2 km Rata D miehet 1.2 km Rata 9 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 17 Rata 18 Rata 19

Rata 10

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Annu Määttä                 OH                  38.35
   2. Jukka Tervakanto            Seurakunta          42.02     +3.27

Rata A naiset 6.5 km Rata A miehet 6.5 km Rata B naiset 4.3 km Rata B miehet 4.3 km Rata C naiset 2.4 km
Rata C miehet 2.4 km Rata D naiset 1.2 km Rata D miehet 1.2 km Rata 9 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 17 Rata 18 Rata 19

Rata 11

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Heikki Lauri                OH                  20.09
   2. Esteri Kasperi Jänkälä                          43.44    +23.35

Rata A naiset 6.5 km Rata A miehet 6.5 km Rata B naiset 4.3 km Rata B miehet 4.3 km Rata C naiset 2.4 km
Rata C miehet 2.4 km Rata D naiset 1.2 km Rata D miehet 1.2 km Rata 9 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 17 Rata 18 Rata 19

Rata 13

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Emma Hokkela                                  1.01.19

Rata A naiset 6.5 km Rata A miehet 6.5 km Rata B naiset 4.3 km Rata B miehet 4.3 km Rata C naiset 2.4 km
Rata C miehet 2.4 km Rata D naiset 1.2 km Rata D miehet 1.2 km Rata 9 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 17 Rata 18 Rata 19

Rata 14

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Heta Puikolainen                                16.11

Rata A naiset 6.5 km Rata A miehet 6.5 km Rata B naiset 4.3 km Rata B miehet 4.3 km Rata C naiset 2.4 km
Rata C miehet 2.4 km Rata D naiset 1.2 km Rata D miehet 1.2 km Rata 9 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 17 Rata 18 Rata 19

Rata 15

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Annika Halonen                                1.08.44

Rata A naiset 6.5 km Rata A miehet 6.5 km Rata B naiset 4.3 km Rata B miehet 4.3 km Rata C naiset 2.4 km
Rata C miehet 2.4 km Rata D naiset 1.2 km Rata D miehet 1.2 km Rata 9 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 17 Rata 18 Rata 19

Rata 17

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Saana Portimojärvi          OH                1.09.44

Rata A naiset 6.5 km Rata A miehet 6.5 km Rata B naiset 4.3 km Rata B miehet 4.3 km Rata C naiset 2.4 km
Rata C miehet 2.4 km Rata D naiset 1.2 km Rata D miehet 1.2 km Rata 9 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 17 Rata 18 Rata 19

Rata 18

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Aino Loimu                                      48.38

Rata A naiset 6.5 km Rata A miehet 6.5 km Rata B naiset 4.3 km Rata B miehet 4.3 km Rata C naiset 2.4 km
Rata C miehet 2.4 km Rata D naiset 1.2 km Rata D miehet 1.2 km Rata 9 Rata 10
Rata 11 Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 17 Rata 18 Rata 19

Rata 19

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Pasi Jurmu                  OH                1.22.09