Tulokset 04.07.2017



AP-miehet 9.4 km AP-naiset 9.4 km A-miehet 6.6 km A-naiset 6.6 km B-miehet 4.5 km B-naiset 4.5 km
C-miehet 2.9 km C-naiset 2.9 km D-miehet 1.3 km D-naiset 1.3 km Rata 11 Rata 15

AP-miehet 9.4 km

  (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jukka Mäkikyrö              OH                1.07.47
   2. Janne Runtti                KiimU             1.08.27       +40
   3. Jussi Rantala               OH                1.10.22     +2.35
   4. Lundanes Olav               JPR               1.10.23     +2.36
   5. Vesa-Pekka Jurvelin                           1.12.43     +4.56
   6. Teemu Paavola                                 1.17.09     +9.22
   7. Ilkka Ruotsala                                1.17.25     +9.38
   8. Mika Rahkola                Lapin AMK         1.18.09    +10.22
   9. Mika Pylväs                                   1.19.20    +11.33
  10. Heikki Karjalainen                            1.23.30    +15.43
  11. Tero Virkkala               OH                1.25.05    +17.18
  12. Juhani Nikumaa              OH                1.27.32    +19.45
  13. Taisto Kaikkonen            Hirvenhiihto      1.31.12    +23.25
  14. Mikko Ahonen                Lapin Vasara      1.31.13    +23.26
  15. Reino Kurkela               Ely               1.36.30    +28.43
  16. Heikki Hirttiö              OH                1.40.22    +32.35
  17. Heikki Kusmin               OH                1.48.38    +40.51

AP-miehet 9.4 km AP-naiset 9.4 km A-miehet 6.6 km A-naiset 6.6 km B-miehet 4.5 km B-naiset 4.5 km
C-miehet 2.9 km C-naiset 2.9 km D-miehet 1.3 km D-naiset 1.3 km Rata 11 Rata 15

AP-naiset 9.4 km

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Mervi Maijala               OH                1.41.41
   2. Annu Määttä                 OH                1.42.33       +52

AP-miehet 9.4 km AP-naiset 9.4 km A-miehet 6.6 km A-naiset 6.6 km B-miehet 4.5 km B-naiset 4.5 km
C-miehet 2.9 km C-naiset 2.9 km D-miehet 1.3 km D-naiset 1.3 km Rata 11 Rata 15

A-miehet 6.6 km

  (Lähti: 33, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Teppo Kuusela               OH                  46.46
   2. Janne Kämä                  OH                  48.09     +1.23
   3. Keijo Pintamo-Kenttälä                          48.56     +2.10
   4. Jussi Pirkonen              OH                  48.57     +2.11
   5. Petri Mourujärvi            OH                  50.28     +3.42
   6. Esa Pekkala                 OH                  50.44     +3.58
   7. Pekka Niemelä                                   53.24     +6.38
   8. Tuomas Oikarinen            OH                  55.34     +8.48
   9. Harri Mäki                  MML                 55.36     +8.50
  10. Vesa Arfman                 OH                  56.39     +9.53
  11. Mikko Rapo                  RoLa                58.27    +11.41
  12. Juuso Ollila                                    58.34    +11.48
  13. Esa Kunnari                 OH                  58.59    +12.13
  14. Jani Toivanen               RovVU               59.31    +12.45
  15. Jussi Niska                 MML                 59.52    +13.06
  16. Juha Tuura                  RovVU             1.01.07    +14.21
  17. Lauri Lappalainen           LAPLSTO           1.01.48    +15.02
  18. Pasi Huhtalo                LKS               1.03.59    +17.13
  19. Niko Hänninen                                 1.05.16    +18.30
  20. Jaakko Jokela               RovVU             1.05.37    +18.51
  21. Eetu Petrelius              OH                1.06.18    +19.32
  22. Martti Anttila              OH                1.08.24    +21.38
  23. Markku Seurujärvi                             1.09.25    +22.39
  24. Mikko Pääkkönen             OH                1.11.47    +25.01
  25. Päivö Paavola               HaU               1.12.14    +25.28
  26. Juha Stenback               LAPLSTO           1.18.43    +31.57
  27. Tuomo Poutiainen                              1.19.40    +32.54
  28. Tapani Jokelainen           RPU               1.20.51    +34.05
  29. Jukka Aula                                    1.20.58    +34.12
  30. Markku Ollila                                 1.22.52    +36.06
  31. Pasi Jurmu                  OH                1.25.47    +39.01
  32. Veli-Antti Koivuranta       OH                1.30.21    +43.35
  Hyl Hannu Rautio                                  Hylätty

AP-miehet 9.4 km AP-naiset 9.4 km A-miehet 6.6 km A-naiset 6.6 km B-miehet 4.5 km B-naiset 4.5 km
C-miehet 2.9 km C-naiset 2.9 km D-miehet 1.3 km D-naiset 1.3 km Rata 11 Rata 15

A-naiset 6.6 km

  (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Marjo Bergman               Opet              1.03.29
   2. Torvinen Sirpa              OH                1.05.13     +1.44
   3. Rantala Aino                OH                1.06.47     +3.18
   4. Nea Pääkkönen               OH                1.09.04     +5.35
   5. Ojala Lumimaaria            OH                1.17.02    +13.33
   6. Suvi-Päivikki Juopperi                        1.21.34    +18.05

AP-miehet 9.4 km AP-naiset 9.4 km A-miehet 6.6 km A-naiset 6.6 km B-miehet 4.5 km B-naiset 4.5 km
C-miehet 2.9 km C-naiset 2.9 km D-miehet 1.3 km D-naiset 1.3 km Rata 11 Rata 15

B-miehet 4.5 km

  (Lähti: 55, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Kristian Väänänen                               39.49
   2. Sakari Sääskilahti          RPU                 40.01       +12
   3. Marko Kiviniemi             OH                  40.19       +30
   4. Ilkka Välitalo                                  41.18     +1.29
   5. Paavo Holster               OH                  42.07     +2.18
   6. Heikki Korppi               OH                  42.44     +2.55
   7. Markku Hakala               Opet                42.52     +3.03
   8. Jesse Keskiaho              BRP                 43.09     +3.20
   9. Ismo Virtanen               Opet                43.46     +3.57
  10. Tapani Nousiainen                               44.13     +4.24
  11. Toni Karjalainen            PBM                 44.29     +4.40
  12. Anssi Nieminen              LAPLSTO             44.31     +4.42
  13. Urpo Välitalo               Lapin Safarit       44.51     +5.02
  14. Timo Juujärvi               OH                  45.33     +5.44
  15. Jarmo Lohela                                    45.54     +6.05
  16. Reijonen Mika               OH                  46.25     +6.36
  17. Risto Kuoksa                OH                  47.00     +7.11
  18. Jukka Tervaskanto                               47.35     +7.46
  19. Ville Halttu                                    48.39     +8.50
  20. Veijo Harjula                                   49.32     +9.43
  21. Pieti Tolvanen                                  49.50    +10.01
  22. Janne Latvala                                   51.17    +11.28
  23. Markus Ekström              Eläk                52.52    +13.03
  24. Simo Lautamo                                    53.14    +13.25
  25. Sebastian Changenot         BRP                 53.32    +13.43
  26. Pasi Ahola                                      53.50    +14.01
  27. Markku Palovaara                                54.16    +14.27
  28. Jyrki Kaisanlahti                               54.20    +14.31
  29. Pasi Oikkonen               RHO                 56.46    +16.57
  30. Janne Liimatta                                  57.20    +17.31
  31. Olli-Pekka Liimatta         LKS                 57.37    +17.48
  32. Juha Lappeteläinen                              58.20    +18.31
  33. Markku Ahola                OH                  59.29    +19.40
  34. Risto Anttalainen           Lapin Safarit     1.00.07    +20.18
  35. Kari Kemppainen             ELY               1.00.16    +20.27
  36. Mauri Kerätär               OH                1.00.41    +20.52
  37. Jari Paksuniemi                               1.01.18    +21.29
  38. Juhani Vanhatapio                             1.02.16    +22.27
  39. Pentti Merkkiniemi          OH                1.02.17    +22.28
  40. Kari Hartikainen                              1.03.38    +23.49
  41. Sami Korhonen                                 1.05.06    +25.17
  42. Pasi Eteri                                    1.05.15    +25.26
  43. Veikko Keihäskoski                            1.05.17    +25.28
  44. Tapani Takalo               LapYO             1.08.33    +28.44
  45. Petri Niemi                 Isomuksen Etsijät   1.09.22    +29.33
  46. Juho Syväniemi                                1.11.16    +31.27
  47. Kari Yliräisänen            SRK               1.12.25    +32.36
  48. Toni Seppänen                                 1.14.54    +35.05
  49. Risto Sainio                Roikpi            1.14.57    +35.08
  50. Pertti Bergman                                1.14.58    +35.09
  51. Jyrki Niva                                    1.17.47    +37.58
  52. Marttila Matti                                1.18.44    +38.55
  53. Markku Torkko               OH                1.23.32    +43.43
  54. Sauli Sirkka                OH                1.34.51    +55.02
  Hyl Ilkka Kotala                OH                Hylätty

AP-miehet 9.4 km AP-naiset 9.4 km A-miehet 6.6 km A-naiset 6.6 km B-miehet 4.5 km B-naiset 4.5 km
C-miehet 2.9 km C-naiset 2.9 km D-miehet 1.3 km D-naiset 1.3 km Rata 11 Rata 15

B-naiset 4.5 km

  (Lähti: 43, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Iida Saraniemi              OH                  43.28
   2. Enni Petrelius              OH                  47.33     +4.05
   3. Henna-Riikka Kellokumpu     LKS                 47.53     +4.25
   4. Anna-Maija Pylväs                               48.01     +4.33
   5. Pirjo Arkimaa                                   49.24     +5.56
   6. Katri Haataja               OH                  49.34     +6.06
   7. Ulla Heikkilä                                   50.17     +6.49
   8. Elisa Reijonen              OH                  51.10     +7.42
   9. Maarit Oikarinen            Opet                51.50     +8.22
  10. Marketta Juujärvi           OH                  52.00     +8.32
  11. Piia Juujärvi               OH                  52.01     +8.33
  12. Karoliina Kuivala                               53.54    +10.26
  13. Tarja Haahti                LKS                 55.14    +11.46
  14. Auli Ahava                  MML                 55.57    +12.29
  15. Elina Karanta               Lääkärit Metsässä     56.23    +12.55
  16. Katri Sarpola               Opet                56.59    +13.31
  17. Liisa Ketola                                    57.13    +13.45
  18. Johanna Inkeröinen          MML                 58.12    +14.44
  19. Anne Barsk                  Roi trk             58.28    +15.00
  20. Kristiina Ruotsala          Opet                58.42    +15.14
  21. Satu Väihkönen              LKS                 58.54    +15.26
  22. Noora Karjalainen           Pohjantähti         59.14    +15.46
  23. Kati ja Ahola Maria RomakkaniemiRPU                 59.32    +16.04
  24. Veera Ruokanen                                  59.46    +16.18
  25. Tuija Hilli                 ELY               1.02.23    +18.55
  26. Tuula Haase                 OH                1.03.17    +19.49
  27. Metsämaria Ojala            OH                1.04.11    +20.43
  28. Essi Eteri                                    1.05.05    +21.37
  29. Maria Gullsten                                1.05.31    +22.03
  30. Maija Haase                 Opet              1.06.10    +22.42
  31. Suvi Korhonen                                 1.08.28    +25.00
  32. Laura Kinnunen              Lapin AMK         1.09.26    +25.58
  33. Tiina Caselius                                1.11.51    +28.23
  34. Tuula Varis                 OH                1.12.52    +29.24
  35. Niina Konttaniemi                             1.13.23    +29.55
  36. Orvokki Lönström            Taipumattomat     1.14.48    +31.20
  37. Aino Koistinen              LKS               1.15.03    +31.35
  38. Tuula Latvala               OH                1.16.15    +32.47
  39. Marja Suopanki                                1.17.43    +34.15
  40. Riitta Merkkiniemi          OH                1.21.19    +37.51
  41. Sirpa Suominen                                1.22.29    +39.01
  42. Johanna Cajannus                              1.23.52    +40.24
  43. Jonna Kumpu                                   1.27.31    +44.03

AP-miehet 9.4 km AP-naiset 9.4 km A-miehet 6.6 km A-naiset 6.6 km B-miehet 4.5 km B-naiset 4.5 km
C-miehet 2.9 km C-naiset 2.9 km D-miehet 1.3 km D-naiset 1.3 km Rata 11 Rata 15

C-miehet 2.9 km

  (Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Tuomo Korteniemi            Seurakunta          22.02
   2. Eetu Pulju                  OH                  24.35     +2.33
   3. Kai Ahokangas                                   25.07     +3.05
   4. Ari Aspegren                                    25.19     +3.17
   5. Lassi Tolonen               RoiVPK              27.57     +5.55
   6. Aleksi Pirkonen             OH                  29.51     +7.49
   7. Mika Raappana               Isomuksen Etsijät     30.00     +7.58
   7. Martti Varis                OH                  30.00     +7.58
   9. Joonas Isojärvi             OH                  33.02    +11.00
  10. Reino Ruotsalainen          OH                  35.00    +12.58
  11. Jouni Rauhala               Ely                 35.41    +13.39
  11. Touko Putkonen              OH                  35.41    +13.39
  13. Joona Lohela                YNM                 36.12    +14.10
  14. Janne Väisänen              BRP                 37.31    +15.29
  15. Vesa-Pekka Koivuranta       Seurakunta          37.36    +15.34
  16. Jukka Rytioja                                   38.46    +16.44
  17. Ismo Kranberg                                   39.33    +17.31
  18. Risto Nyman                                     40.11    +18.09
  19. ja Heikki Autto Juho                            40.53    +18.51
  20. Veikko Kainulainen          OH                  43.13    +21.11
  21. Antti Alapeteri                                 45.08    +23.06
  22. Jouko Kokkonen              OH                  47.55    +25.53
  23. Jorma Kuukasjärvi           OH                  51.46    +29.44
  24. Tapio Vähämaa                                   53.47    +31.45
  25. Erkki Tasala                                    56.24    +34.22
  26. Mikko Alatarvas                               1.22.35  +1.00.33

AP-miehet 9.4 km AP-naiset 9.4 km A-miehet 6.6 km A-naiset 6.6 km B-miehet 4.5 km B-naiset 4.5 km
C-miehet 2.9 km C-naiset 2.9 km D-miehet 1.3 km D-naiset 1.3 km Rata 11 Rata 15

C-naiset 2.9 km

  (Lähti: 30, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Essi Inkeröinen             Opet                26.12
   2. Heidi Bergman               LKS                 28.29     +2.17
   3. Terhi Tuorilainen                               28.36     +2.24
   4. Birgitta Huotarinen         Roki                31.28     +5.16
   5. Tarja Huhtala               Isomuksen Etsijät     33.51     +7.39
   6. Eeva Rossi                  LapYO               34.10     +7.58
   7. Sanna Virtanen                                  35.13     +9.01
   8. Leena Niittyvuopio                              36.30    +10.18
   9. Pirkko Sivonen                                  36.44    +10.32
  10. Emma Hokkila                                    37.27    +11.15
  11. Anne Lindholm               ELY                 38.17    +12.05
  12. Anna-Lotta Kaivorinne                           38.22    +12.10
  13. Anna Tarnanen                                   38.38    +12.26
  14. Joanna Peltola                                  38.44    +12.32
  15. Laura Korhonen              RHO                 43.17    +17.05
  16. Marja-Leena Pitkäniemi      RHO                 43.22    +17.10
  17. Erja Juuruspolvi            OH                  43.46    +17.34
  18. Sanna Paananen                                  43.51    +17.39
  19. Marja Torkko                                    44.09    +17.57
  20. Pirkko Konu                 LKS                 45.35    +19.23
  21. Sari Semenoff               RHO                 49.32    +23.20
  22. Rosmariini Ojala            OH                  50.41    +24.29
  23. Piia ja Wilma Kaave                             55.00    +28.48
  24. Laura Karjalainen                               57.50    +31.38
  25. Taina Lokka                                     57.53    +31.41
  26. Nina Aspegren                                 1.06.44    +40.32
  27. Arja Lämsä                                    1.07.25    +41.13
  28. Titta Peteri                LKS               1.17.20    +51.08
    - Asta Kietäväinen                             Ei aikaa
    - Jaana Juntunen                               Ei aikaa

AP-miehet 9.4 km AP-naiset 9.4 km A-miehet 6.6 km A-naiset 6.6 km B-miehet 4.5 km B-naiset 4.5 km
C-miehet 2.9 km C-naiset 2.9 km D-miehet 1.3 km D-naiset 1.3 km Rata 11 Rata 15

D-miehet 1.3 km

  (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Antero Karvinen             OH                  17.59
   2. Joel Lohela                 Ylikiimingin Nuijamiehet     18.16       +17
   3. Hermanni Hukka                                  19.43     +1.44
   4. Pentti Niemelä              OH                  26.09     +8.10
   5. Eino Lautamo                                    37.47    +19.48
   6. Kurre Palmgren                                  41.26    +23.27

AP-miehet 9.4 km AP-naiset 9.4 km A-miehet 6.6 km A-naiset 6.6 km B-miehet 4.5 km B-naiset 4.5 km
C-miehet 2.9 km C-naiset 2.9 km D-miehet 1.3 km D-naiset 1.3 km Rata 11 Rata 15

D-naiset 1.3 km

  (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Tuuli Pylväs                                    11.10
   2. Mira Palovaara              LKS                 18.09     +6.59
   3. Wiima Vehmas                                    19.41     +8.31
   4. Timonen Enna                OH                  21.39    +10.29
   5. Lumi Raappana                                   22.15    +11.05
   6. Emmi Viitanen               OH                  26.03    +14.53
   7. Anni Viitanen               OH                  26.15    +15.05
   8. Maija Pöyliö                LKS                 33.12    +22.02
   9. Jenni Sipola                                    55.17    +44.07

AP-miehet 9.4 km AP-naiset 9.4 km A-miehet 6.6 km A-naiset 6.6 km B-miehet 4.5 km B-naiset 4.5 km
C-miehet 2.9 km C-naiset 2.9 km D-miehet 1.3 km D-naiset 1.3 km Rata 11 Rata 15

Rata 11

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    - Matti Pekkala                                Ei aikaa

AP-miehet 9.4 km AP-naiset 9.4 km A-miehet 6.6 km A-naiset 6.6 km B-miehet 4.5 km B-naiset 4.5 km
C-miehet 2.9 km C-naiset 2.9 km D-miehet 1.3 km D-naiset 1.3 km Rata 11 Rata 15

Rata 15

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jussi Alatervo                                1.36.04
   2. Erkki Kämäräinen            OH                1.36.20       +16