Tulokset 12.06.2018



A-rata naiset 6.0 km A-rata miehet 6.0 km B-rata naiset 4.4 km B-rata miehet 4.4 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.1 km D-rata miehet 1.1 km Oma Rata

A-rata naiset 6.0 km

  (Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Johanna Yrjänheikki         LKS                 55.14
   2. Sanni Oikkonen              OH                  59.33     +4.19
   3. Elisa Reijonen              OH                1.05.39    +10.25
   4. Marita Väärälä              OH                1.07.09    +11.55
   5. Auli Ahava                  MML               1.11.18    +16.04
   6. Helena Pahkala                                1.11.21    +16.07
   7. Marjo Bergman               Opet              1.12.19    +17.05
   8. Saana Portimojärvi          OH                1.12.21    +17.07
   9. Mirka Oikkonen              OH                1.14.43    +19.29
  10. Annu Määttä                 OH                1.15.51    +20.37
  11. Erika Reijonen              OH                1.16.04    +20.50
  12. Heidi Kainulainen           Opet              1.19.58    +24.44
  13. Ulla Heikkilä                                 1.22.38    +27.24
  14. Reeta Rantanen              MS Parma          1.23.10    +27.56
  15. Tuija Hilli                 ELY               1.26.10    +30.56
  16. Anne Barsk                  OH                1.40.37    +45.23
  17. Anna-Leena Haataja          LKS               1.40.39    +45.25
  18. Raili Keskinarkaus          LKS               1.40.40    +45.26

A-rata naiset 6.0 km A-rata miehet 6.0 km B-rata naiset 4.4 km B-rata miehet 4.4 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.1 km D-rata miehet 1.1 km Oma Rata

A-rata miehet 6.0 km

  (Lähti: 38, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Janne Tuomaala              KoskRi              45.47
   2. Janne Kämä                  MHY                 46.34       +47
   3. Kimmo Määttä                LäMe                47.38     +1.51
   4. Niklas Sorvari              LKS                 48.53     +3.06
   5. Tomi Lehtola                MML                 49.25     +3.38
   6. Vesa-Pekka Jurvelin                             49.59     +4.12
   7. Eetu Petrelius              Ampumahiihtäjät     51.29     +5.42
   8. Hannu Lauri                 OH                  52.33     +6.46
   9. Markus Isola                                    53.12     +7.25
  10. Mikko Pääkkönen             RPU                 53.19     +7.32
  11. Juho Määttä                 OH                  53.38     +7.51
  12. Juha Rantala                rovvu               53.52     +8.05
  12. Janne Hyyppä                SantaSport          53.52     +8.05
  14. Antti Ylimartimo                                55.50    +10.03
  15. Mika Pylväs                 OH                  58.19    +12.32
  16. Arto Vaarala                JPR               1.00.18    +14.31
  17. Jani Toivonen               Rovvu             1.00.24    +14.37
  18. Kyösti Haataja              LKS               1.00.41    +14.54
  19. Anssi Nieminen              Rovvu             1.01.32    +15.45
  20. Jukka Kaikkonen             RoiVKS            1.01.48    +16.01
  21. Ville Lumila                                  1.02.03    +16.16
  22. Mauri Määttä                                  1.03.08    +17.21
  23. Petri Keskitalo             OH                1.03.46    +17.59
  24. Tuomo Poutiainen                              1.04.02    +18.15
  25. Jukka Ruha                  RoVVU             1.04.13    +18.26
  26. Mikko Walamies              LäMe              1.06.23    +20.36
  27. Esa Heikkinen               RPU               1.08.06    +22.19
  28. Esa Kunnari                 OH                1.08.45    +22.58
  29. Jani Johansen               Flatlight         1.09.25    +23.38
  30. Teemu Tankka                                  1.09.38    +23.51
  31. Urpo Välitalo                                 1.10.19    +24.32
  32. Juha Tuura                  ROVVU             1.13.43    +27.56
  33. Heikki Kusmin               OH                1.19.17    +33.30
  34. Jyrki Ronkainen             MKV               1.21.51    +36.04
  35. Jarkko Korkeasalo           SaKa              1.29.26    +43.39
  36. Hannu Jänkälä               MHY               1.32.16    +46.29
  37. Janne Heikkinen             Lapin Lennosto    1.33.01    +47.14
  38. Sami Niemi                                    1.35.11    +49.24

A-rata naiset 6.0 km A-rata miehet 6.0 km B-rata naiset 4.4 km B-rata miehet 4.4 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.1 km D-rata miehet 1.1 km Oma Rata

B-rata naiset 4.4 km

  (Lähti: 65, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ella-Noora Rahkola          OH                  33.30
   2. Enni Petrelius              OH                  36.51     +3.21
   3. Elina Lauri                 OH                  38.24     +4.54
   4. Silja Lauri                 OH                  38.27     +4.57
   5. Anna Kurkela                ELY                 40.18     +6.48
   6. Elina Runtti                MML                 40.24     +6.54
   7. Sirpa Torvinen              Lapin AMK           41.20     +7.50
   8. Aino Loimu                  LäMe                41.51     +8.21
   9. Kunnari Kirsti                                  42.14     +8.44
  10. Iida Saraniemi              OH                  43.50    +10.20
  11. Leena Lönnström             LKS                 44.10    +10.40
  12. Henna Kämäräinen            LAPIT               45.09    +11.39
  13. Pirjo Arkimaa                                   45.14    +11.44
  14. Susanna Parkkisenniemi      SantaSport          46.30    +13.00
  15. Sissi Oikkonen              OH                  46.44    +13.14
  16. Seija Laine                 Opet                46.47    +13.17
  17. Anna-Maija Pylväs                               47.10    +13.40
  18. Noora Rajamäki              LKS                 47.23    +13.53
  19. Sari Lahtela                LKS                 49.09    +15.39
  20. Laura Tölli                 LKS                 49.11    +15.41
  21. Satu Väihkönen              LKS                 50.44    +17.14
  22. Salla Kuusihonka                                50.59    +17.29
  23. Sonja Uusihonko             HSU                 51.10    +17.40
  24. Mervi Maijala               Lapin AMK           51.11    +17.41
  25. Emma Hokkila                                    51.30    +18.00
  26. Maarit Kaikkonen            ELY                 51.37    +18.07
  27. Katriina Valta                                  53.05    +19.35
  28. Johanna Inkeröinen          MML                 54.25    +20.55
  29. Lea Maalismaa                                   56.37    +23.07
  30. Merija Timonen              Lapin Yliopisto     57.04    +23.34
  31. Eeva Rossi                                      57.11    +23.41
  32. Kristiina Karvonen                              57.18    +23.48
  33. Terhi Tuorilainen           Kiuruveden Urheilijat     57.21    +23.51
  34. Emilia ja Ruohonen Anna Pietiläinen                    59.02    +25.32
  35. Marketta Juujärvi           OH                  59.03    +25.33
  36. Katri Sarpola               Opet                59.14    +25.44
  37. Maija Haase                 Opet                59.28    +25.58
  38. Elina Karanta               LÄME                59.29    +25.59
  39. Anni Herva                                    1.00.26    +26.56
  40. Essi Peteri                 Opet              1.01.00    +27.30
  41. Maaret Laakso                                 1.01.01    +27.31
  42. Tarja Haahti                LKS               1.01.49    +28.19
  43. Tuire Salmela                                 1.02.56    +29.26
  44. Teija Vierelä                                 1.03.00    +29.30
  45. Heidi Bergman               LKS               1.03.54    +30.24
  46. Sari Semenoff               RHO               1.04.01    +30.31
  47. Sirpa Suominen              LKS               1.06.13    +32.43
  48. Hanna Leskinen                                1.08.39    +35.09
  49. Tuula Latvala                                 1.08.53    +35.23
  50. Jaana Heikkinen             LKS               1.09.53    +36.23
  51. Eliisa Aatsinki                               1.11.14    +37.44
  52. Seija Suoyrjö               LKS               1.11.21    +37.51
  53. Tuula Haase                 OH                1.11.22    +37.52
  53. Lilja Hiltunen              LKS               1.11.22    +37.52
  55. Lone-Maria Holopainen       LKS               1.12.25    +38.55
  56. Heidi Vuorinen              LKS               1.14.50    +41.20
  57. Krista Kuusela                                1.15.47    +42.17
  58. Jonna Hakola                LKS               1.18.51    +45.21
  59. Liisa Niemelä                                 1.23.02    +49.32
  60. Tanja Heikkinen                               1.23.17    +49.47
  61. Katri Illikainen            LKS               1.35.07  +1.01.37
  62. Johanna Mäkinen             LKS               1.35.18  +1.01.48
  63. Miila Kankaanranta                            1.40.59  +1.07.29
  64. Sanna Paananen                                1.44.16  +1.10.46
  65. Alisa Viranto                                 2.10.44  +1.37.14

A-rata naiset 6.0 km A-rata miehet 6.0 km B-rata naiset 4.4 km B-rata miehet 4.4 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.1 km D-rata miehet 1.1 km Oma Rata

B-rata miehet 4.4 km

  (Lähti: 56, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ilkka Ruotsala                                  29.13
   2. Teemu Paavola               MHY                 33.18     +4.05
   3. Mikko Koutaniemi            Intersport          34.07     +4.54
   4. Vesa Arfman                 POH                 34.14     +5.01
   5. Tero Virkkala               OH                  34.45     +5.32
   6. Tarmo Oikarinen             OH                  34.54     +5.41
   7. Mika Rahkola                OH                  36.12     +6.59
   8. Jouni Nikkeri               POLIT               36.50     +7.37
   9. Pasi Leinonen                                   37.07     +7.54
  10. Janne Liimatta                                  38.02     +8.49
  11. Mikko Lönnström             Lapland Ski Resorts     38.08     +8.55
  12. Janne Määttä                RPU                 38.09     +8.56
  13. Pekka Hyytiäinen            Mitta Oy            38.26     +9.13
  14. Ville Tervonen                                  39.02     +9.49
  15. Kristian Väänänen                               39.46    +10.33
  16. Sakari Sääskilahti                              41.04    +11.51
  17. Juho Hasa                                       41.17    +12.04
  18. Ismo Virtanen               Opet                41.37    +12.24
  19. Markku Seurujärvi           Lapin Safarit       41.57    +12.44
  20. Janne Tapio                 BRP                 42.16    +13.03
  21. Lauri Pelkonen              LKS                 42.17    +13.04
  22. Toni Karjalainen                                42.46    +13.33
  23. HäkönenTeemu                                    44.43    +15.30
  24. Veijo Harjula                                   45.05    +15.52
  25. Juha Tolppi                 LänRa               45.21    +16.08
  26. Markku Ollila               Opet                46.07    +16.54
  27. Vesa Pukema                 POLIT               46.15    +17.02
  28. Pasi Oikkonen               RHO                 47.12    +17.59
  29. Jarmo Juntura                                   47.15    +18.02
  30. Jari Jokelainen                                 48.12    +18.59
  31. Ville-Petteri Koivumäki                         48.20    +19.07
  32. Eero Hietanen               OH                  48.43    +19.30
  33. Timo Juujärvi               OH                  49.37    +20.24
  34. Antti Nurmi                                     50.36    +21.23
  35. Petri Tuisku                                    50.51    +21.38
  36. Raimo Oja                   Lapin Sudet         51.26    +22.13
  37. Timo Niskala                                    52.07    +22.54
  38. Asko Salmela                OH                  53.02    +23.49
  39. Kari Hartikainen                                53.30    +24.17
  40. Mika Reijonen                                   53.46    +24.33
  41. Oiva Oikarainen                                 54.13    +25.00
  42. Asko Harvala                OH                  54.49    +25.36
  43. Eetu Kultalahti                                 55.16    +26.03
  44. Osmo Rätti                                      57.10    +27.57
  45. Jerry Saarikangas           Lapin Lennosto      58.44    +29.31
  46. Janne Kestilä               Lapin Lennosto      59.00    +29.47
  47. Petri Keskinarkaus          Lapin Lennosto      59.01    +29.48
  48. Juho Mänty                  Lapin Lennosto      59.16    +30.03
  49. Kai Suokanerva              LKS               1.00.56    +31.43
  50. Petri Mäkelä                Opet              1.01.15    +32.02
  51. Mika Sipola                 LKS               1.02.35    +33.22
  52. Teemu Semenoff                                1.03.53    +34.40
  53. Markku Ahola                                  1.05.56    +36.43
  54. Tommi Poutiainen                              1.06.27    +37.14
  55. Juha Siivikko                                 1.14.06    +44.53
  56. Matti Marttila                                1.24.37    +55.24

A-rata naiset 6.0 km A-rata miehet 6.0 km B-rata naiset 4.4 km B-rata miehet 4.4 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.1 km D-rata miehet 1.1 km Oma Rata

C-rata naiset 2.9 km

  (Lähti: 30, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Katri Haataja               OH                  30.40
   2. Johanna Kämä                MHY                 31.13       +33
   3. Maria Daavittila            LKS                 34.13     +3.33
   4. Kristiina Ruotsala          Opet                35.39     +4.59
   5. Jenni Korteniemi            SRK                 37.56     +7.16
   6. Linda Ylikuivila                                38.35     +7.55
   7. Marjo Mäkitalo              MML                 39.35     +8.55
   8. Sanna Kangas                                    40.45    +10.05
   9. Sirja Manninen              MML                 40.56    +10.16
  10. Kirsi Viitanen              Läme                41.18    +10.38
  11. Laura Korhonen              RHO                 41.56    +11.16
  12. Marja-Leena Pitkäniemi      RHO                 42.00    +11.20
  13. Tuula Varis                 Opet                43.06    +12.26
  14. Anne Lindholm               ELY                 45.12    +14.32
  15. Sanna Koivuranta-Virtanen   SRK                 45.34    +14.54
  16. Heli Konttajärvi                                47.18    +16.38
  17. Kaisa Post                  AVI                 49.03    +18.23
  18. Liisa Kurkela               Läme                49.51    +19.11
  19. Riitta Merkkiniemi          AVI                 50.07    +19.27
  20. Iina Soudunsaari                                53.42    +23.02
  21. Sanna Sainio                                    54.39    +23.59
  22. Elli Alasaari               Nivalan Urheilijat     57.46    +27.06
  23. Marika Aalto                                    58.34    +27.54
  24. Eine HIltunen                                 1.02.05    +31.25
  25. Riitta Herva                LKS               1.02.41    +32.01
  26. Venla Portimojärvi          OH                1.05.02    +34.22
  27. Marja Mäenpää                                 1.06.02    +35.22
  28. Sirpa Keskipoikela          LKS               1.11.05    +40.25
  29. Jaana Hakola                LKS               1.11.06    +40.26
  30. Inka Kilpamäki                                1.18.53    +48.13

A-rata naiset 6.0 km A-rata miehet 6.0 km B-rata naiset 4.4 km B-rata miehet 4.4 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.1 km D-rata miehet 1.1 km Oma Rata

C-rata miehet 2.9 km

  (Lähti: 22, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Heikki Koskinen             LKS                 21.11
   2. Jaako Taanila                                   25.08     +3.57
   3. Jukka Aula                  MHY                 29.25     +8.14
   4. Tuomo Korteniemi            SRK                 29.42     +8.31
   5. Janne Orjasniemi                                31.11    +10.00
   6. Kyösti Kämä                                     31.32    +10.21
   7. Aleksi Pirkonen             OH                  33.18    +12.07
   8. Hannu-Pekka Leukumaa                            36.39    +15.28
   9. Mauri Kerätär               OH                  38.23    +17.12
  10. Pentti Merkkiniemi                              38.37    +17.26
  11. Sakari Laukkanen            RHO                 44.37    +23.26
  12. Mika Oja                    LAPIT               44.45    +23.34
  13. Jaakko Pylväs                                   49.02    +27.51
  14. Leo Kestilä                                     50.07    +28.56
  15. Martti Varis                Opet                50.34    +29.23
  16. Heikki Makkonen                                 59.05    +37.54
  17. Janne Väisäinen                               1.00.02    +38.51
  18. Vesa-Pekka Koivuranta       SRK               1.03.22    +42.11
  19. Jouni Rauhala               ELY               1.06.38    +45.27
  20. Juhani Korhonen             OH                1.06.53    +45.42
  21. Leevi Ylijoki               OH                1.07.07    +45.56
  22. Veikko Kainulainen          OH                1.09.10    +47.59

A-rata naiset 6.0 km A-rata miehet 6.0 km B-rata naiset 4.4 km B-rata miehet 4.4 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.1 km D-rata miehet 1.1 km Oma Rata

D-rata naiset 1.1 km

  (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Tarja Piittisjärvi                              10.16
   2. Anna Heikkilä                                   11.31     +1.15
   3. Mira Palovaara              LKS                 12.18     +2.02
   4. Iina Soudunsaari                                15.09     +4.53
   5. Venla Virkkala                                  15.47     +5.31
   6. Oona Illikainen                                 19.15     +8.59
   7. Saimi Karvinen              OH                  21.47    +11.31
   8. Niina Karjalainen           ELY                 22.49    +12.33
   9. Annika Maijala              OH                  23.16    +13.00
  10. Marjatta Merkkiniemi                            26.21    +16.05
  11. Tuuli Korhonen                                  31.47    +21.31
  12. Niina Junni                                     38.34    +28.18

A-rata naiset 6.0 km A-rata miehet 6.0 km B-rata naiset 4.4 km B-rata miehet 4.4 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.1 km D-rata miehet 1.1 km Oma Rata

D-rata miehet 1.1 km

  (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Erkka Petrelius                                 08.21
   2. Toivo Tervaskanto           OH                  09.42     +1.21
   3. Joel Niska                  OH                  11.09     +2.48
   4. Heikki Lauri                OH                  17.00     +8.39
   5. Ossi Koivukangas                                19.38    +11.17
   6. Jouko Kokkonen                                  19.58    +11.37
   7. Juho ja Heikki Autto        Lapin Yliopisto     20.13    +11.52
   8. Jarmo Nikumaa               LapinAMK            20.43    +12.22
   9. Urho ja Vilja Ivola                             23.06    +14.45

A-rata naiset 6.0 km A-rata miehet 6.0 km B-rata naiset 4.4 km B-rata miehet 4.4 km C-rata naiset 2.9 km
C-rata miehet 2.9 km D-rata naiset 1.1 km D-rata miehet 1.1 km Oma Rata

Oma Rata

  (Lähti: 21, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    - Juha Kivelä                 RaKaS            Ei aikaa
    - Tapani Jokelainen           RPU              Ei aikaa
    - Jani Ylisaukko-Oja                           Ei aikaa
    - Tiina Syrjänen              Opet             Ei aikaa
    - Riitta Kontio                                Ei aikaa
    - Aino Rantala                OH               Ei aikaa
    - Anniina Perä                                 Ei aikaa
    - Hanna ja Järventö Johanna Toivoniemi                 Ei aikaa
    - Jouko Tapio                                  Ei aikaa
    - Eero Marski                 MML              Ei aikaa
    - Johannes Jutila                              Ei aikaa
    - Mikko Rapo                                   Ei aikaa
    - Jari Rautiainen             LKS              Ei aikaa
    - Hannu Salli                                  Ei aikaa
    - Laura Kylmälä                                Ei aikaa
    - Veikko Maijala              Lapin AMK        Ei aikaa
    - Reijo Kulmala                                Ei aikaa
    - Pirjo Heikkinen             MML              Ei aikaa
    - Asle Mäkitalo                                Ei aikaa
    - Lumimaaria Ojala            OH               Ei aikaa
    - Janne Orjasniemi                             Ei aikaa