Tulokset 05.06.2018



A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

A-rata miehet 6.4 km

  (Lähti: 61, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Tomi Lehtola                MML                 40.27
   2. Vesa Asikainen              KaJu                41.19       +52
   3. Janne Tuomaala              Mitta Oy            41.54     +1.27
   4. Tuomas Kotro                IkNV                42.10     +1.43
   4. Lauri Vuorinen              Rasti-Perniö        42.10     +1.43
   6. Janne Kämä                  MHY                 42.33     +2.06
   7. Teemu Paavola               MHY                 43.27     +3.00
   8. Harri Mäki                  MML                 44.54     +4.27
   9. Antti Ojansivu              Jämin Jänne         45.15     +4.48
  10. Mika Pylväs                                     45.30     +5.03
  10. Eetu Petrelius              Ampumahiihtäjät     45.30     +5.03
  12. Anssi Koirikivi             RasTiimi            46.33     +6.06
  13. Mikko Kallatsa              MML                 46.58     +6.31
  14. Arto Vaarala                JPR                 47.39     +7.12
  15. Teemu Tankka                                    48.14     +7.47
  16. Tero Virkkala               OH                  48.32     +8.05
  17. Oskari Hokkanen             Retro               48.42     +8.15
  18. Juha Rantala                RovVU               48.45     +8.18
  19. Heikki Koskinen             LKS                 49.13     +8.46
  20. Jukka Ruha                  RovVU               49.15     +8.48
  21. Mikko Rapo                                      49.44     +9.17
  22. Jouko Tapio                                     50.11     +9.44
  23. Mikko Walamies              LäMe                50.21     +9.54
  24. Juha Tuura                  RovVU               50.49    +10.22
  25. Tarmo Oikarinen             ELY                 51.26    +10.59
  25. Ville Lumila                                    51.26    +10.59
  27. Janne Liimatta                                  52.29    +12.02
  28. Mikko Pohjola               Santasport          53.21    +12.54
  29. Juho Määttä                 OH                  53.51    +13.24
  30. Juhani Nikumaa              LapIT               53.52    +13.25
  31. Kyösti Haataja              LKS                 54.29    +14.02
  32. Esa Kunnari                                     54.34    +14.07
  32. Jani Toivanen               RovVU               54.34    +14.07
  34. Jukka Koistinen                                 55.09    +14.42
  35. Jan Niva                    YllRa               55.19    +14.52
  36. Reino Kurkela               ELY                 55.32    +15.05
  37. Matti Säily                 LKS                 55.41    +15.14
  37. Tapani Jokelainen           RPU                 55.41    +15.14
  39. Niko Hänninen                                   55.56    +15.29
  40. Petteri Saario              Opet                56.05    +15.38
  41. Tuomo Poutiainen                                56.48    +16.21
  42. Jonne Kallo                 RPU                 57.56    +17.29
  43. Mauri Määttä                                    58.04    +17.37
  44. Janne Määttä                RPU                 58.06    +17.39
  45. Petri Kilpamäki                                 58.13    +17.46
  46. Markku Seurujärvi           Lapin Safarit     1.00.07    +19.40
  47. Urpo Välitalo               Lapin Safarit     1.01.47    +21.20
  48. Jukka Kaikkonen             RovVU             1.01.51    +21.24
  49. Timo Nousiainen             NaPo              1.01.54    +21.27
  50. Janne Vasenius              RPU               1.02.39    +22.12
  51. Joni Seppä                  MHY               1.02.53    +22.26
  52. Heikki Kusmin                                 1.03.51    +23.24
  53. Janne Heikkinen             Lapin Lennosto    1.04.53    +24.26
  54. Niklas Sorvari              LKS               1.05.28    +25.01
  55. Juha Suomalainen            OH                1.07.12    +26.45
  56. Pasi Jurmu                                    1.09.53    +29.26
  57. Risto Takala                Lapin Lennosto    1.11.19    +30.52
  58. Antti Rissala               Lapin Lennosto    1.11.31    +31.04
  59. Hannu Jânkälä               MHY               1.21.35    +41.08
  60. Hannu Kotila                                  1.21.50    +41.23
  61. Jyrki Niva                  Lapin Safarit     1.29.24    +48.57

A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

A-rata naiset 6.4 km

  (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Aino Rantala                Ampumahiihtäjät     50.50
   2. Johanna Yrjänheikki         LKS                 51.14       +24
   3. Anniina Perä                                    52.16     +1.26
   4. Sirke Piirainen                                 52.25     +1.35
   5. Marjo Bergman               Opet                55.46     +4.56
   6. Lumimaaria Ojala            OH                  57.01     +6.11
   7. Marita Väärälä              LäMe              1.01.44    +10.54
   8. Henna-Riikka Kellokumpu     LKS               1.03.51    +13.01
   9. Auli Ahava                  MML               1.04.49    +13.59
  10. Tuija Hilli                 ELY               1.05.36    +14.46
  11. Jannaliina Jussinniemi      OH                1.06.51    +16.01
  12. Mirka Oikkonen              Opet              1.06.53    +16.03
  13. Saana Portimojärvi          OH                1.09.25    +18.35
  14. Emilia Pietiläinen                            1.22.15    +31.25
  15. Anna-Maija Määttä           Hirvenhiihtäjät   1.32.56    +42.06
  16. Raili Keskinarkaus          LKS               1.36.45    +45.55
  17. Tarja Manninen Marina Kujala                  1.59.37  +1.08.47

A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

B-rata miehet 4.2 km

  (Lähti: 60, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Vesa Arffman                OH                  32.29
   2. Toni Karjalainen                                33.48     +1.19
   3. Timo Juujärvi               OH                  33.49     +1.20
   4. Juuso Ollila                                    33.58     +1.29
   5. Pekka Hyytiäinen            Mitta Oy            34.19     +1.50
   6. Jukka Tervaskanto           SRK                 35.43     +3.14
   7. Pasi Leinonen                                   35.47     +3.18
   8. Pekka Närhi                 Luke                36.04     +3.35
   9. Veijo Harjula                                   37.32     +5.03
  10. Jouni Nikkeri               PolIT               38.26     +5.57
  11. Janne Tapio                                     38.43     +6.14
  12. Mikko Lönnström                                 41.19     +8.50
  13. Tapani Nousiainen                               42.12     +9.43
  14. Juha Tolppi                 LänRa               42.31    +10.02
  15. Petri Tuisku                                    42.34    +10.05
  16. Raimo Oja                                       43.52    +11.23
  17. Eero Hietanen               OH                  44.32    +12.03
  18. Sakari Sääskilahti                              45.05    +12.36
  19. Mika Reijonen                                   45.06    +12.37
  20. Hannu-Pekka Leukumaa                            45.48    +13.19
  21. Reijo Jylhä                 Santasport          46.13    +13.44
  22. Jarmo Juntura                                   46.43    +14.14
  23. Mikko Uimonen               RPU                 47.42    +15.13
  24. Eero Marski                 MML                 47.51    +15.22
  25. Roni Suomalainen                                48.18    +15.49
  26. Matti Lehto                                     48.32    +16.03
  27. Markku Ollila               Opet                48.46    +16.17
  28. Kristian Väänänen                               48.49    +16.20
  29. Tommi Poutiainen                                48.51    +16.22
  30. Antti Nurmi                 Metähallitus        49.04    +16.35
  31. Juho Hiltunen               JoS                 49.21    +16.52
  32. Timo Niskala                                    50.01    +17.32
  33. Jani Ylisaukko-Oja                              50.20    +17.51
  34. Oiva Oikarainen                                 51.45    +19.16
  35. Lauri Pelkonen              LKS                 52.51    +20.22
  36. Risto Anttalainen                               53.09    +20.40
  37. Joonas Perkkiö              Lapin Lennosto      53.29    +21.00
  38. Markku Ahola                Opet                53.31    +21.02
  39. Mikko Hyvärinen             S-2000              53.35    +21.06
  40. Tapani Takalo                                   54.15    +21.46
  41. Teemu Semenoff                                  54.51    +22.22
  42. Hannu Rautio                                    55.08    +22.39
  43. Jari Jokelainen                                 55.20    +22.51
  44. Ville-Petteri Koivumäki                         56.09    +23.40
  45. Erkki Kämäräinen                                56.36    +24.07
  46. Janne Orjasniemi                                56.41    +24.12
  47. Antti Välikangas            Iisu                56.42    +24.13
  48. Mika Sipola                 LKS                 57.56    +25.27
  49. Mauri Kerätär                                   58.10    +25.41
  50. Simo Granberg                                   58.40    +26.11
  51. Kai Suokanerva              LKS                 59.09    +26.40
  52. Markku Torkko                                   59.18    +26.49
  53. Ilkka Silvola                                 1.00.11    +27.42
  54. Jari Paksuniemi                               1.02.16    +29.47
  55. Pertti Bergman                                1.03.17    +30.48
  56. Kari Hartikainen                              1.03.21    +30.52
  57. Sebastian Changenot                           1.06.00    +33.31
  58. Asko Salmela                OH                1.07.03    +34.34
  59. Pentti Merkkiniemi                            1.07.57    +35.28
  60. Sakari Hanhivaara           LapiIT            1.11.41    +39.12

A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

B-rata naiset 4.2 km

  (Lähti: 57, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Anna Kurkela                ELY                 32.59
   2. Pirjo Arkimaa                                   37.43     +4.44
   3. Reeta Rantanen              MS Parma            38.15     +5.16
   4. Henna Takala                                    38.51     +5.52
   5. Mervi Maijala               Lapin AMK           40.11     +7.12
   6. Seija Laine                 Opet                40.16     +7.17
   7. Teija Hyrkäs                LänRa               40.24     +7.25
   8. Suvi-Päivikki Juopperi      SSEP                40.25     +7.26
   9. Henriikka Simola                                41.35     +8.36
  10. Katri Haataja               OH                  43.27    +10.28
  11. Maarit Oikarinen            Opet                43.35    +10.36
  12. Elina Runtti                MML                 44.24    +11.25
  13. Ulla Heikkilä                                   45.37    +12.38
  14. Niina Karjalainen           ELY                 45.44    +12.45
  15. Susanna Parkkisenniemi      Santasport          46.12    +13.13
  16. Sissi Oikkonen              Ampumahiihtäjät     46.47    +13.48
  17. Sari Lahtela                LKS                 48.22    +15.23
  18. Nette Poutiainen                                48.41    +15.42
  19. Kristiina Jakobsson         Rastikarjut         48.46    +15.47
  20. Noora Rajamäki              LKS                 49.51    +16.52
  21. Laura Tölli                 LKS                 50.06    +17.07
  22. Lea Maalismaa                                   50.51    +17.52
  23. Essi Inkeröinen             Opet                51.02    +18.03
  24. Terhi Tuorilainen                               52.28    +19.29
  25. Katri Sarpola               Opet                53.16    +20.17
  26. Anne Bergman                S-2000              53.34    +20.35
  27. Anna Perkkiö                LKS                 53.39    +20.40
  28. Mari Haikonen               LKS                 54.05    +21.06
  29. Maija Haase                 Opet                54.20    +21.21
  30. Maaret Laakso                                   54.25    +21.26
  31. Marika Lämsä                                    54.40    +21.41
  32. Merija Timonen              Lapin Yliopisto     54.46    +21.47
  33. Jaana Heikkinen             LKS                 54.47    +21.48
  34. Sanna Kangas                                    54.50    +21.51
  35. Elina Karanta               LäMe                55.16    +22.17
  36. Tuula Haase                 OH                  56.20    +23.21
  37. Marja Gullsten                                  57.06    +24.07
  38. Eija Rantala                                    57.30    +24.31
  39. Maarit Kaikkonen            ELY                 57.53    +24.54
  40. Tuula Latvala                                   58.19    +25.20
  41. Kirsti Kunnari                                1.00.41    +27.42
  42. Sirja Manninen              MML               1.00.58    +27.59
  43. Krista Kuusela                                1.01.53    +28.54
  44. Johanna Inkeröinen          MML               1.02.08    +29.09
  45. Katja Koivuranta                              1.02.09    +29.10
  46. Leena Säily                 LKS               1.03.07    +30.08
  47. Sirpa Suominen              LKS               1.03.23    +30.24
  48. Aino Koistinen              LKS               1.03.28    +30.29
  49. Annamari Koskenniska Mira Heikkilä                  1.03.35    +30.36
  50. Lone-Maria Holopainen       LKS               1.05.00    +32.01
  51. Niina Konttaniemi                             1.05.05    +32.06
  52. Tuuli Pylväs                                  1.06.55    +33.56
  53. Tuula Varis                 Opet              1.08.07    +35.08
  54. Hanna Leskinen                                1.11.32    +38.33
  55. Sanna Paananen                                1.19.33    +46.34
  56. Pirkko Konu                 LKS               1.20.48    +47.49
  57. Kristiina Karvonen                            1.22.09    +49.10

A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

C-rata miehet 2.6 km

  (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Tuomo Korteniemi            Srk                 22.00
   2. Jani Johanssen              Flatlight           23.40     +1.40
   3. Juhani Kostin                                   23.52     +1.52
   4. Jukka Aula                  MHY                 24.33     +2.33
   5. Kyösti Kämä                 MHY                 25.28     +3.28
   6. Aleksi Kauppi               SRK                 26.35     +4.35
   7. Jouni Rauhala               ELY                 27.57     +5.57
   8. Kari Yliräisänen            Srk                 32.15    +10.15
   8. Jaakko Pylväs                                   32.15    +10.15
  10. Martti Varis                Opet                36.20    +14.20
  11. Tapio Nykänen               LapIT               38.23    +16.23
  12. Mika Oja                    LapIT               38.34    +16.34
  13. Reino Ruotsalainen          OH                  39.03    +17.03
  14. Matti Seppänen                                  39.49    +17.49
  15. Sauli Sirkka                OH                  47.54    +25.54
  16. Konsta Muotka               Ampumahiihtäjät   1.05.25    +43.25
    - Vesa-Pekka Koivuranta       SRK              Ei aikaa

A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

C-rata naiset 2.6 km

  (Lähti: 31, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jenni Korteniemi            SRK                 26.33
   2. Essi Peteri                 Opet                28.48     +2.15
   3. Noora Saarenpää             Ampumahiihtäjät     29.37     +3.04
   4. Tytti Nikumaa                                   29.40     +3.07
   5. Anneli Satokangas                               32.40     +6.07
   6. Laura Korhonen              RHO                 34.30     +7.57
   7. Marja-Leena Pitkäniemi      RHO                 34.34     +8.01
   8. Heidi Vuorinen              LKS                 36.46    +10.13
   9. Marika Aalto                                    39.19    +12.46
  10. Sinikka Seppänen                                39.46    +13.13
  11. Riitta Merkkiniemi          AVI                 40.12    +13.39
  12. Riitta Herva                LKS                 40.54    +14.21
  13. Unna Lönnström                                  44.06    +17.33
  14. Kaisa Post                  AVI                 44.25    +17.52
  15. Iina Soudunsaari                                45.49    +19.16
  16. Liisa Kurkela               LäMe                46.42    +20.09
  17. Jonna Leppiaho                                  47.20    +20.47
  18. Anni-Mari Kurth                                 47.27    +20.54
  19. Hanna Portimojärvi          LKS                 48.10    +21.37
  20. Marja Torkko                                    48.37    +22.04
  21. Pirjo Heikkinen             MML                 49.44    +23.11
  22. Katri Illikainen            LKS                 50.37    +24.04
  23. Johanna Mäkinen             LKS                 50.44    +24.11
  24. Heidi Bergman               LKS                 52.55    +26.22
  25. Jaana Hakola                LKS                 53.15    +26.42
  26. Jonna Hakola                LKS                 53.21    +26.48
  27. Eeva Rossi                                      54.38    +28.05
  28. Rosmariini Ojala                                55.36    +29.03
  29. Marja Kämä                  LKS                 58.44    +32.11
  30. Essi Kymäläinen                               1.01.32    +34.59
  31. Tuula Tuisku                                  1.11.27    +44.54

A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

D-rata miehet 1.5 km

  (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Toivo Tervaskanto           OH                  11.43
   2. Erkka Petrelius             Ampumahiihtäjät     12.03       +20
   3. Tiitus Kemiläinen                               24.16    +12.33
   4. Jarmo Nikumaa               Lapin AMK           24.44    +13.01
   5. Jouko Kokkonen              OH                  25.33    +13.50
   6. Akseli Majava                                   30.22    +18.39
   7. Okko Illikainen                                 34.37    +22.54
   8. Otto ja Frida Jansson                           38.51    +27.08
   9. Ilmari ja Nuutti Hietala                        40.52    +29.09

A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

D-rata naiset 1.5 km

  (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Iina Soudunsaari                                15.12
   2. Mira Palovaara              LKS                 16.57     +1.45
   3. Anna Heikkilä                                   25.31    +10.19
   4. Hanna Rantala                                   26.26    +11.14
   5. Arja Välikangas             OH                  26.52    +11.40
   6. Oona Illikainen                                 36.15    +21.03

A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

Rata 10

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Asko Harvala                                  1.02.39

A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

Rata 12

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Veikko Kainulainen                              19.24

A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

Rata 13

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Anna-Maija Pylväs                               49.53

A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

Rata 14

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ilkka Kotala                OH                  35.44

A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

Rata 15

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Heidi Kainulainen           Opet              1.03.33

A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

Rata 16

  (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Teuvo Kivelä                                    48.16
   2. Sari Semenoff               RHO                 58.30    +10.14
   3. Petri Mäkelä                Opet                58.53    +10.37

A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

Rata 17

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kristian Sievers                                56.27

A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

Rata 19

  (Lähti: 1, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

 Kesk HärkönenTeemu                               Keskeytti

A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

Rata 20

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Leevi Ylijoki                                 1.13.14

A-rata miehet 6.4 km A-rata naiset 6.4 km B-rata miehet 4.2 km B-rata naiset 4.2 km C-rata miehet 2.6 km
C-rata naiset 2.6 km D-rata miehet 1.5 km D-rata naiset 1.5 km Rata 10 Rata 12
Rata 13 Rata 14 Rata 15 Rata 16 Rata 17 Rata 19 Rata 20 Rata 22

Rata 22

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kaisa-Mari Jama             ACA                 45.22