Ensilumen kilpailut, normaalimatka

4.11.2017

Toramo, Rovaniemi



Kilpailun sarjat: N9; M11; N13; M13; N15; M15; N17; M17; N19; M19; NYL; MYL; N35; N40; M40; M50; M55; M65

Kilpailijan numero

Kilpailijan lähtöaika

Kilpailijan sarja

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

N9

Naiset 9 vuotta 2.1 km V

1

12:01:30

N9

Juulia Jarkko

Saloisten Reipas

Sarjaluettelo

M11

Miehet 11 vuotta 3 km V

2

12:02:00

M11

Erkka Petrelius

Ounasvaaran Hiihtoseura

3

12:02:30

M11

Lauri Korpela

Saloisten Reipas

4

12:03:00

M11

Aaro Kirjavainen

Puijon Hiihtoseura

5

12:03:30

M11

Olli Loukkaanhuhta

Saloisten Reipas

Sarjaluettelo

N13

Naiset 13 vuotta 4 km V

6

12:04:00

N13

Ellinoora Ojala

Kuusamon Erä-Veikot

7

12:04:30

N13

Sissi Oikkonen

Ounasvaaran Hiihtoseura

8

12:05:00

N13

Oona Latomaa

Oulun Hiihtoseura

9

12:05:30

N13

Maria Harju

Ounasvaaran Hiihtoseura

10

12:06:00

N13

Elli Loukkaanhuhta

Saloisten Reipas

Sarjaluettelo

M13

Miehet 13 vuotta 4 km V

11

12:06:30

M13

Akseli Kirjavainen

Puijon Hiihtoseura

12

12:07:00

M13

Eemeli Kuiri

Oulun Hiihtoseura

13

12:07:30

M13

Joonas Jarkko

Saloisten Reipas

Sarjaluettelo

N15

Naiset 15 vuotta 6 km V

14

12:08:00

N15

Neea Taskila

Oulun Hiihtoseura

15

12:08:30

N15

Heli Korpi

Aavasaksan Urheilijat

16

12:09:00

N15

Sanni Pirttikoski

Oulun Hiihtoseura

Sarjaluettelo

M15

Miehet 15 vuotta 6 km V

17

12:09:30

M15

Miika Muotka

Ounasvaaran Hiihtoseura

18

12:10:00

M15

Karri Stevander

Seinäjoen Hiihtoseura

19

12:10:30

M15

Mikko Pietarila

Oulun Hiihtoseura

20

12:11:00

M15

Jussi Rantala

Ounasvaaran Hiihtoseura

21

12:11:30

M15

Matias Nevala

Seinäjoen Hiihtoseura

22

12:12:00

M15

Niko Säily

Alavieskan Viri

23

12:12:30

M15

Kalle Loukkaanhuhta

Saloisten Reipas

24

12:13:00

M15

Eemil Heinonen

Oulun Hiihtoseura

25

12:13:30

M15

Antti Huttunen

Alavieskan Viri

Sarjaluettelo

N17

Naiset 17 vuotta 7.5 km V

26

12:24:30

N17

Seela Peuralahti

Oulun Hiihtoseura

27

12:25:00

N17

Aila-Alisa Aikioniemi

Ounasvaaran Hiihtoseura

28

12:25:30

N17

Kerttu Puranen

Saloisten Reipas

29

12:26:00

N17

Sonja Heljasvaara

Oulun Hiihtoseura

30

12:26:30

N17

Emilia Irvankoski

Ounasvaaran Hiihtoseura

31

12:27:00

N17

Aino Veijalainen

Kontiolahden Urheilijat

32

12:27:30

N17

Aino Rantala

Ounasvaaran Hiihtoseura

Sarjaluettelo

M17

Miehet 17 vuotta 10 km V

33

12:28:00

M17

Joakim Aikioniemi

Ounasvaaran Hiihtoseura

34

12:28:30

M17

Onni Mäkelä

Ahveniston Ampumahiihtäjät

35

12:29:00

M17

Matias Maijala

Lapin Biathlon Tokka

36

12:29:30

M17

Eetu Petrelius

Ounasvaaran Hiihtoseura

37

12:30:00

M17

Lauri Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

38

12:30:30

M17

Severi Oikkonen

Ounasvaaran Hiihtoseura

Sarjaluettelo

N19

Naiset 19 vuotta 10 km V

39

12:31:00

N19

Janina Vohlakari

Kuusamon Erä-Veikot

Sarjaluettelo

M19

Miehet 19 vuotta 12.5 km V

40

12:31:30

M19

Erkka Kangas

Oulun Hiihtoseura

Sarjaluettelo

NYL

Naiset 15 km V

41

12:32:00

NYL

Riikka Haataja

Saloisten Reipas

42

12:32:30

NYL

Jonna Kariniemi

Ounasvaaran Hiihtoseura

Sarjaluettelo

MYL

Miehet 20 km V

43

12:33:00

MYL

Tuomas säily

Oulun Hiihtoseura

44

12:33:30

MYL

Juha-Matti Heinonen

Saloisten Reipas

45

12:34:00

MYL

Antti Henriksson

Oulun Hiihtoseura

46

12:34:30

MYL

Joona Mäkelä

Ahveniston Ampumahiihtäjät

Sarjaluettelo

N35

Naiset 35 vuotta 7.5 km V

47

12:35:00

N35

Tanja Seppänen

Puijon Hiihtoseura

Sarjaluettelo

N40

Naiset 40 vuotta 6.5 km V

48

12:35:30

N40

Johanna Magga

Oulun Hiihtoseura

Sarjaluettelo

M40

Miehet 40 vuotta 10 km V

49

12:36:00

M40

Juha Härkönen

Saloisten Reipas

Sarjaluettelo

M50

Miehet 50 vuotta 7.5 km V

50

12:36:30

M50

Pekka Lampela

Saloisten Reipas

Sarjaluettelo

M55

Miehet 55 vuotta 7.5 km V

51

12:37:00

M55

Juha Hautaniemi

Oulun Hiihtoseura

Sarjaluettelo

M65

Miehet 65 vuotta 6.5 km V

52

12:37:30

M65

Eero Vehkala

Saloisten Reipas

Sarjaluettelo