Ensilumen kilpailut, normaalimatka

4.11.2017

Toramo, Rovaniemi

Kilpailun sarjat: N9; M11; N13; M13; N15; M15; N17; M17; N19; M19; NYL; MYL; N35
; N40; M40; M50; M55; M65
SijoitusKilpailijan nimiSeuran nimiKilpailijan tulosEro voittajaanSakkoerittely
N9 Naiset 9 vuotta 2.1 km V
1.Juulia JarkkoSaloisten Reipas10:49.9 0+0=0
Sarjaluettelo
M11 Miehet 11 vuotta 3 km V
1.Olli LoukkaanhuhtaSaloisten Reipas11:58.0 1+0=1
2.Lauri KorpelaSaloisten Reipas13:12.7   1:14.71+1=2
3.Erkka PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura15:01.0   3:03.03+2=5
4.Aaro KirjavainenPuijon Hiihtoseura16:58.4   5:00.45+2=7
Sarjaluettelo
N13 Naiset 13 vuotta 4 km V
1.Oona LatomaaOulun Hiihtoseura13:48.2 0+1+1=2
2.Ellinoora OjalaKuusamon Erä-Veikot15:49.0   2:00.80+1+1=2
3.Elli LoukkaanhuhtaSaloisten Reipas16:27.6   2:39.42+0+1=3
4.Sissi OikkonenOunasvaaran Hiihtoseura16:43.9   2:55.73+0+1=4
5.Maria HarjuOunasvaaran Hiihtoseura18:10.8   4:22.61+0+2=3
Sarjaluettelo
M13 Miehet 13 vuotta 4 km V
1.Eemeli KuiriOulun Hiihtoseura15:16.5 0+0+2=2
2.Joonas JarkkoSaloisten Reipas16:56.3   1:39.81+1+2=4
3.Akseli KirjavainenPuijon Hiihtoseura17:46.8   2:30.31+2+1=4
Sarjaluettelo
N15 Naiset 15 vuotta 6 km V
1.Sanni PirttikoskiOulun Hiihtoseura21:38.0 0+1+2=3
2.Heli KorpiAavasaksan Urheilijat22:26.0   48.00+2+1=3
3.Neea TaskilaOulun Hiihtoseura22:32.5   54.51+2+2=5
Sarjaluettelo
M15 Miehet 15 vuotta 6 km V
1.Eemil HeinonenOulun Hiihtoseura20:03.5 0+0+0=0
2.Karri StevanderSeinäjoen Hiihtoseura21:06.6   1:03.12+1+1=4
3.Kalle LoukkaanhuhtaSaloisten Reipas22:17.2   2:13.73+0+2=5
4.Niko SäilyAlavieskan Viri23:11.5   3:08.04+0+1=5
5.Jussi RantalaOunasvaaran Hiihtoseura23:22.5   3:19.02+4+2=8
6.Matias NevalaSeinäjoen Hiihtoseura23:48.1   3:44.62+3+1=6
7.Antti HuttunenAlavieskan Viri24:27.6   4:24.12+2+2=6
8.Mikko PietarilaOulun Hiihtoseura25:26.7   5:23.23+2+3=8
9.Miika MuotkaOunasvaaran Hiihtoseura27:01.2   6:57.74+3+3=10
Sarjaluettelo
N17 Naiset 17 vuotta 7.5 km V
1.Aino RantalaOunasvaaran Hiihtoseura28:48.6 0+1+3+1=5
2.Aila-Alisa AikioniemiOunasvaaran Hiihtoseura28:50.8   2.20+3+1+0=4
3.Kerttu PuranenSaloisten Reipas32:30.4   3:41.80+4+2+0=6
4.Emilia IrvankoskiOunasvaaran Hiihtoseura32:35.2   3:46.61+3+3+4=11
5.Seela PeuralahtiOulun Hiihtoseura32:46.2   3:57.63+3+1+2=9
6.Aino VeijalainenKontiolahden Urheilijat33:04.2   4:15.61+2+4+3=10
Sarjaluettelo
M17 Miehet 17 vuotta 10 km V
1.Matias MaijalaLapin Biathlon Tokka29:12.7 0+2+0+0=2
2.Lauri MaaninkaKuusamon Erä-Veikot35:34.1   6:21.42+1+2+3=8
3.Eetu PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura35:57.2   6:44.51+4+0+4=9
4.Joakim AikioniemiOunasvaaran Hiihtoseura36:41.7   7:29.02+2+1+3=8
5.Onni MäkeläAhveniston Ampumahiihtäjät40:26.2   11:13.53+3+3+4=13
6.Severi OikkonenOunasvaaran Hiihtoseura41:03.3   11:50.62+5+3+4=14
Sarjaluettelo
N19 Naiset 19 vuotta 10 km V
1.Janina VohlakariKuusamon Erä-Veikot36:31.7 0+4+1+0=5
2.Sonja HeljasvaaraOulun Hiihtoseura47:06.7   10:35.02+5+2+2=11
Sarjaluettelo
M19 Miehet 19 vuotta 12.5 km V
1.Erkka KangasOulun Hiihtoseura44:59.4 3+4+0+3=10
Sarjaluettelo
NYL Naiset 15 km V
1.Riikka HaatajaSaloisten Reipas53:20.1 3+0+3+0=6
2.Jonna KariniemiOunasvaaran Hiihtoseura56:33.5   3:13.41+4+2+1=8
Sarjaluettelo
MYL Miehet 20 km V
1.Tuomas säilyOulun Hiihtoseura56:29.3 0+2+0+2=4
2.Antti HenrikssonOulun Hiihtoseura1:03:53.4   7:24.12+4+0+1=7
3.Juha-Matti HeinonenSaloisten Reipas1:08:27.1   11:57.83+2+2+4=11
DNFJoona MäkeläAhveniston Ampumahiihtäjät 4+N+N+N=4
Sarjaluettelo
N35 Naiset 35 vuotta 7.5 km V
1.Tanja SeppänenPuijon Hiihtoseura39:09.3 1+2+2+3=8
Sarjaluettelo
N40 Naiset 40 vuotta 6.5 km V
1.Johanna MaggaOulun Hiihtoseura33:40.7 1+2+2+2=7
Sarjaluettelo
M40 Miehet 40 vuotta 10 km V
1.Juha HärkönenSaloisten Reipas38:59.1 2+3+0+1=6
Sarjaluettelo
M50 Miehet 50 vuotta 7.5 km V
1.Pekka LampelaSaloisten Reipas33:13.8 0+2+2+2=6
Sarjaluettelo
M55 Miehet 55 vuotta 7.5 km V
1.Juha HautaniemiOulun Hiihtoseura32:47.6 0+3+0+3=6
Sarjaluettelo
M65 Miehet 65 vuotta 6.5 km V
1.Eero VehkalaSaloisten Reipas43:03.4 4+3+4+5=16
Sarjaluettelo