Ensilumen kilpailut, pikamatka

5.11.2017

Toramo, Rovaniemi

Kilpailun sarjat: N9; M11; N13; M13; N15; M15; N17; M17; N19; NYL; MYL; N35; M40
; M50; M55; M65
SijoitusKilpailijan nimiSeuran nimiKilpailijan tulosEro voittajaanSakkoerittely
N9 Naiset 9 vuotta 1.5 km V
1.Juulia JarkkoSaloisten Reipas8:16.7 0+1=1
Sarjaluettelo
M11 Miehet 11 vuotta 2.1 km V
1.Olli LoukkaanhuhtaSaloisten Reipas8:29.2 0+0=0
2.Erkka PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura9:53.4   1:24.23+1=4
3.Aaro KirjavainenPuijon Hiihtoseura10:06.9   1:37.72+2=4
4.Lauri KorpelaSaloisten Reipas10:29.0   1:59.82+2=4
Sarjaluettelo
N13 Naiset 13 vuotta 3 km V
1.Oona LatomaaOulun Hiihtoseura8:59.0 0+0=0
2.Elli LoukkaanhuhtaSaloisten Reipas10:20.4   1:21.40+1=1
3.Maria HarjuOunasvaaran Hiihtoseura11:54.7   2:55.72+0=2
4.Ellinoora OjalaKuusamon Erä-Veikot12:41.7   3:42.73+2=5
Sarjaluettelo
M13 Miehet 13 vuotta 3 km V
1.Eemeli KuiriOulun Hiihtoseura9:21.0 0+1=1
2.Joonas JarkkoSaloisten Reipas9:37.0   16.00+0=0
3.Akseli KirjavainenPuijon Hiihtoseura11:55.2   2:34.23+0=3
Sarjaluettelo
N15 Naiset 15 vuotta 3.9 km V
1.Enni PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura12:13.2 0+1=1
2.Neea TaskilaOulun Hiihtoseura13:28.3   1:15.12+2=4
3.Heli KorpiAavasaksan Urheilijat14:15.7   2:02.51+3=4
4.Sanni PirttikoskiOulun Hiihtoseura14:17.8   2:04.63+2=5
Sarjaluettelo
M15 Miehet 15 vuotta 3.9 km V
1.Kalle LoukkaanhuhtaSaloisten Reipas12:10.9 1+0=1
2.Jussi RantalaOunasvaaran Hiihtoseura12:14.9   4.01+3=4
3.Karri StevanderSeinäjoen Hiihtoseura12:24.3   13.41+2=3
4.Eemil HeinonenOulun Hiihtoseura12:44.6   33.71+0=1
5.Miika MuotkaOunasvaaran Hiihtoseura13:13.7   1:02.81+3=4
6.Matias NevalaSeinäjoen Hiihtoseura13:14.2   1:03.32+1=3
7.Niko SäilyAlavieskan Viri14:05.2   1:54.32+3=5
8.Mikko PietarilaOulun Hiihtoseura14:20.7   2:09.82+3=5
9.Antti HuttunenAlavieskan Viri15:01.3   2:50.43+2=5
Sarjaluettelo
N17 Naiset 17 vuotta 4.5 km V
1.Aino RantalaOunasvaaran Hiihtoseura15:05.5 3+0=3
2.Emilia IrvankoskiOunasvaaran Hiihtoseura15:25.9   20.43+1=4
3.Aino VeijalainenKontiolahden Urheilijat15:26.8   21.31+2=3
4.Aila-Alisa AikioniemiOunasvaaran Hiihtoseura15:56.1   50.60+3=3
5.Kerttu PuranenSaloisten Reipas16:57.1   1:51.61+3=4
Sarjaluettelo
M17 Miehet 17 vuotta 6 km V
1.Matias MaijalaLapin Biathlon Tokka15:33.6 0+1=1
2.Eetu PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura16:23.8   50.21+1=2
3.Joakim AikioniemiOunasvaaran Hiihtoseura17:15.1   1:41.51+1=2
4.Onni MäkeläAhveniston Ampumahiihtäjät17:36.8   2:03.21+4=5
5.Severi OikkonenOunasvaaran Hiihtoseura19:01.7   3:28.13+2=5
6.Lauri MaaninkaKuusamon Erä-Veikot19:06.0   3:32.43+3=6
Sarjaluettelo
N19 Naiset 19 vuotta 6 km V
1.Janina VohlakariKuusamon Erä-Veikot19:05.7 0+3=3
Sarjaluettelo
NYL Naiset 7.5 km V
1.Riikka HaatajaSaloisten Reipas23:28.5 1+1=2
2.Jonna KariniemiOunasvaaran Hiihtoseura24:09.8   41.33+1=4
Sarjaluettelo
MYL Miehet 9 km V
1.Lauri PeltoniemiSaloisten Reipas21:56.6 1+1=2
2.Antti HenrikssonOulun Hiihtoseura25:25.0   3:28.43+3=6
3.Juha-Matti HeinonenSaloisten Reipas26:33.5   4:36.93+2=5
DNSTuomas säilyOulun Hiihtoseura N+N=0
DNSOula MattilaOulun Hiihtoseura N+N=0
Sarjaluettelo
N35 Naiset 35 vuotta 4.5 km V
1.Johanna MaggaOulun Hiihtoseura17:55.6 1+2=3
2.Tanja SeppänenPuijon Hiihtoseura20:08.3   2:12.72+3=5
Sarjaluettelo
M40 Miehet 40 vuotta 6 km V
1.Juha HärkönenSaloisten Reipas20:17.2 2+3=5
Sarjaluettelo
M50 Miehet 50 vuotta 6 km V
1.Pekka LampelaSaloisten Reipas19:11.8 0+1=1
Sarjaluettelo
M55 Miehet 55 vuotta 6 km V
1.Juha HautaniemiOulun Hiihtoseura19:09.8 0+2=2
Sarjaluettelo
M65 Miehet 65 vuotta 4.5 km V
1.Eero VehkalaSaloisten Reipas17:18.5 1+2=3
Sarjaluettelo