PIKA PIKA SEURA-ASUJEN LISÄTILAUS 

Ounasvaaran Hiihtoseuran seura-asujen lisätilausikkuna on nyt auki.

Tilaukset kerätään Noname clubshop palvelussa. Sovitusmahdollisuuksia seura-asuille on kaksi:

  1. torstaina 20.1.2022, klo 17.30-18.30 ja paikkana Hiihtostadion
  2. perjantaina 21.1.2022, klo 12.00-14.00 ja paikkana Punainen tupa

Tähän pikalisätilaukseen on tilattavissa vain lämmittelyasua, pipoa, pantaa ja toppatakkia.

 

Seura-asujen tilaaminen tapahtuu seuraavasti:

Klikkaa osoitteeseen:
https://clubshop.nonamesport.com/fi/

1. Luo oma tili seuraamalla ohjeita. Jokainen tekee itselleen käyttäjätunnuksen ja salasanan. Toki jos on jo ennen tilannut, ei tunnusta ja salasanaa tietenkään tarvitse luoda uudestaan vaan samat käyvät.

2. Kun on luonut oman tilin, voi kirjautua clubshoppiin seuran koodilla, jonka saat sovituspaikalta tai seuran yhteyshenkilöltä (Janne Mäkinen). Eli täytä kirjautumisvaiheessa käyttäjätunnuksensa (sähköpostinsa), oman salasanan ja sitten seuran koodin.

3. Kirjautumisen jälkeen tulee ”My account” sivulle mistä voi tarkistaa ja päivittää omia tietoja myös jatkossa.

4. Valitse tuotteet, koot ja määrät. Etene maksuun.

5. Kun olet päässyt maksuun (kts. ”Maksa tilauksesi” ), voit valita maksutavaksi Klarnan, verkkomaksun tai korttimaksun.

6. Maksettua saat tilausvahvistuksen sähköpostiisi. Clubshop järjestelmässä vaatii maksun, jotta tilaus menee läpi. Toki voi valita pankki/luottokortin sijaan esim. Klarna maksun, jolloin asiakas saa maksuaikaa tilaukselleen.

7. Seuran tuotteet ovat valmiina maaliskuun lopussa, jolloin ne lähetetään seuralle -> tosin varastosta suoraan tulevat toppatakit lähetetään heti, jolloin ne ovat jo saatavissa helmikuussa, seurapainatuksen valmistuttua.

Tilaukset tulee tehdä sunnuntaihin 23.1.2022 mennessä, jonka jälkeen kaupasta EI voi enää tilata.

Jos tilauksesta tai sen tekemisestä herää kysymyksiä, ota yhteyttä seurassa janne.makinen(at)oh.fi tai yhteistyökumppanin puolelta kari.arponen(at)nonamesport.com tai puhelin 040 5527 988.