Ilmoittaudu PopUp -talkooryhmään

PopUp -idea OH:n talkootyöhön

Talkootoiminta on urheiluseuratoiminnan ja isojen tapahtumien ehdoton edellytys. Moni kaihtaa mukaan tulemista liiallista sitovuutta peläten.

Tämän päivän talkootoimintaan pitää voida osallistua kertaluonteisesti. Lähteä mukaan vain johonkin tiettyyn tapahtumaan ja sen eri tehtävään.

OH on kokoamassa PopUp -talkoolaisia, jotka valitsevat itselleen sopivan kiinnostuksen kohteen. Kutsumme mukaan niin omia jäseniämme kuin yhteisestä tekemisestä kiinnostuneita. 

Pääkohteena on Jukolan viesti 2020. Sitä ennen on vuosittain tarjolla 3-4 isoa tapahtumaa. Lähitavoite on mennä joukolla Kuninkuusraveihin 28.-29. heinäkuuta ja sitä kautta kartuttaa seuran toimintakassaa.

Tule mukaan seuran PopUp -toimintaan. Ilmoittaudu sähköpostilla: info@oh.fi / ilmoita oma nimesi, sähköpostiosoitteesi ja puhelinnumerosi. Saat sittemmin tarkempaa tietoa kohteista, ajankohdista ja tehtävistä sekä tapahtuman vetovastuuhenkilöstä. Sen perusteella päätät, mihin lähdet mukaan.

Talkooterveisin, Leena Jääskeläinen