Wille Karhumaa seuran paras urheilija, päätöstilaisuudessa palkitut

KAUDEN 2019 – 2020 PALKITUT:

 

 Seuran paras Urheilija > POKAALI + STIPENDI

 Wille Karhumaa

 Seuran paras Nais- / miesurheilija (valitaan vastakkaisesta sukupuolesta kuin seuran paras urheilija) > POKAALI

Sini Pyy

 

Lajien parhaat 2019 – 2020 > POKAALIT

 

hiihto: Joonas Sarkkinen

ampumahiihto: Enni Petrelius

mäkihyppy: Jenny Rautionaho

yhdistetty: Wille Karhumaa

suunnistus: Eeva-Liina Ojanaho

hiihtosuunnistus: Sanni Oikkonen

 

Menestysstipendit saavutusten perusteella 2019 – 2020 > STIPENDI

 

Mäkihyppy: Jenny Rautionaho Sm hopeaa kahdesti

Yhdistetty: Timi Heiskanen nuorten PM parisprintti pronssia, Wille Karhumaa aikuisten Sm-pronssi, Annika Malacinski aikuisten SM yhdistetyn kultaa

Suunnistus: Eeva-Liina Ojanaho, Nuorten EM- viestikulta

Hiihtosuunnistus: Sanni Oikkonen Nuorten MM viestikulta

 

Valmennusstipendit kaudelle 2020 – 2021 > STIPENDI

 

Mäki: Andreas Alamommo, Jenny Rautionaho

Yhdistetty: Wille Karhumaa

Kaikilla seuran urheilijoilla oikeus stipendiin tullessaan valituiksi aikuisten A- maajoukkueeseen kesken kauden.

 

Vuoden toimitsijat ja valmentajat 2020 > OH:n tuotepalkinnot

Toimitsijat 2020 > :

Hiihto: Kristiina Ruotsala

Mäki: Sirpa Torvinen

Suunnistus: Mikko Rapakko

Ampumahiihto: Timo Saarenpää

 

Seuravalmentaja-tunnustus 2020 > OH:n tuotepalkinnot

Seuravalmentajatunnustuksen saajan ei tarvitse välttämättä olla menestyneen urheilijan valmentaja, vaan voi muuten olla ansioitunut seuratoimija.

Hiihto: Pekka Kuoksa

Mäki: Marko Haarala

Suunnistus: Heidi Bergman

Ampumahiihto: Aila-Alisa Aikioniemi

 

Muut palkitsemiset ja muistamiset

Rovaniemen seurakunta

Seurakunnan stipendin saajat valitaan nuorten sarjoissa hyvin menestyneistä urheilijoista ja / tai muuten seuratoiminnassa ansioituneesta nuoresta.

Hiihto: Lilli Haataja

Ampumahiihto: Enni Petrelius

Suunnistus/hiihtosuun: Iida Saraniemi

Mäki/YH: Benjamin Koistinen

 

Veteraanikerhon lahjoittamat suljetut kirjekuoret;

hiihtojuniori, ampumahiihtojuniori, mäki/yh juniori ja suunnistusjuniori, hopeasompaikäinen juniori, joka on menestynyt hyvin kilpailuissa, esim. Hopeasommassa.

 

Hiihto: Seela Salokangas

Ampumahiihto: Silja Saarenpää

Mäki/YH: Eetu Pulju

Suunnistus: Venla Portimojärvi

 

Kursungin Palkinen ry lahjoitti stipendejä á 100 € / koulu

hiihtokoululle

mäkikoululle

suunnistuskoululle

ampparikoululle

 

Jaostojen omat palkittavat

Urheilujaostot palkitsivat lisäksi lukuisia urheilijoita ja seuratoimijoita!

Onnittelut palkituille ja menestystä tulevaan kauteen!