Ounasrinne 21.7. 21.7.2020 - Ounasrinne, koulu. Paikalla Suunnistajan kauppa ja Sotilaskotiauto.



A-rata miehet 6km

(Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Karjalainen Heikki                 51.36          
   2. Niska Jussi                        54.45    +03.09
   3. Rapo Mikko                         56.29    +04.53
   4. Walamies Mikko                     56.31    +04.55
   5. Mourujärvi Petri                   57.04    +05.28
   6. Isola Markus                       58.35    +06.59
   7. Tuisku Petri                     1.01.42    +10.06
   8. Lauri Hannu                      1.03.53    +12.17
   9. Tapio Jouko                      1.06.46    +15.10
  10. Soppela Teuvo                    1.10.33    +18.57
  11. Kristo Jarkko                    1.13.24    +21.48
  12. Gwyn Bellamy                     1.16.45    +25.09
  13. Sandberg Tommi                   1.17.43    +26.07
  14. Heikkinen Esa                    1.19.10    +27.34
  15. Sorvari Miklas                   1.21.23    +29.47
  16. Semenoff Teemu                   1.22.18    +30.42
  17. Hirttiö Heikki                   1.22.58    +31.22
  18. Valkeapää Nihkolas               1.45.48    +54.12

A-rata naiset 6km

(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Rantala Aino                     1.04.25          
   2. Piirainen Sirke                  1.07.04    +02.39
   3. Pääkkönen Nea                    1.08.12    +03.47
   4. Saraniemi Iida                   1.08.41    +04.16
   5. Löf Jonna                        1.21.51    +17.26
   6. Viiri Nina                       1.22.27    +18.02
   7. Soppela Merle                    1.26.53    +22.28

B-rata miehet 4,2km

(Lähti: 27, Keskeytti: 0, Hylätty: 3)

   1. Poutiainen Tuomo                   39.20          
   2. Kaikkonen Jukka                    40.26    +01.06
   3. Virtanen Ismo                      42.00    +02.40
   4. Mäenpää Riku                       42.12    +02.52
   5. Holster Paavo                      43.55    +04.35
   6. Kolunsarka Ari                     44.35    +05.15
   7. Toivanen Jani                      44.45    +05.25
   8. Satokangas Aatu                    45.43    +06.23
   9. Erkkilä Olli                       47.27    +08.07
   9. Kuoksa Risto                       47.27    +08.07
  11. Petrelius Ari                      48.20    +09.00
  12. Tapio Janne                        51.48    +12.28
  13. Pantsar Petri                      52.16    +12.56
  14. Oikarinen Tuomas                   53.14    +13.54
  15. Maijala Veikko                     54.57    +15.37
  16. Juntura Jarmo                      58.06    +18.46
  17. Tasala Jarmo                       58.25    +19.05
  18. Jokela Jaakko                      59.38    +20.18
  19. Hyvärinen Mikko                  1.00.42    +21.22
  20. Silvola Ilkka                    1.03.22    +24.02
  21. Suomalainen Juha                 1.06.31    +27.11
  22. Saarinen Olli                    1.09.58    +30.38
      Johansen Jani                       hyl.          
      Leppikorpi Hannu                    hyl.          
      Ryynänen Jorma                      hyl.          

B-rata naiset 4,2km

(Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Haataja Katri                      47.47          
   2. Perä Anniina                       47.53    +00.06
   3. Kämäräinen Outi                    48.56    +01.09
   4. Länsman Tanja                      49.13    +01.26
   5. Nousiainen Irina                   51.11    +03.24
   6. Ahava Auli                         51.13    +03.26
   7. Juujärvi Pia                       56.23    +08.36
   8. Lahtela Sari                       56.54    +09.07
   9. Satokangas Anneli                  57.50    +10.03
  10. Inkeröinen Essi                  1.03.02    +15.15
  11. Kainulainen Heidi                1.03.36    +15.49
  12. Heikkinen Jaana                  1.04.00    +16.13
  13. Kaikkonen Maarit                 1.06.40    +18.53
  14. Haikonen Mari                    1.09.23    +21.36
  15. Koponen Mari                     1.09.31    +21.44
  16. Semenoff Sari                    1.19.38    +31.51
  17. Paananen Sanna                   1.27.02    +39.15
  18. Kunnari Helmi                    1.35.53    +48.06

C-rata miehet 3,1km

(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Valle Henry                        29.05          
   2. Anttalainen Risto                  54.09    +25.04
   3. Pohjola Iiro                       56.44    +27.39
   4. Torkko Markku                    1.36.15  +1.07.10

C-rata naiset 3,1km

(Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Petrelius Enni                     38.46          
   2. Kelloniemi Hanna                   51.03    +12.17
   3. Mäenpää Marja                      51.52    +13.06
   4. Rossi Eeva                         53.29    +14.43
   5. Latvala Tuula                      53.53    +15.07
   6. Seppälä Elisa                      55.39    +16.53
   7. Maarit ja Maaria                   56.31    +17.45
   8. Lindholm Anne                      57.12    +18.26
   9. Holster Leena                      58.13    +19.27
  10. Heikkinen Pirjo                  1.40.49  +1.02.03

D-rata miehet 1km

(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Petrelius Erkka                    10.40          
   2. Haataja Joni                       14.04    +03.24
   3. Kokkonen Jouko                     24.33    +13.53
   4. Kainulainen Veikko                 25.59    +15.19
   5. Parkkisenniemi Veeti               29.21    +18.41

D-rata naiset 1km

(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Haataja Lilli                      13.36          
   2. Jurvelin Iina                      18.09    +04.33
   3. Kasperi ja Esteri                  26.49    +13.13
   4. Johansen Peppi                     27.52    +14.16