Sinettä 28.7. 28.7.2020 - Sinetän koulukeskus



A-rata miehet 6,3km

(Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Mourujärvi Petri                                                 49.47          
   2. Rahkola Mika                  Lapin AMK                          51.16    +01.29
   3. Tuura Juha                                                       51.37    +01.50
   4. Haataja Joni                                                     51.41    +01.54
   5. Määttä Juho                                                      53.05    +03.18
   6. Bellamy Gwyn                                                     56.29    +06.42
   7. Tapio Jouko                                                      59.37    +09.50
   8. Koistinen Jukka                                                1.02.10    +12.23
   9. Oikarinen Tuomas                                               1.02.39    +12.52
  10. Pekkala Matti                                                  1.03.01    +13.14
  11. Pääkkönen Mikko                                                1.03.43    +13.56
  12. Tuisku Petri                                                   1.04.36    +14.49
  13. Kaikkonen Jukka                                                1.05.46    +15.59
  14. Rapo Mikko                                                     1.08.16    +18.29
  15. Semenoff Teemu                                                 1.09.37    +19.50
  16. Heinonen Petteri                                               1.09.40    +19.53
  17. Sorvari Miklas                                                 1.10.23    +20.36
  18. Kuoksa Risto                                                   1.13.28    +23.41
  19. Kristo Jarkko                                                  1.16.53    +27.06
  20. Hirttiö Heikki                                                 1.20.32    +30.45
  21. Sandberg Tommi                                                 1.20.57    +31.10
  22. Saario Petteri                                                 1.22.04    +32.17
  23. Soppela Teuvo                                                  1.23.05    +33.18
  24. Leppä Jouni                                                    1.34.34    +44.47
      Kurvinen Janne                                                    hyl.          
      Keskinarkaus Jouni                                            ei aikaa          

A-rata naiset 6,3km

(Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

   1. Pääkkönen Nea                                                    56.59          
   2. Piirainen Sirke                                                1.02.17    +05.18
   3. Oikkonen Sanni                OH                               1.03.27    +06.28
   4. Löf Jonna                                                      1.22.48    +25.49
   5. Viiri Nina                                                     1.22.50    +25.51
   6. Oikkonen Mirka                Opet                             1.29.11    +32.12
   7. Inkeröinen Essi                                                1.30.11    +33.12
   8. Kainulainen Heidi                                              1.31.04    +34.05
   9. Barsk Anne                                                     1.39.16    +42.17
      Keskinarkaus Raili            LKS                                 hyl.          
      Soppela Merle                                                     hyl.          
      Leppä Virpi                                                   ei aikaa          
      Urjanheimo Anu                                                ei aikaa          

B-rata miehet 4,5km

(Lähti: 35, Keskeytti: 0, Hylätty: 4)

   1. Koutaniemi Mikko                                                 40.04          
   2. Karhu Jukka                                                      41.14    +01.10
   3. Ronkainen Jyrki                                                  44.40    +04.36
   4. Välitalo Urpo                 Lapin Safarit                      45.19    +05.15
   4. Räisänen Jukka                                                   45.19    +05.15
   6. Halttu Ville                                                     45.39    +05.35
   7. Ollilla Markku                                                   47.05    +07.01
   8. Koskinen Heikki                                                  47.59    +07.55
   8. Ruha Jukka                                                       47.59    +07.55
  10. Holster Paavo                                                    48.41    +08.37
  11. Tolppi Juha                                                      48.58    +08.54
  12. Petrelius Ari                                                    49.42    +09.38
  13. Aula Jukka                    Mhy                                50.16    +10.12
  14. Jokelainen Jari                                                  50.25    +10.21
  15. Takala Risto                                                     51.02    +10.58
  16. Tapio Janne                                                      51.31    +11.27
  17. Tasala Jarno                                                     52.32    +12.28
  18. Pasanen Touko                                                    53.10    +13.06
  19. Koivumäki Ville-Petteri                                          56.27    +16.23
  20. Oja Raimo                                                        56.47    +16.43
  21. Majava Tapio                                                     56.52    +16.48
  22. Virtanen Ismo                                                    58.51    +18.47
  23. Takalo Tapani                                                  1.04.18    +24.14
  24. Ahola Markku                  Opet                             1.06.28    +26.24
  25. Hyvärinen Mikko                                                1.08.33    +28.29
  26. Saarinen Olli                                                  1.09.21    +29.17
  27. Hänninen Niko                                                  1.11.58    +31.54
  28. Petrelius Erkka                                                1.13.27    +33.23
  29. Oikkonen Pasi                 RHO                              1.13.31    +33.27
      Keinänen Kimmo                                                    hyl.          
      Marttila Matti                                                    hyl.          
      Satokangas Aatu                                                   hyl.          
      Valle Henry                                                       hyl.          
      Kosonen Janne                                                 ei aikaa          
      Polet Jouni                                                   ei aikaa          

B-rata naiset 4,5km

(Lähti: 32, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

   1. Simola Henriikka                                                 44.35          
   2. Oikarinen Suvi                OH                                 44.39    +00.04
   3. Maikku Mari                                                      44.56    +00.21
   4. Saraniemi Iida                OH                                 45.47    +01.12
   5. Haataja Heli                                                     47.00    +02.25
   6. Väärälä Marita                                                   49.29    +04.54
   7. Ahava Auli                                                       50.30    +05.55
   8. Timonen Sanna                                                    51.38    +07.03
   9. Kilpeläinen Iida-Maria                                           52.41    +08.06
  10. Hokkila Emma                  LKS                                52.45    +08.10
  11. Tyni Jenny                                                       53.21    +08.46
  12. Hilli Tuija                   ELY                                54.05    +09.30
  13. Pylkkänen Annu                                                   55.54    +11.19
  14. Kämäräinen  Outi                                                 57.11    +12.36
  15. Daavittila Maria                                               1.01.39    +17.04
  16. Heikkinen Jaana                                                1.04.48    +20.13
  17. Keisu Sanni                   AlatPi                           1.07.01    +22.26
  18. Rossi Eeva                                                     1.08.30    +23.55
  19. Haikonen Mari                                                  1.09.04    +24.29
  20. Sarpola Katri                                                  1.09.06    +24.31
  21. Pitkäniemi Marja-Leena                                         1.13.42    +29.07
  22. Semenoff Sari                 RHO                              1.15.44    +31.09
  23. Sorsa Outi                                                     1.18.55    +34.20
  24. Kangas Sanna                                                   1.20.30    +35.55
  25. Karanta Elina                                                  1.21.23    +36.48
  26. Kaikkonen Maarit              Ely                              1.23.54    +39.19
  27. Latvala Tuula                                                  1.25.49    +41.14
  28. Paananen Sanna                                                 1.52.27  +1.07.52
      Satokangas Anneli             LKS                                 hyl.          
      Vierelä Teija                                                     hyl.          
      Karlsson Kirsi                                                ei aikaa          
      Konttaniemi Annika                                            ei aikaa          

C-rata miehet 2,2km

(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kotala Ilkka                                                     23.37          
   2. Nisula Hannu                                                     32.13    +08.36
   3. Varis Martti                  Opet                               35.46    +12.09
   4. Merkkiniemi Pentti                                               37.59    +14.22
   5. Autto Heikki, Juho ja Aino    Lapin yo                           53.31    +29.54
      Tervashonka Ilari                                             ei aikaa          

C-rata naiset 2,2km

(Lähti: 19, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lindholm Anne                 Ely                                28.38          
   2. Leppä Laura                   Eräp                               30.55    +02.17
   3. Bergman Heidi                                                    31.41    +03.03
   4. Varis Tuula                   Opet                               35.47    +07.09
   5. Frantti Anne                                                     37.04    +08.26
   6. Merkkiniemi Riitta                                               38.53    +10.15
   7. Kelloniemi Hanna                                                 41.49    +13.11
   8. Aaltonen Sanni-Lotta          team Apex                          42.31    +13.53
   9. Heikkinen Pirjo               MML                                43.19    +14.41
  10. Pasanen Katri                                                    46.19    +17.41
  11. Kauppinen Marja-Leena                                            47.54    +19.16
  12. Hyvärinen Anne                S-2000                             48.01    +19.23
  13. Hiltunen Eine                                                    53.55    +25.17
  14. Haurinen Hanna                                                   56.44    +28.06
  15. Niska Marja                                                    1.06.23    +37.45
      Hyvönen Mari                                                  ei aikaa          
      Konttajärvi Heli                                              ei aikaa          
      Lämsä Arja                                                    ei aikaa          
      Pyhäjärvi Pilvi                                               ei aikaa          

D-rata pojat 1,4km

(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Haataja Vili                                                     14.55          
   2. Kokkonen Jouko                                                   23.51    +08.56
   3. Kainulainen Veikko                                               27.46    +12.51
      Maikku Sakari                                                 ei aikaa          
      Timonen Nuutti                                                ei aikaa          

D-rata tytöt 1,4km

(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Karhu Ilona                                                      14.36          
   2. Haataja Lilli                                                    15.11    +00.35
   3. Leppä Elli                                                       19.21    +04.45
   4. Hänninen Eeva-Kaisa                                              43.21    +28.45