Hietavaara 15.6.2021 - Hietavaara, Kotivaaran maasto.



Rata A miehet 6,1km

(Lähti: 24, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Koirikivi Anssi               Ketterä                            41.36          
   2. Mäki Harri                    OH                                 50.04    +08.28
   3. Mourujärvi Petri                                                 50.20    +08.44
   4. Paavola Teemu                 Mhy                                51.04    +09.28
   5. Karjalainen Heikki                                               51.38    +10.02
   6. Määttä Kimmo                                                     52.40    +11.04
   7. Ahonen Mikko                                                     53.44    +12.08
   8. Haataja Joni                                                     55.34    +13.58
   9. Sorvari Miklas                                                   55.43    +14.07
  10. Pintamo-Kenttälä Keijo                                           56.32    +14.56
  11. Arfman Vesa                                                      57.42    +16.06
  12. Määttä Juho                   OH                                 59.53    +18.17
  13. Petrelius Eetu                OH                               1.01.26    +19.50
  14. Rapo Mikko                                                     1.01.35    +19.59
  15. Jurvelin Vesa-Pekka                                            1.02.13    +20.37
  16. Koistinen Jukka               OH                               1.04.11    +22.35
  17. Pekkala Matti                                                  1.04.17    +22.41
  18. Soppela Teuvo                                                  1.08.20    +26.44
  19. Niska Jussi                                                    1.10.19    +28.43
  20. Tuisku Petri                                                   1.12.39    +31.03
  21. Luukkonen Jani                                                 1.14.34    +32.58
  22. Tapio Jouko                                                    1.14.42    +33.06
  23. Semenoff Teemu                                                 1.28.12    +46.36
      Joenperä Visa                                                 ei aikaa          

Rata A naiset 6,1km

(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Tyyskänen Annu                Pirkot                           1.13.17          
   2. Yrjänheikki Johanna                                            1.21.06    +07.49
   3. Kettunen Noora                                                 2.03.24    +50.07
      Oikarinen Maarit              OH                                  hyl.          
      Keski-Panula Ella                                             ei aikaa          
      Väärälä Marita                LäMe                            ei aikaa          

Rata B miehet 4,4km

(Lähti: 30, Keskeytti: 1, Hylätty: 3)

   1. Kuusela Teppo                                                    40.44          
   2. Johansén Jani Ilmari                                             44.03    +03.19
   3. Virtanen Kari                 OH                                 46.47    +06.03
   4. Takala Risto                                                     48.44    +08.00
   5. Tapio Janne                                                      49.28    +08.44
   6. Välitalo Urpo                                                    51.00    +10.16
   7. Sandberg Tommi                                                   51.18    +10.34
   8. Virtanen Ismo                                                    51.59    +11.15
   9. Tolppi Juha                                                      52.35    +11.51
  10. Toivanen Jani                                                    52.41    +11.57
  11. Määttä Antti                                                     53.01    +12.17
  12. Kaikkonen Jukka                                                  54.59    +14.15
  13. Oja Raimo                                                        55.11    +14.27
  14. Sivula Aleksi                 Hääppönen                          56.09    +15.25
  15. Lehto Matti                                                    1.03.06    +22.22
  16. Niska Marko                                                    1.04.40    +23.56
  17. Jokelainen Jari                                                1.09.10    +28.26
  18. Oikkonen Pasi                                                  1.14.00    +33.16
  19. Tervaskanto Jukka             Seurakunta                       1.15.48    +35.04
  20. Eilola Tommi                                                   1.21.21    +40.37
  21. Jaakola Juha                                                   1.35.52    +55.08
      Karhu Jukka                                                       hyl.          
      Kunnari Marko                                                     hyl.          
      (nimetön)                                                         hyl.          
      Pantsar Petri                                                    kesk.          
      Jurvansuu Mikko                                               ei aikaa          
      Kämä Kyösti                                                   ei aikaa          
      Kesti Aku                                                     ei aikaa          
      Nissilä Juho                                                  ei aikaa          
      Yrttiaho Juhani                                               ei aikaa          

Rata B naiset 4,4km

(Lähti: 25, Keskeytti: 1, Hylätty: 4)

   1. Torvinen Sirpa                OH                                 39.35          
   2. Rahkola Ella-Noora            TuS                                42.29    +02.54
   3. Ahava Auli                                                       46.10    +06.35
   4. Korhonen Emmi                                                    46.59    +07.24
   5. Mertanen Sanna                                                   49.35    +10.00
   6. Pitkämäki Sirpa                                                  51.08    +11.33
   7. Juopperi Suvi-Päivikki                                           57.56    +18.21
   8. Halme Netta                                                    1.00.11    +20.36
   9. Jauhojärvi Annina                                              1.04.55    +25.20
  10. Kangas Sanna                                                   1.06.59    +27.24
  11. Kaikkonen Maarit                                               1.12.15    +32.40
  12. Palosaari Noora                                                1.12.39    +33.04
  13. Löf Jonna                                                      1.14.04    +34.29
  14. Sarpola Katri                                                  1.32.30    +52.55
  15. Pitkäniemi Marja-Leena                                         1.37.28    +57.53
  16. Latvala Tuula                                                  1.39.07    +59.32
  17. Koskenniska Mira                                               1.54.27  +1.14.52
      Haataja Heli                                                      hyl.          
      Katainen Taru                                                     hyl.          
      Kristo Birgitta                                                   hyl.          
      Olli Annika                                                       hyl.          
      Bergman Marjo                 Opet                               kesk.          
      Haase Tuula                   OH                              ei aikaa          
      Heikkilä Annamari                                             ei aikaa          
      Heiniö Laura                                                  ei aikaa          

Rata C miehet 2,6km

(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Marski Eero                                                      24.11          
   2. Petrelius Erkka                                                  24.59    +00.48
   3. Petrelius Ari                                                    25.38    +01.27
   4. Korteniemi Tuomo                                                 34.33    +10.22
   5. Laurila Vesa                                                     35.07    +10.56
   6. Laurila Ville                                                    35.13    +11.02
   7. Niemi Matti                                                      36.01    +11.50
   8. Hyvärinen Mikko                                                  39.09    +14.58
   9. Takala Aleksi                                                    43.55    +19.44
  10. Väisänen Janne                                                   54.49    +30.38
  11. Ruotsalainen Reino            OH                               1.14.26    +50.15
      Rajatalo Alpo                                                     hyl.          

Rata C naiset 2,6km

(Lähti: 19, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Inkeröinen Johanna            MML                                32.34          
   1. Määttä Annu                   OH                                 32.34          
   3. Mäkitalo Marjo                                                   32.38    +00.04
   4. Laurila Veera                                                    35.14    +02.40
   5. Niemi Riitta                  opet                               35.59    +03.25
   6. Heikkilä Anna                                                    36.08    +03.34
   7. Kelloniemi Hanna                                                 39.05    +06.31
   8. Merkkiniemi Riitta                                               41.07    +08.33
   9. Kakkuri Sanna                                                    44.03    +11.29
  10. Tarkka Paula                                                     49.04    +16.30
  11. Portimojärvi Hanna                                               49.53    +17.19
  12. Hakkarainen Anniina           Suunta hukat                       58.36    +26.02
  13. Yli-Kuivila Linda                                              1.03.14    +30.40
  14. Tapio Sari                                                     1.07.08    +34.34
  15. Paananen Sanna                                                 1.12.27    +39.53
      Keskitalo Henna                                                   hyl.          
      Ahonen Elisa                                                  ei aikaa          
      Laurila Anja                                                  ei aikaa          
      Lohi Laura                                                    ei aikaa          

Rata D miehet 1,7km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kainulainen Veikko                                               51.21          

Rata D naiset 1,7km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

      Johansen Peppi                                                ei aikaa