Sinettä 27.7.2021 - Sinettä, koulu.



Rata A miehet 6,4km

(Lähti: 42, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

   1. Petrelius Eetu                OH                                 51.14          
   2. Mäkikyrö Ville                                                   51.48    +00.34
   3. Rahkola Mika                                                     53.04    +01.50
   4. Karjalainen Heikki                                               55.30    +04.16
   5. Mäkikyrö Jukka                                                   58.33    +07.19
   6. Kunnari Esa                                                      58.36    +07.22
   7. Haataja Kyösti                                                   58.57    +07.43
   8. Pekkala Matti                                                    59.18    +08.04
   9. Rapo Mikko                                                     1.01.27    +10.13
  10. Maijala Veikko                                                 1.02.15    +11.01
  11. Pohjola Mikko                                                  1.03.08    +11.54
  12. Vähäsöyrinki Eetu                                              1.03.20    +12.06
  13. Niska Jussi                                                    1.03.39    +12.25
  14. Pasanen Touko                                                  1.03.41    +12.27
  15. Pulju Eetu                                                     1.04.06    +12.52
  16. Asell Jarmo                                                    1.04.31    +13.17
  17. Koskinen Heikki                                                1.05.13    +13.59
  18. Pääkkönen Mikko                                                1.06.22    +15.08
  19. Harmas Antti                                                   1.06.59    +15.45
  20. Välitalo Urpo                                                  1.09.01    +17.47
  21. Tapio Jouko                                                    1.09.16    +18.02
  22. Kusmin Heikki                                                  1.10.51    +19.37
  23. Keskinarkaus Jouni                                             1.11.58    +20.44
  24. Närhi Pekka                                                    1.12.03    +20.49
  25. Arffman Vesa                                                   1.12.19    +21.05
  26. Soppela Teuvo                                                  1.12.28    +21.14
  27. Tuisku Petri                                                   1.12.29    +21.15
  28. Koistinen Jukka                                                1.12.49    +21.35
  29. Sivula Lari                                                    1.15.45    +24.31
  30. Kristo Jarkko                                                  1.16.18    +25.04
  31. Kurvinen Janne                                                 1.16.20    +25.06
  32. Jutila Johannes                                                1.17.05    +25.51
  33. Tolppi Juha                                                    1.18.03    +26.49
  34. Kunnari Marko                                                  1.18.15    +27.01
  35. Poutiainen Tuomo                                               1.18.20    +27.06
  36. Hirttiö Heikki                                                 1.20.41    +29.27
  37. Semenoff Teemu                                                 1.23.16    +32.02
  38. Hepokangas Edvin                                               1.23.37    +32.23
  39. Jokelainen Jari                                                1.25.07    +33.53
  40. Kilpijärvi Veli-Matti                                          1.53.41  +1.02.27
      Seurujärvi Markku                                                kesk.          
      Runtti Janne                                                  ei aikaa          

Rata A naiset 6,4km

(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Oikkonen Sanni                                                   59.09          
   2. Yrjänheikki Johanna                                            1.10.08    +10.59
   3. Pääkkönen Nea                                                  1.10.28    +11.19
   4. Rantala Aino                  OH                               1.18.59    +19.50
   5. Juopperi Suvi-Päivikki                                         1.20.50    +21.41
   6. Oikkonen Sissi                                                 1.28.49    +29.40
   7. Viiri Nina                                                     1.35.51    +36.42
   8. Löf Jonna                                                      1.35.55    +36.46

Rata B miehet 4,6km

(Lähti: 34, Keskeytti: 0, Hylätty: 7)

   1. Niemelä Pekka                                                    34.42          
   2. Oikarinen Tarmo                                                  35.06    +00.24
   3. Virtanen Ismo                                                    37.24    +02.42
   4. Halttu Ville                                                     43.09    +08.27
   5. Lehto Matti                                                      46.12    +11.30
   6. Keinänen Kimmo                                                   46.20    +11.38
   7. Toivanen Jani                                                    46.45    +12.03
   8. Kärkkäinen Olli                                                  48.17    +13.35
   9. Sivula Aleksi                                                    49.57    +15.15
  10. Holster Paavo                                                    50.30    +15.48
  11. Tuovinen Henry                                                   50.58    +16.16
  12. Oja Raimo                                                        54.37    +19.55
  13. Haulos Jussi                                                     57.55    +23.13
  14. Määttä Jari                                                      58.16    +23.34
  15. Pantsar Petri                                                    59.38    +24.56
  16. Takala Risto                                                   1.00.57    +26.15
  17. Majava Tapio                                                   1.01.44    +27.02
  18. Takalo Tapani                                                  1.03.48    +29.06
  19. Ronkainen Esa                                                  1.14.55    +40.13
  20. Nykänen Tapio                                                  1.15.01    +40.19
  21. Jaakola Juha                                                   1.32.16    +57.34
  22. Torkko Markku                                                  1.51.46  +1.17.04
      Kesti Aku                                                         hyl.          
      Korteniemi Tuomo                                                  hyl.          
      Kotiranta Jouni                                                   hyl.          
      Mäkelä Petri                                                      hyl.          
      Oikkonen Pasi                 RHO                                 hyl.          
      Petrelius Erkka                                                   hyl.          
      Riikola Mikko                                                     hyl.          
      Jurvelin Niila                                                ei aikaa          
      Kivikoski Juuso                                               ei aikaa          
      Lantto Juha                                                   ei aikaa          
      Lukkarila Jaakko                                              ei aikaa          
      Vihersalo Markku                                              ei aikaa          

Rata B naiset 4,6km

(Lähti: 27, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Torvinen Sirpa                OH                                 40.55          
   2. Ahava Auli                                                       44.24    +03.29
   3. Saraniemi Iida                                                   44.55    +04.00
   4. Haataja Katri                 OH                                 45.58    +05.03
   5. Takala Henna                                                     48.30    +07.35
   6. Pitkämäki Sirpa                                                  51.15    +10.20
   7. Laine Seija                                                      54.24    +13.29
   8. Haake Mirkka                  OH                                 55.11    +14.16
   9. Oikkonen Mirka                                                   55.39    +14.44
  10. Sarpola Katri                                                    57.59    +17.04
  11. Heikkilä Ulla                                                  1.05.14    +24.19
  12. Heikkilä Anna                                                  1.05.20    +24.25
  13. Pitkäniemi Marja-Leena                                         1.06.59    +26.04
  14. Keskinarkaus Raili                                             1.07.36    +26.41
  15. Kaikkonen Maarit              Ely                              1.08.04    +27.09
  16. Rossi Eeva                                                     1.12.12    +31.17
  17. Vierelä Teija                                                  1.12.25    +31.30
  18. Lindholm Anne                 Ely                              1.14.37    +33.42
  19. Määttä Anna-Maija             OH                               1.24.02    +43.07
  20. Lantto Marjo                                                   1.32.18    +51.23
  21. Yli-Kuivila Linda                                              2.20.11  +1.39.16
      Rahkola Ella-Noora                                                hyl.          
      Bergman Heidi                                                 ei aikaa          
      Hintsala Anniina                                              ei aikaa          
      Konu Pirkko                                                   ei aikaa          
      Niskanen Marika                                               ei aikaa          
      Semenoff Sari                                                 ei aikaa          

Rata C miehet 3,1km

(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 3)

   1. Lauri Heikki                                                     35.07          
   2. Rajatalo Alpo                                                    44.37    +09.30
   3. Yliräisänen Kari              Seurakunta                         56.31    +21.24
   4. Sirkka Sauli                                                   1.41.25  +1.06.18
      Honkanen Timo                                                     hyl.          
      Jarva Juho                                                        hyl.          
      Merkkiniemi Pentti                                                hyl.          
      Tuisku Markku                                                 ei aikaa          

Rata C naiset 3,1km

(Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

   1. Virtanen Maiju                                                   39.22          
   2. Virtanen Minttu                                                  39.27    +00.05
   3. Lahtivuori Teija                                                 39.32    +00.10
   4. Aho Johanna                   MSParma                            41.37    +02.15
   5. Seppälä Elisa                                                    43.46    +04.24
   6. Jarva Asta                                                       45.20    +05.58
   7. Mäkitalo Marjo                                                   45.40    +06.18
   8. Merkkiniemi Riitta                                               47.27    +08.05
   9. Niemelä Liisa                                                    47.30    +08.08
  10. Haurinen Hanna                                                   59.25    +20.03
  11. Heikkinen Pirjo               MML                              1.09.20    +29.58
  12. Jarva Essi                                                     1.16.38    +37.16
  13. Torkko Marja                                                   1.24.14    +44.52
  14. Kauppinen Marja-Leena                                          1.27.07    +47.45
      Ketola Liisa                                                      hyl.          
      Lämsä Arja                                                        hyl.          
      Kela Pirjo                                                    ei aikaa          
      Kymäläinen Essi                                               ei aikaa          
      Lahtela Merja                                                 ei aikaa          
      Permanto Hanna                                                ei aikaa          
      Pudas Merja                                                   ei aikaa          
      Ranta Henriikka                                               ei aikaa          
      Rapakko Helena                                                ei aikaa          
      Rova Irene                                                    ei aikaa          
      Tuisku Tuula                                                  ei aikaa          
      Vuorio Margit                                                 ei aikaa          

Rata D miehet 1,6km

(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jutila Eero                                                      35.23          
   2. Nikumaa Jarmo                                                    35.48    +00.25
   3. Kainulainen Veikko                                               35.57    +00.34
   4. Tukala Otso                                                      48.36    +13.13

Rata D naiset 1,6km

(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Frantti Anne ja Halttu Saara                                     31.26          
   2. Jokelainen Sinna                                                 37.21    +05.55
      Kantola Minna                                                 ei aikaa          
      Kilpijärvi Sini                                               ei aikaa