Ounasvaara 12.5.2022 - Punainen tupa



Pitkä miehet 4,2km

(Lähti: 42, Keskeytti: 0, Hylätty: 12)

   1. Sormunen Roope                     28.05          
   2. Sorvari Miklas                     28.08    +00.03
   3. Pylväs Mika                        33.53    +05.48
   4. Karhu Jukka                        35.55    +07.50
   5. Kristo Jarkko                      37.54    +09.49
   6. Kotala Markku                      38.05    +10.00
   7. Petrelius Eetu                     38.29    +10.24
   8. Kunnari Esa                        39.11    +11.06
   9. Määttä Janne                       40.10    +12.05
  10. Härmä Antti                        40.16    +12.11
  11. Pekkala Matti                      45.13    +17.08
  12. Hepokangas Edvin                   45.40    +17.35
  13. Pasanen Touko                      46.47    +18.42
  14. Sivula Aleksi                      46.54    +18.49
  15. Kusmin Heikki                      52.40    +24.35
  16. Hiltunen Juho                      53.16    +25.11
  17. Pantsar Petri                      54.43    +26.38
  18. Marski Eero                        58.04    +29.59
  19. Ronkainen Jyrki                    58.07    +30.02
  20. Pekkala Niila                      59.55    +31.50
  21. Välitalo Urpo                    1.00.03    +31.58
  22. Korkeasalo Jarkko                1.00.09    +32.04
  23. Isojoki Iiro                     1.01.08    +33.03
  24. Ollikainen Lassi-Pekka           1.03.57    +35.52
  25. Hiltunen Juho                    1.07.33    +39.28
  26. Poutiainen Tommi                 1.12.42    +44.37
      Hietala Perttu                      hyl.          
      Hourula Miikka                      hyl.          
      Janne Rahola                        hyl.          
      Jutila Johannes                     hyl.          
      Koistinen Jukka                     hyl.          
      Kotala Ilkka                        hyl.          
      Lauri Hannu                         hyl.          
      Määttä Antti                        hyl.          
      Nikumaa Juhani                      hyl.          
      Oja Raimo                           hyl.          
      Rapo Mikko                          hyl.          
      Ylimartimo Antti                    hyl.          
      Anetjärvi Tommi                 ei aikaa          
      Jurvelin Niila                  ei aikaa          
      Kurkela Reino                   ei aikaa          
      Lohi Mika                       ei aikaa          

Pitkä naiset 4,2km

(Lähti: 24, Keskeytti: 0, Hylätty: 9)

   1. Märsynaho Anna-Maria               40.20          
   2. Kainulainen Heidi                  46.38    +06.18
   3. Pitkämäki Sirpa                    47.07    +06.47
   4. Juopperi Suvi-Päivikki             49.09    +08.49
   5. Viiri Nina                         51.57    +11.37
   6. Löf Jonna                          51.58    +11.38
   7. Lehvola Heli                       52.27    +12.07
   8. Oikarinen Maarit                   54.27    +14.07
   9. Barsk Anne                         56.26    +16.06
  10. Ruohonen Anna                    1.07.22    +27.02
  11. Merkkiniemi Riitta               1.26.14    +45.54
  12. Anettjärvi Seela                 1.32.57    +52.37
      Ahava Auli                          hyl.          
      Haurinen Hanna                      hyl.          
      Kaikkonen Maarit                    hyl.          
      Kela Pirjo                          hyl.          
      Pitkäniemi Marja-Leena              hyl.          
      Pylväs Anna-Maija                   hyl.          
      Rahko Saana-Maria                   hyl.          
      Rahkola Minttu ja Harju Eliisa      hyl.          
      Väärälä Marita                      hyl.          
      Halme Olivia                    ei aikaa          
      Jääskeläinen Aino-Maria         ei aikaa          
      Laine Seija                     ei aikaa          

Keskipitkä miehet 2,5km

(Lähti: 38, Keskeytti: 0, Hylätty: 12)

   1. Kaikkonen Jukka                    19.18          
   2. Tervaskanto Jukka                  22.25    +03.07
   3. Petrelius Erkka                    23.42    +04.24
   4. Säkkinen Yrjö                      23.53    +04.35
   5. Petrelius Ari                      23.54    +04.36
   6. Jokelainen Tapani                  28.34    +09.16
   7. Aula Jukka                         28.47    +09.29
   8. Hänninen Niko                      29.29    +10.11
   9. Hietala Ilmari                     29.52    +10.34
  10. Paavola Ilari                      32.11    +12.53
  11. Rajatalo Alpo                      35.01    +15.43
  12. Yliräisänen Kari                   37.50    +18.32
  13. Kämäräinen Erkki                   55.38    +36.20
  14. Maikku Juuso                       56.30    +37.12
  15. Alapeteri Antti                  1.14.39    +55.21
      Alatalo Aaron                       hyl.          
      Anttalainen Risto                   hyl.          
      Enbuska Niilo                       hyl.          
      Jokelainen Niila ja Mikkola Pyry      hyl.          
      Korhonen Juhani                     hyl.          
      Laurila Vesa                        hyl.          
      Laurila Ville                       hyl.          
      Nguyen Jose                         hyl.          
      Pulli Atte                          hyl.          
      Pulli Rasmus                        hyl.          
      Räsänen Oskar                       hyl.          
      Sirkka Juuso                        hyl.          
      Asell Alvari ja Jarmo           ei aikaa          
      Hietala Reijo                   ei aikaa          
      Juusola Sami                    ei aikaa          
      Kerätär Mauri                   ei aikaa          
      Koivuranta Vesa-Pekka           ei aikaa          
      Leinonen Marko ja Leinonen Sini  ei aikaa          
      Sadinmaa Alvar ja Arttu         ei aikaa          
      Simonaho Akseli ja Viljami      ei aikaa          
      Sirkka Sauli                    ei aikaa          
      Torkko Markku                   ei aikaa          
      Vähä Roomeo                     ei aikaa          

Keskipitkä naiset 2,5km

(Lähti: 48, Keskeytti: 0, Hylätty: 8)

   1. Mertanen-Köngäs Sanna              23.19          
   2. Heikkilä Ulla                      25.40    +02.21
   3. Heikkilä Anna                      25.48    +02.29
   4. Inkeröinen Johanna                 28.39    +05.20
   5. Holopainen Hanna                   31.03    +07.44
   6. Meriläinen Tiina                   34.27    +11.08
   7. Matikainen Anni                    35.21    +12.02
   8. Juusola Jenni                      35.45    +12.26
   9. Lindholm Anne                      35.53    +12.34
  10. Viitanen Kirsi                     36.55    +13.36
  11. Mikkola Lumi                       37.53    +14.34
  12. Uusitalo Vilhelmiina               39.30    +16.11
  13. Jutila Salla                       41.33    +18.14
  14. Säkkinen Riitta                    42.28    +19.09
  15. Latvala Tuula                      45.40    +22.21
  16. Kelloniemi Hanna                   46.36    +23.17
  17. Suominen Sirpa                     51.18    +27.59
  18. Sanna Paananen                     52.24    +29.05
  19. Kämäräinen Leila                   55.34    +32.15
  20. Mölläri-Leinonen Maija             55.53    +32.34
  21. Junttila Elina                     59.13    +35.54
  22. Nurmimäki Anni ja Määttä Vilma     59.14    +35.55
  23. Rissanen Milla                   1.02.29    +39.10
  24. Haake Nella                      1.03.29    +40.10
  25. Rautava Aada                     1.03.57    +40.38
  26. Nissinen Seela                   1.04.00    +40.41
  27. Lämsä Arja                       1.12.25    +49.06
  28. Yrjänheikki-Uutela Jenni         1.18.56    +55.37
      Alatalo Aurora                      hyl.          
      Hautamäki Aada                      hyl.          
      Hautamäki Nella                     hyl.          
      Juujärvi Emilia                     hyl.          
      Korva Kiia ja Jänkälä Janna         hyl.          
      Laurila Anja                        hyl.          
      Peteri Essi ja Aura                 hyl.          
      Rautionaho Karoliina                hyl.          
      Hänninen Maarit                 ei aikaa          
      Hietala Aino-Helena             ei aikaa          
      Kuoksa Hulda                    ei aikaa          
      Nalli Toni, Rapo Janita ja Rousu Mervi  ei aikaa          
      Passoja Annu                    ei aikaa          
      Pudas Merja                     ei aikaa          
      Rekola Anniina ja Laurila Jaakko  ei aikaa          
      Sairanen Milla ja Hietanen Neea  ei aikaa          
      Täufer Lili                     ei aikaa          
      Torkko Marja                    ei aikaa          
      Usvasalo Anu                    ei aikaa          
      Vähä Auroora                    ei aikaa          

Lyhyt miehet 0,8km

(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Jutila Eero                        13.56          
   2. Honkala Niko                       15.37    +01.41
   3. Niska Kaapo                        21.34    +07.38
   4. Jarva Juho                         22.23    +08.27
   5. Peetu Semenoff                     35.17    +21.21
      Haataja Vili                        hyl.          
      Aronen Väinö                    ei aikaa          
      Illikainen Topias               ei aikaa          
      Merkkiniemi Pentti              ei aikaa          
      Ylihukka Mikko                  ei aikaa          

Lyhyt naiset 0,8km

(Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Mustonen Hilla                     10.29          
   2. Jarva Essi                         12.10    +01.41
   3. Kamula Lilja                       14.18    +03.49
   4. Karppinen Sonja ja Niskanen Eevi     16.24    +05.55
   5. Kaikkonen Linda                    17.17    +06.48
   6. Jokelainen Sinna                   17.54    +07.25
   7. Snaterse Emma                      19.51    +09.22
   8. Hänninen Vilja                     22.16    +11.47
   9. Merkkiniemi Marjatta               22.25    +11.56
  10. Tyystälä Oona                      27.13    +16.44
  11. Oikarainen Emmi                    32.48    +22.19
  12. Aspegren Tiitu                     32.50    +22.21
      Viitanen Anni ja Portaankorva Linnea      hyl.          
      Oikari Siina                    ei aikaa          

Rata A

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lehvonen Riitta                    00.00          

Rata B

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Uusi kilpailija                  1.00.13          
   2. Uusi kilpailija                  1.00.15    +00.02