Santasport Race

15.11.2018

Rovaniemi

Kilpailun sarjat: M16; N16; NYL; N20; N18; MYL; M20; M18
SijoitusKilpailijan numeroKilpailijan nimiSeuran nimiKilpailijan tulosEro voittajaanFis-tulospisteet
M16 Miehet 16 vuotta 5 km P
1. 1Jussi RantalaOunasvaaran Hiihtoseura14:09.7 0.00
Sarjaluettelo
N16 Naiset 16 vuotta 5 km P
1. 6Enni PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura17:14.5 0.00
2. 5Rosa NiittyviitaKouvolan Hiihtoseura17:37.8   23.30.00
Sarjaluettelo
NYL Naiset 10 km P
1. 30Natalia Nepryaeva 29:13.7 20.00
2. 29Yulia Belorukova 29:23.6   9.924.54
3. 22Lidia Durkina 29:42.8   29.133.27
4. 31Anastasia Sedova 30:06.7   53.044.21
5. 24Anna Zherebyateva 30:24.3   1:10.652.23
6. 27Yana Kirpichenko 30:32.2   1:18.555.85
7. 20Tatiana Aleshina 30:42.6   1:28.960.55
8. 28Mariya Istomina 31:00.2   1:46.568.59
9. 26Elena Soboleva 31:01.1   1:47.469.02
10. 23Olga Hlopotina 31:13.7   2:00.074.74
11. 21Polina Nekrasova 31:42.0   2:28.387.65
12. 11Maria Kozekaeva 32:55.4   3:41.7121.14
13. 15Irina Severina 33:19.2   4:05.5132.03
14. 12Evelina NiemiKalix SK33:38.5   4:24.8140.81
15. 17Eeva AhervoVantaan Hiihtoseura33:54.2   4:40.5147.99
DNF 14Krista LehtolaKarihaaran Visa 0.00
DNS 13Anni KaipainenRantasalmen Urheilijat 0.00
DNS 16Elisa PelttariVantaan Hiihtoseura 0.00
DNS 18Iina AhokasVantaan Hiihtoseura 0.00
DNS 19Aimee Watson 0.00
DNS 25Alisa Zhambalova 0.00
Sarjaluettelo
N20 Naiset 20 vuotta 10 km P
1. 37Alexandra Trofimova 32:57.0 121.91
2. 39Ella AnttolaKarihaaran Visa34:18.7   1:21.7159.17
3. 34Siiri SaaloKeravan Urheilijat34:59.7   2:02.7177.86
4. 36Riina PerkiöVantaan Hiihtoseura35:37.2   2:40.2194.94
5. 38Eveliina ToivanenKarihaaran Visa35:40.2   2:43.2196.35
DNS 35Elina TikkanenKarihaaran Visa 0.00
Sarjaluettelo
N18 Naiset 18 vuotta 10 km P
1. 45Sara NiittyviitaKouvolan Hiihtoseura34:51.7 174.22
2. 42Taru VuorinenEspoon Hiihtoseura37:35.3   2:43.6248.85
3. 43Katri SaavalainenSysmän Sisu41:09.3   6:17.6346.47
DNS 44Emilia IrvankoskiOunasvaaran Hiihtoseura 0.00
Sarjaluettelo
MYL Miehet 15 km P
1.100Alexander Bolshunov 34:20.1 20.00
2. 97Andrey Larkov 34:39.0   18.927.33
3. 96Maxim VylegzhaninDinamo35:04.1   44.037.08
4. 83Ivan Yakimushkin 35:07.2   47.138.30
5. 79Ilia Semikov 35:11.5   51.439.96
6. 88Andrey Melnichenko 35:13.3   53.240.67
7. 98Alexey Chervotkin 35:19.0   58.942.89
8. 92Evgeniy Belov 35:29.5   1:09.446.96
9. 81Ivan Kirillov 35:29.8   1:09.747.09
10. 94Alexander Bessmertnykh 35:31.7   1:11.647.79
11. 99Denis Spitsov 35:32.2   1:12.148.00
12. 86Alexey Vitsenko 35:39.4   1:19.350.79
13. 75Andrey Sobakarev 35:42.5   1:22.451.99
14. 90Artem Maltsev 35:52.5   1:32.455.89
15. 73Gleb Retivykh 35:57.7   1:37.657.91
16. 76Valentin ChauvinHaut Jura ski36:04.0   1:43.960.37
17. 95Jean Marc GaillardS.C DES DOUANES HTE SAVOIE36:06.5   1:46.461.33
18. 77Raul Shakirzianov 36:10.0   1:49.962.70
19. 89Stanislav VolzhentsevDinamo36:10.2   1:50.162.75
20. 93Clement ParisseMegEve36:40.6   2:20.574.58
21. 85Petr Sedov 36:54.1   2:34.079.81
22. 87Damien TarantolaChamonix Mont Blanc36:56.6   2:36.580.78
23. 84Federico PellegrinoGS Fiamme Oro37:03.2   2:43.183.36
24. 70Tero SimiläOunasvaaran Hiihtoseura37:05.2   2:45.184.11
25. 78Adam MartinCraftsbury Nordic Ski Club37:06.8   2:46.784.75
26. 91Adrien BackscheiderDouane - Gerardmer Ski Nordique37:10.2   2:50.186.07
27. 67Anssi KoirikiviHaapajärven Kiilat37:16.2   2:56.188.38
28. 65Juuso MäkeläOunasvaaran Hiihtoseura37:25.0   3:04.991.82
29. 80Jean TiberghienLa Feclaz37:30.0   3:09.993.75
30. 48Ville AhonenImatran Urheilijat37:34.6   3:14.595.55
31. 82Jules LapierreSki Nordique chartrousin37:36.6   3:16.596.32
32. 64Niklas NiskaOunasvaaran Hiihtoseura37:42.3   3:22.298.51
33. 72Vladislav Vechkanov 37:44.1   3:24.099.24
34. 63Mikko KuuselaVantaan Hiihtoseura38:07.4   3:47.3108.29
35. 74Egor Kazarinov 38:41.4   4:21.3121.47
36. 69Yaroslav Rybochkin 39:02.6   4:42.5129.70
37. 60Gensei Matsukura 40:46.4   6:26.3170.02
38. 56Yuji Sakai 42:03.9   7:43.8200.09
39. 51Jyri KorhonenVantaan Hiihtoseura42:26.4   8:06.3208.86
40. 59Kuu Kikuchi 42:28.8   8:08.7209.78
41. 55Toshiharu Kubota 42:41.4   8:21.3214.69
42. 54Toma Hoshikawa 42:55.1   8:35.0220.00
43. 50Teemu SillantausVantaan Hiihtoseura44:54.7   10:34.6266.45
44. 53Takumi Yamada 46:06.1   11:46.0294.15
DNF 61Antti KartanoIlmajoen Kisailijat 0.00
DNF 62Matti KorhonenOulun Hiihtoseura 0.00
DNS 58Lauri-Aleksi LaitinenMikkelin Hiihtäjät 0.00
DNS 52Jani SarkkinenOunasvaaran Hiihtoseura 0.00
DNS 66Joonas SarkkinenOunasvaaran Hiihtoseura 0.00
DNS 49Lauri PyhäjärviOunasvaaran Hiihtoseura 0.00
DNS 57Jere AlénVantaan Hiihtoseura 0.00
DNS 68Indulis BikseIB SKI TEAM 0.00
DNS 71Alexander Kuleshov 0.00
DNS101Maurice ManificatDouanes - SC Agy St Sigismond 0.00
Sarjaluettelo
M20 Miehet 20 vuotta 15 km P
1.108Pavel Sashkov 38:58.6 128.14
2.104Ryosuke Matsumoto 42:44.4   3:45.8215.85
3.107Ryota Yamamoto 42:45.0   3:46.4216.06
4.106Keigo Matsumura 43:18.0   4:19.4228.88
5.105Kazuki Kuribayashi 44:14.6   5:16.0250.85
Sarjaluettelo
M18 Miehet 18 vuotta 15 km P
1.115Alexander Trunov 39:49.6 147.97
2.114Vladislav Baluev 40:32.2   42.6164.48
3.113Egor Mitroshin 42:46.0   2:56.4216.46
4.112Bulat Arifullin 47:28.8   7:39.2326.28
5.111Eetu PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura50:32.5   10:42.9397.61
DNS116Niilo MoilanenOulun Hiihtoseura 0.00
Sarjaluettelo