Ensilumen hiihdot

T U L O K S E T

© Ounasvaaran Hiihtoseura

Kilpailun sarjat: N10; M10; N12; M12; N14; M14; M55; M65; N16; M16; N18; N20; NYL
; M18; M20; M35; M45; MYL

N10 Naiset 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Anni Jantunen            Espoon Hiihto    3.15,3       0.00,0
  2. Vilma Kuokkanen          Luleå Gjutare    3.27,7       0.12,4
  3. Emilia Tulokas           Espoon Hiihto    3.46,9       0.31,6
  4. Mette Miettinen          Espoon Hiihto    3.53,7       0.38,4
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Joona Ylimäki            Karihaaran Vi    2.53,5       0.00,0
  2. Sebastian Palojärvi      Ounasvaaran H    3.15,1       0.21,6
  3. Konsta Muotka            Muonion Kiri     3.30,7       0.37,2
  4. Patrik Johansson         Espoon Hiihto    3.35,6       0.42,1
  5. Samuel Iloheimo          Espoon Hiihto    3.56,2       1.02,7
  6. Lauri Tapio              Ounasvaaran H    4.00,7       1.07,2
  7. Olli Jantunen            Espoon Hiihto    4.01,4       1.07,9
  8. Eero Holmberg            Espoon Hiihto    4.04,4       1.10,9
  9. Olli Mäyrä               Ounasvaaran H    4.04,4       1.10,9
 10. Mark Fey                 Espoon hiihto    4.35,3       1.41,8
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Ebba Miettinen           Espoon Hiihto    5.25,6       0.00,0
  2. Jonna Leikos             Espoon Hiihto    5.27,5       0.01,9
  3. Lumia Nurmela            Ounasvaaran H    5.29,3       0.03,7
  4. Sara Heininen            Espoon Hiihto    5.35,0       0.09,4
  5. Asta Jarva               Ounasvaaran H    5.40,9       0.15,3
  6. Ava Hämäläinen           Espoon Hiihto    5.46,9       0.21,3
  7. Saara Holmberg           Espoon Hiihto    6.21,0       0.55,4
  8. Ella Pulkkinen           Espoon Hiihto    6.26,3       1.00,7
  9. Siiri Sumanen            Espoon Hiihto    7.40,7       2.15,1
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Elmeri Helander          Valkeakosken     4.31,2       0.00,0
  2. Anton Kemppi             Espoon Hiihto    4.40,0       0.08,8
  3. Lauri Kortejärvi         Borgå Akilles    4.48,0       0.16,8
  4. Jaakko Parkkila          Pudasjärven U    4.49,0       0.17,8
  5. Joona Soininen           Espoon Hiihto    4.59,1       0.27,9
  6. Nathan Hakala            Espoon Hiihto    5.05,7       0.34,5
  7. Joel Tapio               Ounasvaaran H    5.09,6       0.38,4
  8. Erkka Petrelius          Ounasvaaran H    5.09,9       0.38,7
  9. Ivan Kharlanov           Ounasvaaran H    5.17,6       0.46,4
 10. Vilgot Kuokkanen         Luleå Gjutare    5.18,9       0.47,7
 11. Aleksi Pirkonen          Ounasvaaran H    5.20,1       0.48,9
 12. Iisak Liikavainio        Muonion Kiri     5.27,4       0.56,2
 13. Erik Fey                 Espoon hiihto    5.56,9       1.25,7
 14. Veikka Muotka            Muonion Kiri     6.08,0       1.36,8
 15. Okko Selin               Ounasvaaran H    6.18,5       1.47,3
 16. Verneri Virtanen         Espoon Hiihto    6.21,5       1.50,3
 17. Hugo Hindsberg           Espoon Hiihto    6.28,4       1.57,2
 18. Eelis Keränen            Ounasvaaran H    7.25,5       2.54,3
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Signe Jakobsson          NORRVALLA SKI    7.18,5       0.00,0
  2. Wilma Hjerpe             NORRVALLA SKI    7.34,7       0.16,2
  3. Sunna Vihervirta         Inarin Yritys    7.43,3       0.24,8
  4. Anni Tapio               Ounasvaaran H    7.59,1       0.40,6
  5. Essi Parkkila            Pudasjärven U    7.59,2       0.40,7
  6. Emmi Nieminen            Espoon Hiihto    8.06,8       0.48,3
  7. Heta Ruotsala            Ounasvaaran H    8.08,2       0.49,7
  8. Aura Hakala              Espoon Hiihto    8.14,0       0.55,5
  9. Hilpi Ruotsala           Ounasvaaran H    8.15,2       0.56,7
 10. Alina Virtanen           Espoon Hiihto    8.32,8       1.14,3
 11. Veera Jarva              Ounasvaaran H    8.49,0       1.30,5
 12. Karita Zahkna            Espoon Hiihto    8.51,0       1.32,5
 13. Silja Saarenpää          Ounasvaaran H    8.51,1       1.32,6

 Poisjääneet   1
  -  55.  40352055  Emelie Hägglund          Borgå Akilles
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Joel Niska               Ounasvaaran H   18.16,7       0.00,0

 Poisjääneet   1
  -  73.  34558366  Jesse Ylimäki            Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Kari Ollila              Rovaniemen Ma   13.09,3       0.00,0
  2. Markku Ollila            Alatornion Pi   13.55,0       0.45,7
  3. Velu Kallunki            Rovaniemen Ma   14.22,9       1.13,6
  4. Pauli Ranta              Muonion Kiri    14.46,4       1.37,1
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Veikko Imponen           Kemijärven Ur   15.56,6       0.00,0
  2. Kai Saksi                Muonion Kiri    16.38,9       0.42,3
  3. Jouni Roivainen          Rovaniemen Ma   16.42,3       0.45,7
  4. Mauno Hanhela            Haukiputaan H   17.07,3       1.10,7
  5. Markku Jauhojärvi        Kaukosen Revo   18.27,9       2.31,3
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Saara Mattila            Valkeakosken    15.41,5       0.00,0
  2. Seliina Manninen         Ounasvaaran H   17.00,4       1.18,9
  3. Anni Oikarinen           Karihaaran Vi   17.34,3       1.52,8

 Poisjääneet   1
  -  91.  33783284  Sanni Pulkkinen          Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Niko Anttola             Karihaaran Vi   12.07,1       0.00,0
  2. Jussi Rantala            Ounasvaaran H   12.29,0       0.21,9
  3. Topias Kemppi            Espoon Hiihto   12.51,5       0.44,4
  4. Akseli Björkstedt        Inarin Yritys   13.18,1       1.11,0
  5. Matias Riipi             Karihaaran Vi   13.39,1       1.32,0
  6. Santeri Kortejärvi       Borgå Akilles   13.54,4       1.47,3
  7. Jussi Raasakka           Espoon Hiihto   14.06,4       1.59,3
  8. Akseli Ojala             Espoon Hiihto   15.11,7       3.04,6
  9. Miika Muotka             Muonion Kiri    15.27,5       3.20,4
 10. Leevi Tarjanne           Espoon Hiihto   15.58,1       3.51,0
 11. Elias Hannula            Espoon Hiihto   16.27,5       4.20,4
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Ida Haapala              Espoon Hiihto   14.16,6       0.00,0
  2. Henna Hamari             Karihaaran Vi   14.32,2       0.15,6
  3. Aino Rantala             Ounasvaaran H   14.58,9       0.42,3
  4. Ulla-Maija Peltomaa      Skiteam 105     15.32,0       1.15,4
  5. Katri Saavalainen        Sysmän Sisu     16.16,5       1.59,9
  6. Piia Juola               Ounasvaaran H   17.37,1       3.20,5

 Poisjääneet   3
  - 110.  34262393  Reija Ahola              Karihaaran Visa
  - 115.  33618265  Emilia Kähkönen          Ounasvaaran Hiihtoseura
  - 112.  40209689  Vilma Tuominen           Tampereen Pyrintö
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Ella Anttola             Karihaaran Vi   13.17,5       0.00,0
  2. Sandra Jordman           NORRVALLA SKI   14.07,0       0.49,5
  3. Eveliina Toivanen        Karihaaran Vi   14.24,0       1.06,5
  4. Katriina Autti           TEAM SKIERS     16.10,5       2.53,0

 Poisjääneet   1
  - 119.  31400572  Kaisa Salminen           Aavasaksan urheilijat
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Iina Ahokas              Vantaan Hiiht   13.39,7       0.00,0
  2. Salla Koskela            Tammelan Rysk   13.42,5       0.02,8
  3. Krista Lehtola           Karihaaran Vi   14.08,4       0.28,7
  4. Riikka-Liisa Räsänen     Joutsan Pommi   14.09,0       0.29,3
  5. Marjut Turunen           Lieksan Hiiht   14.16,2       0.36,5
  6. Johanka Simkova          Pellon Ponsi    14.52,1       1.12,4
  7. Sonja Mörsky             Ski Jyväskylä   15.38,4       1.58,7

 Poisjääneet   1
  - 127.  26747680  Milka Reponen            Skiteam 105
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Alexander Ståhlberg      NORRVALLA SKI   24.27,0       0.00,0
  2. Matias Maijala           Lapin Veikot    26.07,6       1.40,6
  3. Casper Hjerpe            NORRVALLA SKI   26.09,3       1.42,3
  4. Oliver Rusk              NORRVALLA SKI   27.05,1       2.38,1
  5. Samuli Peltola           Keuruun Kisai   28.16,1       3.49,1
  6. Eetu Petrelius           Ounasvaaran H   28.31,5       4.04,5
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Anton Damlin             NORRVALLA SKI   26.57,4       0.00,0
  2. Väinö Kotro              Vehkalahden V   27.01,1       0.03,7
  3. Leevi Liukkonen          Borgå Akilles   27.21,0       0.23,6
  4. Jonni Mukkala            Seinäjoen Hii   27.49,2       0.51,8
  5. Eetu Liukkonen           Borgå Akilles   27.57,3       0.59,9

 Poisjääneet   1
  - 145.  29572069  Kristian Väänänen        Rovaniemen Maratonhiihtäjät
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Keijo Pintamo-Kenttälä   Inarin Yritys   26.00,1       0.00,0
  2. Tuomas Liikavainio       Muonion Kiri    28.49,2       2.49,1
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Juha Alm                 Rovaniemen Ma   25.22,8       0.00,0
  2. Erik Karvonen            Metsä-Veikot    31.46,3       6.23,5
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero

  1. Niila Ahokas             Inarin Yritys   23.48,9       0.00,0
  2. Tero Similä              Ounasvaaran H   23.55,9       0.07,0
  3. Niklas Niska             Ounasvaaran H   24.03,7       0.14,8
  4. Anssi Koirikivi          Haapajärven K   24.07,7       0.18,8
  5. Janne Häkkinen           Jämsänkosken    24.22,5       0.33,6
  6. Eino Vuollet             Posion Pyrint   24.23,9       0.35,0
  7. Jyri Uusitalo            Pellon Ponsi    24.28,2       0.39,3
  8. Tero Linnainmaa          Jämsänkosken    24.33,4       0.44,5
  9. Tuomas Kotro             Vehkalahden V   25.01,2       1.12,3
 10. Matti Korhonen           Oulun Hiihtos   25.26,2       1.37,3
 11. Joona Mäkelä             Keuruun Kisai   25.41,5       1.52,6
 12. Misa Tuomala             Muuramen Urhe   25.54,6       2.05,7
 13. Markus Isola             Rovaniemen Ma   26.18,8       2.29,9
 14. Pauli Mäkelä             Keuruun Kisai   26.23,6       2.34,7
 15. Viljo Juntunen           Ristijärven P   26.33,6       2.44,7
 16. Eero Vuollet             Posion Pyrint   26.48,1       2.59,2
 17. Kalle Häkkinen           Ski Jyväskylä   27.08,9       3.20,0
 18. Lauri Pyhäjärvi          Ounasvaaran H   28.04,4       4.15,5
 19. Lassi Juhanoja           Paimion Urhei   28.14,9       4.26,0
 20. Riku Hakala              Toholammin Ur   30.40,9       6.52,0

 Poisjääneet   2
  - 181.  27578243  Matias Tiiro             Jämsänkosken Ilves
  - 162.  21612341  Markus Hietanen          Ounasvaaran Hiihtoseura
Sarjaluettelo