o;? Sarjahiihdot 17.12.2018 Ounasvaaran Hiihtoseura

Sarjahiihdot

17.12.2018

Rovaniemi

Kilpailun sarjat: N6; M6; N8; M8; N10; M10; N12; M12; N14; M14; NYL; MYL
SijoitusKilpailijan numeroKilpailijan nimiKilpailijan tulosEro voittajaan
N6 Naiset 6 vuotta 0.4 km
1. 1Ellen Hovila1:51.3
2. 3Lumi Salmela2:38.9   47.6
3. 2Jemina LeppC$lC$2:45.5   54.2
4. 5Linnea Salmela3:21.0   1:29.7
5. 6Iida Pickering3:31.3   1:40.0
6. 4Sofia PalojC$rvi4:37.4   2:46.1
Sarjaluettelo
M6 Miehet 6 vuotta 0.4 km
1. 13Pauli Ruotsalainen2:06.8
2. 9Lappi Nurmela2:09.5   2.7
3. 12Niilo KylC$koski2:14.0   7.2
4. 16Julius IkC$lC$inen2:15.3   8.5
5. 14Maunu Rinkinen2:17.9   11.1
6. 7Aatu Turpeenniemi2:18.2   11.4
7. 11Eemeli Muranen2:27.5   20.7
8. 15Ilari Paavola5:05.8   2:59.0
9. 8Peetu Turpeenniemi6:06.4   3:59.6
DNS 10Anselmi Maaninka
Sarjaluettelo
N8 Naiset 8 vuotta 1 km
1. 24Kaarin Hovila6:25.9
2. 20Aura Rinkinen6:39.0   13.1
3. 25Alina KylC$koski6:51.2   25.3
4. 21Aava Kuoksa6:56.7   30.8
5. 22Anna Virkkala6:58.6   32.7
6. 19Elisa Virkkala7:29.0   1:03.1
7. 23Inari Hiltunen10:50.4   4:24.5
8. 17Hilma KerC$nen10:53.4   4:27.5
9. 18Aada VetelC$inen11:57.0   5:31.1
10. 26Veera Romu15:12.0   8:46.1
Sarjaluettelo
M8 Miehet 8 vuotta 1 km
1. 31Valtteri Tiuraniemi6:47.8
2. 27Samu Vuolli7:28.6   40.8
3. 28Eeli Kuoksa7:31.0   43.2
4. 30Vili Haataja7:43.4   55.6
5. 34Akseli HC$mC$lC$inen8:38.7   1:50.9
6. 29Antti VC$isC$nen9:40.6   2:52.8
7. 33Anselmi Maaninka10:01.0   3:13.2
8. 32Ossi Wilkman11:01.9   4:14.1
9. 35Wiljam Pickering11:23.9   4:36.1
Sarjaluettelo
N10 Naiset 10 vuotta 1 km
1. 36Venla Maaninka7:50.5
Sarjaluettelo
M10 Miehet 10 vuotta 1 km
1. 38Sebastian PalojC$rvi4:48.8
2. 46Osku Kesti5:01.0   12.2
3. 41Tomi Saukko5:25.6   36.8
4. 39Olli MC$yrC$5:28.0   39.2
5. 44Jooa Salmela5:44.1   55.3
6. 40Lauri Tapio6:10.2   1:21.4
7. 37Otto Annala6:39.1   1:50.3
8. 47Patrik HC$mC$lC$inen6:45.3   1:56.5
9. 43Arttu Paavola7:08.8   2:20.0
10. 45Reino Reponen7:11.0   2:22.2
11. 42Eino KerC$nen8:49.8   4:01.0
Sarjaluettelo
N12 Naiset 12 vuotta 1.5 km
1. 48Venla Virkkala6:44.2
2. 51Lumia Nurmela6:51.9   7.7
3. 50Hertta VC$hC$kari8:10.8   1:26.6
4. 49Pihla Filppa10:12.0   3:27.8
Sarjaluettelo
M12 Miehet 12 vuotta 1.5 km
1. 52Ivan Kharlanov6:21.1
2. 54Aleksi Pirkonen6:40.9   19.8
3. 53Joel Tapio6:53.6   32.5
4. 55Eelis KerC$nen8:22.0   2:00.9
Sarjaluettelo
N14 Naiset 14 vuotta 3 km
1. 56Heta Ruotsala12:33.5
2. 57Anni Tapio12:35.1   1.6
3. 58Seela Salokangas13:01.6   28.1
4. 59Leanna Kesti13:24.2   50.7
Sarjaluettelo
M14 Miehet 14 vuotta 3 km
1. 60Joel Niska12:01.1
Sarjaluettelo
NYL Naiset 3 km
1. 61Lilja Hiltunen16:38.5
Sarjaluettelo
MYL Miehet 3 km
1. 62Vesa KerC$nen13:45.7
Sarjaluettelo