FIS Santasport Race

FIS Santasport Race

16.11.2019

Ounasvaara Rovaniemi

Tulokset Results


© Ounasvaaran hiihtoseura
Kilpailun sarjat: N18; N20; NYL; M18; M20; MYL
Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Maa/Piiri/luokka Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
N18 Ladies 18 10 km V
1. 6Ekaterina KipyatkovaNizegorodskaya Region Team RussiaRUS28:00.4
2. 7Sanni PulkkinenKarihaaran VisaFIN29:56.7   1:56.3
3. 8Emilia KahkonenOunasvaaran HiihtoseuraFIN31:04.7   3:04.3
4. 5Kerttu PirneskoskiKarihaaran VisaFIN31:06.4   3:06.0
4. 12Vilma KanervaValkeakosken HakaFIN31:06.4   3:06.0
6. 11Taru VuorinenEspoon HiihtoseuraFIN31:52.1   3:51.7
7. 9Reija AholaKarihaaran VisaFIN31:57.1   3:56.7
8. 3Siiri RasimusSki JyväskyläFIN32:57.8   4:57.4
DNS 4Polina ShestakovaNizegorodskaya Region Team RussiaRUS
DNS 10Maria Jeong KOR
Sarjaluettelo
Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Maa/Piiri/luokka Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
N20 Ladies 20 10 km V
1. 23Eui Lee KOR27:48.6
2. 17Ulyana Khomich BLR27:54.6   6.0
3. 22Magdalena Scherz AUT28:20.0   31.4
4. 18Elina TikkanenKarihaaran VisaFIN29:06.0   1:17.4
5. 21Sophie Adrigan AUT29:28.8   1:40.2
6. 19Viktoria Scherz AUT29:35.5   1:46.9
DNS 20Eveliina ToivanenKarihaaran VisaFIN
Sarjaluettelo
Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Maa/Piiri/luokka Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
NYL Ladies 10 km V
1. 46Katerina Razymova CZE24:25.4
2. 51Teresa Stadlober AUT24:26.8   1.4
3. 49Anna Nechaevskaya RUS25:02.7   37.3
4. 40Katerina Janatova CZE25:05.7   40.3
5. 48Olga Tsareva RUS25:32.8   1:07.4
6. 47Yana Kirpichenko RUS25:33.6   1:08.2
7. 50Alisa Zhambalova RUS25:37.4   1:12.0
8. 44Lisa Unterweger AUT25:37.6   1:12.2
9. 45Sandra Schuetzova CZE25:40.9   1:15.5
10. 43Chaewon Lee KOR26:27.2   2:01.8
11. 39Lisa Achleitner AUT26:29.6   2:04.2
12. 42Barbara Walchhofer AUT26:40.5   2:15.1
13. 41Petra Hyncicova CZE26:53.9   2:28.5
14. 28Tereza Beranova CZE27:21.0   2:55.6
15. 37Anna Juppe AUT27:29.6   3:04.2
16. 36Ella AnttolaKarihaaran VisaFIN27:31.1   3:05.7
17. 35Maryna Bukinich BLR27:46.5   3:21.1
18. 34Iina AhokasVantaan HiihtoseuraFIN27:47.7   3:22.3
19. 38Dasom Han KOR28:02.0   3:36.6
20. 33Sangmi Je KOR28:47.3   4:21.9
21. 32Annu PylkkanenSki JyväskyläFIN29:16.4   4:51.0
22. 30Eeva NurmiLempäälän KisaFIN30:16.6   5:51.2
DNS 29Hae Ham KOR
DNS 31Emmi HakomakiJämin JänneFIN
Sarjaluettelo
Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Maa/Piiri/luokka Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
M18 Men 18 15 km V
1. 56Nikita RodionovNizegorodskaya Region Team RussiaRUS38:41.4
2. 57Sergey SharovNizegorodskaya Region Team RussiaRUS39:41.0   59.6
3. 60Yan MarkinNizegorodskaya Region Team RussiaRUS40:12.2   1:30.8
4. 58Saveliy Korostelev RUS40:28.6   1:47.2
5. 67Jarkko KukkonenKarihaaran VisaFIN40:30.6   1:49.2
6. 66Niko AnttolaKarihaaran VisaFIN40:39.1   1:57.7
7. 61Alexander OsipovNizegorodskaya Region Team RussiaRUS40:51.7   2:10.3
8. 65Oleg EvstifeykinNizegorodskaya Region Team RussiaRUS41:31.3   2:49.9
9. 62Jussi RantalaKarihaaran VisaFIN45:16.3   6:34.9
10. 64Jasper SaarinenLahden HiihtoseuraFIN45:56.6   7:15.2
11. 59Santeri KortejärviBorgå AkillesFIN47:34.7   8:53.3
DNS 63Onni MakelaKeuruun KisailijatFIN
Sarjaluettelo
Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Maa/Piiri/luokka Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
M20 Men 20 15 km V
1. 72Gotthard Gleirscher AUT40:17.5
2. 71Pavel Biahun BLR43:36.4   3:18.9
DNS 70Ruslan Harnastai BLR
Sarjaluettelo
Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Maa/Piiri/luokka Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
MYL Men 15 km V
1.124Sergey Ustiugov RUS35:55.0
2.118Artem Maltsev RUS36:23.9   28.9
3.123Evgeniy Belov RUS36:29.3   34.3
4.121Ivan Kirillov RUS36:44.1   49.1
5.120Frederico Pellegrino ITA37:14.2   1:19.2
6.122Giandomenico Salvadori ITA37:18.4   1:23.4
7.119Michal Novak CZE37:22.9   1:27.9
8.113Gleb Retivykh RUS37:36.8   1:41.8
9. 94Andrey Krasnov RUS37:42.3   1:47.3
10.116Bernhard Tritscher AUT38:03.3   2:08.3
11.109Tino TiilikainenVuokatti Ski Team KainuuFIN38:29.3   2:34.3
12.115Stefan Zelger ITA38:31.7   2:36.7
13.114Mika Vermeulen AUT38:36.0   2:41.0
14.112Philipp Leodolter AUT38:39.4   2:44.4
15.101Elmeri ToivanenKouvolan HiihtoseuraFIN39:21.4   3:26.4
16.102Niila AhokasInarin YritysFIN39:29.7   3:34.7
17.110Tero SimilaePosion PyrintöFIN39:31.2   3:36.2
18. 95Ludek Seller CZE39:44.0   3:49.0
19.111Fredrik Muehlbacher AUT39:55.2   4:00.2
20.108Jan Pechousek CZE40:02.2   4:07.2
21.104Vili HamalainenMikkelin HiihtäjätFIN40:11.3   4:16.3
22.100Seongbeom Park KOR40:30.7   4:35.7
23.106Martin Herbert SWE40:51.2   4:56.2
24.105Geon-Yong Lee KOR41:05.5   5:10.5
25.103Jongwon Jeong KOR41:05.7   5:10.7
26.107Anssi KoirikiviHaapajärven KiilatFIN41:16.9   5:21.9
27. 98Yauheni Lamaka BLR41:29.7   5:34.7
28. 91Sang-Yong Park KOR41:44.2   5:49.2
29. 97Ville-Petteri SaarelaKeminsuun KisaFIN41:57.2   6:02.2
30. 96Eero VuolletPosion PyrintöFIN42:25.0   6:30.0
31. 86Miska TervalaHollolan Urheilijat -46FIN42:27.5   6:32.5
32. 83Yeon-Ki Hong KOR42:48.3   6:53.3
33. 99Yongjin Cho KOR42:48.9   6:53.9
34. 90Pauli MakelaKeuruun KisailijatFIN42:55.4   7:00.4
35. 84Viljam KnifIF ÅsarnaFIN43:07.8   7:12.8
36. 89Joona MakelaKeuruun KisailijatFIN43:18.6   7:23.6
37. 93Daehyun Kim KOR43:31.0   7:36.0
38. 81Kristian VaananenRovaniemen MaratonhiihtäjätFIN43:43.7   7:48.7
39. 88Petteri LaurenOulun HiihtoseuraFIN44:03.3   8:08.3
40. 80Jaakko KotajärviOulunsalon VasamaFIN47:56.2   12:01.2
DNF 85Lauri PyhajarviOunasvaaran HiihtoseuraFIN
DNF117Maicol Rastelli ITA
DNS 79Alireza Moghid IRI
DNS 82Young Kim KOR
DNS 87Dzianis Maisiayonak BLR
DNS 92Hojin Lee KOR
DNS125Francesco Fabiani ITA
Sarjaluettelo